این مطلب ۱۰۰ بار خوانده شده
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی:

چرا فرهنگ دفاع مقدس توسط مسئولان و رزمندگان مطالبه نمی شود؟

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: امروزه فرهنگ دفاع مقدس در استان مورد بی توجهی قرار گرفته است و جای خود را به امور فرهنگی بی اولویت داده است اما چرا رسیدگی به این فرهنگ ناب توسط مسئولان و رزمندگان دوران دفاع مقدس مطالبه نمی شود؟
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی، سردار نظری در مراسم افتتاح " تاریخ نگاری نقش دانشگاه بیرجند در دوران دفاع مقدس" اظهار داشت: دفاع مقدس الگو و نمونه برجسته ای است که افراد زیادی را تربیت کرده است و به قول امام خمینی(ره) دانشگاه انسان سازی بوده است.
وی افزود: دوران دفاع مقدس یکی از برجسته ترین اتفاقات عصر ما است که بسیاری از جوامع بشری را تحت تاثیر فرهنگ خود قرار داده و از ارزش زیادی برخوردار است.
وی افزود: اما برخلاف تجارب تاریخی و انقلابی ما و مدیریت عالی دفاع مقدس از سوی امام خمینی(ره)امروزه شرایطی ایجاد شده است که فرهنگ دفع مقدس در کشور ما مورد کم توجهی و بی تفاوتی قرار گرفته است که باید علت یابی و رفع شود .
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی تصریح کرد: هم اکنون مدت ۱۵ سال است که رسیدگی به فرهنگ دفاع مقدس در استان بر زمین مانده است و به جای آن امور فرهنگی در رده های بسیار پایین تر اولویت کار قرار گرفته است که این نشان دهنده بی برنامگی و کم توجهی مسئولان امر، درک نادرست از دوران دفاع مقدس و راه امام خمینی(ره) است.
نظری اظهار داشت: چرا امروزه رزمندگان دوران دفاع هم سکوت کردند؟ چرا مطالبه گری نمی کنند؟ چرا موزه دفاع مقدس استان که نشان از فرهنگ شهدا و شهدات و ایثار دارد و سبب انسان سازی و جامع سازی می شود هنوز تکمیل نشده است؟
وی تصریح کرد: اگر مردم، مسئولان و رزمندگان کشور الگو، تجربه و وظیفه نداشتند و بزرگان دینی و انقلابی به ادامه فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا توصیه نمی کردند؛ این روند مشکلی نداشت اما اکنون که همه این شرایط برای ترویج این فرهنگ فراهم است باید بیشتر تلاش کنیم تا حقی بر گردن ما باقی نماند.
وی افزود: اساتید و رزمندگان دوران دفاع مقدس که به خوبی شرایط دوران جنگ و همچنین شرایط حساس امروز را درک کرده اند باید مطالبه بیشتری نسبت به امور فرهنگی داشته باشند.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی اذعان داشت: همه ما باید همانطور که در زمان جنگ روحیه جهاد و شهادت داشتیم امروز هم این روحیه را حفظ کنیم، چرا که تنها افتخار به گذشته کافی نیست بلکه باید همچون گذشته افتخارآفرینی کنیم.
نظری با اشاره به اینکه همه مسئولان باید بدانند که مقام و امکاناتشان امانتی در دست آنها است تصریح کرد: شرایط کنونی جامعه بسیار حساس است و همه ما باید نسبت به مسئولیتی که بر عهده داریم وظیفه خود را نسبت به انجام امور فرهنگی جامعه و جلوگیری از قبح زدایی این مسائل انجام دهیم و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.