این مطلب ۱۶ بار خوانده شده
مسئول معاونت امور بین الملل حوزه علمیه قم :

انقلاب ایران میوه و ثمره عاشورای امام حسین (ع) است

مسئول معاونت امور بین الملل حوزه علمیه قم بیان کرد : تحریم اقتصادی دشمن تازگی ندارد چرا که ما از همان ابتدای انقلاب تحریم بودیم
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا (ع) مسئول معاونت امور بین الملل حوزه علمیه قم در جمع اصناف  وبازاریان بیرجند  در خصوص قیام امام حسین (ع) و نقش آن در گسترش دین اسلام کفت : همه انبیاء الهی در احیا دین نقش ویزه ای داشتند اما امام حسین (ع) نقش برجسته تری دارند شاید علت اینکه مراسم عاشورا را مفصل تر برگزار می کنیم به همین علت باشد.

حجت الاسلام زمانی افزود : معنای دقیق حسین منی و انا من حسین اشاره به شخصیت دینی و معنوی امام حسین (ع) دارد و اینکه پیامبر در وارای شخصیت بشری خود دارای شخصیت نبوی و معنوی است و به ؟آن معنا که بقای دین اسلام را مدیون خون حسین (ع) هستیم اگر حسین (ع) نبود دین هم نبود .

وی با اشاره به اینکه عاشورا ریشه خاندان بنی امیه را سوزاند گفت : امام حسین (ع) ذدر شرایطی قیام نمودند که این خاندان خبیث قصد داشتند ریشه دین اسلام را از بن برکنند .

مسئول معاونت امور بین الملل حوزه علمیه قم عاشورا جنگ مذهبی و خلیفه ای نبود .حتی جنگ بین سنی و شیعه هم نبود .خاندان بنی امیه سالها بود که می خواستند از پیامبر اکرم (ص) انتقام بگیرند آنها در پی دفاع از مذهب خاصی نبودند.

حجت الاسلام زمانی گفت : با شهادت امام حسین (ع) افشاگری آغاز شد و اهداف امام حسین (ع) از این قیام روشن گردید.

وی افزود : امام حسین (ع) دو هدف داشتند اول آنکه علیه خاندان فاسد بنی امیه افشاگری نمایند تا منقرض گردد دوم آنکه به جای حاکمان فاسد بر جوامع اسلامی حاکمیت های دینی  جایگزین گردد . به هدف اول خوذشان رسیدند اما هدف دوم را به دست شیعیان خود گذاشتند و اکنون وظیفه ماست که آن را محقق نماییم.

مسئول معاونت امور بین الملل حوزه علمیه قم گفت : اولین میوه شجره اسلام حکومت اسلامی ایران بود که یک افتخار است و این نهضت حسینی را باغبانی از سلاله پاک حسین هدایت نمود و این میوه حاصل شد.

حجت الاسلام زمانی افزود :  اگر امروز امام حسین (ع) بودند به این یک دانه میوه اقتضا نمی کردند .امروز شجره اسلام ۵۴ شاخه دارد که هر شاخه آن باید میوه دهد لذا باید سایر کشورهای اسلامی نیز به این شجره پیوند خورند.

وی ترس دشمن را از پیشرفت اسلام در دنیا دانست وگفت : آمار سازمان ملل سال ۲۰۰ میلادی  در خصوص پیشرفت ادیان  حاکی از آن است دین اسلام  بیشترین پیشرفت  را در میان سایر ادیان داشته در حالی که به لحاظ جمعیتی مسیحیت رتبه اول دنیا را دارد.

وی با بیان اینکه دین اسلام در حال پیشرفت است و توقف ندارد افزود :روزی خواهد رسید که اسلام ناب محمدی عالم گیر می شود و این پرچم به دست صاحب اصلی آن  امام زمان (عج) خواهد رسید .

مسئول معاونت امور بین الملل حوزه علمیه قم بیان کرد : تحریم اقتصادی دشمن تازگی ندارد چرا که ما از همان ابتدای انقلاب تحریم بودیم  اما با الطاف خفیه در بسیاری از زمینه ها چون نانو؛پزشکی ؛نجوم ؛صنایع و .. به مراحل اول دنیا دست پیدا کردیم و همه این موفقیت ها هم در شرایط تحریم به دست آمده است . امروز اگر دشمن ما را اذیت و تحریم نکند باید تعجب کنیم چراکه آنها پیشرفت کشور اسلامی را نمی توانند ببینند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.