این مطلب ۲۳ بار خوانده شده
مسئول انجمن اسلامی بازار بیرجند:

حضور زنان بدحجاب و بدپوشش مهم‌ترین مشکل بازار بیرجند است

مسئول انجمن اسلامی بازار بیرجند مهم‌ترین منکر رایج در بازار بیرجند را حضور زنانی بی‌حیا و با بدترین پوشش و حجاب عنوان کرد که آسایش و نظم و امنیت مردم و بازار را برهم زده‌اند.
نسخه مناسب چاپ

محمد مهدی گنجی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی اظهار داشت: با دستگیری تعدادی از این زنان، برخی علت این بدحجابی را خودنمایی و برخی فقر مالی عنوان کردند که به طور سازمان یافته توسط افراد و سازمان‌های خاصی هدایت می‌شوند.
وی افزود: از زمانی که موضوعات حجاب و عفاف و امربه معروف و نهی از منکر از دغدغه‌های مهم رهبر معظم انقلاب مطرح شده است، دشمنان در زمینه عکس این موضوع فعال‌تر شده‌اند اما مسئولان تنها جلسات و اطلاعیه‌هایی را صادر کرده‌اند و عملا کاری نکردند.
مسئول انجمن اسلامی بازار بیرجند با بیان اینکه بازار اسلامی و متدین حرف اول جامعه را می‌زند و بر تمام قشرهای جامعه تاثیرگذار است، گفت: بعضی از افرادی که تحصیل کرده‌اند و نتوانستند توسط دولت جذب شوند بدون کسب تجربه و آموزش احکام و فقه بازار وارد این زمینه می‌شوند و به دلیل نابلدی بازار و در نتیجه جامعه را به فساد می‌کشند.
گنجی از دیگر منکرهای رایج شده در بازار را بی‌عفتی، گران‌فروشی و روزه‌خواری در ماه رمضان برشمرد و تصریح کرد: برای رفع آن تمامی افراد جامعه باید با ظرافت خاصی انجام وظیفه کنند.
وی همچنین مهم‌ترین معروف برزمین مانده بازار را اقامه نماز جماعت دانست و اظهار کرد: البته ممکن است علت‌های مختلفی از جمله برخورد نامناسب با جوانان در مساجد، وضع ظاهری نامناسب مساجد و نبود ارتباط مناسب بین امام جماعت و جوانان در این زمینه تاثیرگذار باشد.
مسئول انجمن اسلامی بازار ادامه داد: باید به مسائل مربوط به امربه معروف و نهی‌ازمنکر و عفاف و حجاب در خطبه‌های نماز جمعه و در جلسات مذهبی بیشتر پرداخته شود و افراد عادی جامعه هم برای انجام وظیفه در این زمینه‌ها با صبر و متانت از تذکر لسانی در سطح معابر استفاده کنند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.