این مطلب ۲۳ بار خوانده شده
پیشکسوت بازار بیرجند:

مسئولان و اتحادیه‌ها به وضعیت بدحجابی بازار بیرجند رسیدگی کنند

پیشکسوت بازار بیرجند با بیان اینکه ۸۰ درصد وضعیت بازار بیرجند مناسب نیست، گفت: رسیدگی از طریق مسئولین مربوطه، اتحادیه‌ها، فروشگاه‌ها و فروشندگان که باعث رواج فساد و فحشا می‌شود در مرحله اول تذکر بعد برخورد قانونی صورت گیرد.
نسخه مناسب چاپ

غلامرضا ناصری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی در خصوص وضعیت بازار بیرجند از لحاظ فرهنگی و اقتصادی اظهار داشت: وضعیت بازار بیرجند از لحاظ فرهنگی و اقتصادی مورد قبول نیست، افرادی وارد بازار شده‌اند که آشنایی کامل به مسائل شرعی ندارند درحالی که در گذشته اگر شخصی می‌خواست وارد بازار شود ابتدا مسائل شرعی را می‌آموخت و از فرد درباره این مسائل ‌پرسیده می‌شد ولی حال بدون توجه به اینگونه مسائل مجوز داده می‌شود.
وی با بیان اینکه شورای عالی نظارت بازار و اداره کل صنایع، بازرگانی و صنعت نقش نظارتی بر این‌گونه موارد را دارند، افزود: عدم نظارت دقیق به این گونه موارد افراد را دچار مشکل شرعی و حلال وحرام می‌کند.
پیشکسوت بازار بیرجند گفت: با توجه به تحریم‌هایی که از سوی دشمن علیه انقلاب اسلامی صورت گرفته مسائل عدیده ای بر سر راه قیمت‌ها وجود دارد و افراد قیمت‌های مختلفی را بر روی اجناس می‌گذارد.
ناصری با بیان اینکه با وجود اینکه کنترل از سوی مسئولان مربوطه بر بازار وجود دارد، تصریح کرد: باید حمایت دولت بر روی عرضه و تقاضا کالا وجود داشته باشد تا از نظر رقابتی جنسی که وارد بازار می شود بدون مشکل به دست مشتریان برسد.

دولت بر قیمت‌های کالا نظارت بیشتری داشته باشد
وی با بیان اینکه دولت باید به دنبال نظارت لازم بر قیمت‌های کالاها باشد، تاکید کرد:۵۰ درصد اقتصاد کشور بر عهده دولت دارد و ۵۰ درصد دیگر آن دست تحریم‌های اقتصادی کشور است.
پیشکوت بازار بیرجند با اشاره به وجود کالاهای قانونی و غیرقانونی در کشور افزود: با توجه به وجود بعضی از کالاهای ایرانی که با کیفیت بالایی در بازار عرضه می‌شود اگر حمایت جدی از کالاهای داخلی صورت گیرد در داخل باعث ایجاد اشتغال و تولید می‌شود.
ناصری تاکید کرد: خارج شدن ارز کشور و بیکاری جوانان از مهم‌ترین نتایج عدم حمایت از کالاهای ایرانی است.
وی با بیان اینکه در جاه‌های دیده می‌شود که جوانان ما با توجه به تحصیلات که دارند دارای توقعات بالایی نیز هستند، گفت: این‌گونه جوانان بیشتر به دنبال سود زیاد در بازار هستند.
پیشکسوت بازار بیرجند بیشترین صدمه‌ای که به بخش اشتغال وارد می‌شود را دادن یارانه به بعضی از افراد که تمکن مالی دارند دانست و افزود: یارانه‌ها باعث بیکاری و تن پروری بعضی از افراد شده است که این موضوع باعث اشتغال کاذب، فساد و دزدی در جامعه شده است.
ناصری عنوان کرد: اگر افراد نیازمند در سازمان‌های کمیته امدادامام خمینی(ره)، بهزیستی و موسسات خیریه شناسایی شوند و به افراد واجد شرایط یارانه پرداخت شود افراد جامعه کمتر دچار مشکل می‌شود.
این بازاری بیرجندی عنوان کرد: اگر افراد مختلف به دنبال کار غیر کاذب باشند مسلما جامعه کمتر به سمت گناه کشیده می‌شود.

بی‌حجابی بانوان در جامعه و مانکن‌های نامناسب در فروشگاه‌های پوشاک مورد پسند جامعه اسلامی نیست
ناصری در ادامه به حضور افراد بی‌حجاب در بازار بیرجند اشاره کرد و اظهارداشت: هم حضور بانوان با پوشش نامناسب و هم مانکن‌هایی که بدون حجاب مناسب پشت ویترین‌های فروشگاه‌های پوشاک وجود دارد موضوع مورد پسند جامعه اسلامی ما نیست.
وی به چشم وهم چشمی در بین خانواده‌ها حتی خانواده‌های مذهبی اشاره کرد و متذکر شد: گاهی خانواده‌های مذهبی در بازار ظاهر می‌شوند که متاسفانه تحت تاثیر این‌گونه موارد قرار می‌گیرند.
بازاری پیشکسوت بیرجندی با اشاره به اینکه۸۰ درصد وضعیت حجاب در بازار بیرجند نامناسب است، تاکید کرد: رسیدگی از طریق مسئولین مربوطه، اتحادیه‌ها، فروشگاه‌ها و فروشندگان در مرحله اول تذکر و در مرحله بعد از طریق برخورد قانونی باید صورت گیرد.
ناصری با بیان اینکه فروشندگان پوشاک در مسئله حجاب تاثیر بسزایی دارند، افزود: باید تمهیداتی اندیشیده شود که پوشاک بانوان و وسایل آرایشی زنان توسط فروشندگان خانم به فروش برسد و یا در بعضی از فروشگاه‌ها از فروشندگان خانم استفاده نشود.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.