این مطلب ۲۱ بار خوانده شده
باشهدای اصناف بیرجند/۱

راستگومقدم: برادرم با آرزوی زیارت کربلا به خط مقدم رفت

مهدی راستگومقدم گفت: برادرم در عملیات نصر یک وقتی به خط مقدم می‌رفت آرزوی دیدار کربلا را داشت و با این امید به خط مقدم رفت ولی با آرزوی زیارت کربلا به شهادت رسید.
نسخه مناسب چاپ

مهدی راستگومقدم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی، به بیان ویژگی‌های برادر شهیدش پرداخت و اظهار داشت: برادرم بسیار مهربان و عاطفی بود و بعد از گذراندن دو دوره آموزش نظامی در شوکت آباد و تربت حیدریه به منطقه اعزام شد و در همان دفعه اول اعزام در عملیات نصر ۱ در سلیمانیه عراق بر اثر اصابت خمپاره ۶۰ در سنگر به همراه همرزمانش به شهادت رسید.
وی افزود: آقای بختیاری و آقای دوستی که هر دو همرزم برادرم بودند از خاطرات حضور او در منطقه برای ما گفتند، آقای بختیاری که مدتی دادستان بیرجند بودند در جلسه‌ای گفتند که از شهید راستگومقدم به دلیل مشکلی که در سرشان بود درخواست کردیم که در پشت جبهه بماند ولی او قبول نکرد و با ما برای رفتن به خط مقدم آمد، بعد از هفت هشت ساعت پیاده روی درحالی که به خط نزدیک می‌شدیم، شهید راستگومقدم از یک روحانی که با قاطر از خط می‌آمد پرسید: حاجی آقا این کربلا که می‌گویند کجاست؟ و آن روحانی پاسخ داد: من از کربلا می‌آیم و شماهم که این مسیر را بروید به کربلا می‌رسید.
مهدی راستگومقدم افزود: آقای بختیاری تعریف می‌کرد قبل از شروع عملیات شهید راستگومقدم بوسیله یک خمپاره ۶۰ در سنگر به شهادت رسید.
وی گفت: پدرم و برادرم هر دو در مغازه لوازم التحریر کار می‌کردند و پدرم به دلیل اینکه در دوران انقلاب از پسرش در مقابل نیروهای ژاندارم دفاع کرده باشد دستگیر شد و در شکنجه‌های نیروهای شاه به شهادت رسید.
برادر شهید راستگومقدم به برگزاری یادواره شهدای اصناف بیرجند اشاره کرد و گفت: هرچند برگزاری این یادواره‌ها خوب است ولی چون این یادواره‌ها هرچند وقت یکبار یک شب برگزار می‌شود و امکان حضور همه مردم در یک مراسم نیست، از این رو برگزاری چنین یادواره‌هایی شاید کارآیی لازم را نداشته باشد و به نظر من لازم است که یاد و خاطره شهدا همیشه در بین مردم جاری باشد.
وی خاطرنشان کرد: من به همراه تعدادی از دوستان چندین بار به سازمان‌های مرتبط با شهدا پیشنهاد داده‌ایم که با تهیه کلیپی از زندگی شهدای بیرجند هرهفته دعای کمیل را در مکان خاصی برگزار کنیم تا مردم هر هفته با شهدا انس و الفت بگیرند و این ارتباط تنها محدود به برگزاری یک یادواره نشود زیرا به عقیه ما شهدا گره‌گشای مشکلات زندگی ما هستند.
بردار شهید راستگومقدم گفت: تعدادی از مخلصین بسیج در دوران دفاع مقدس هر شب جمعه در مصلی ابوالفضلی بیرجند دعای کمیل برگزار می‌کردند و جوانان شهر و جوانانی که می‌خواستند به جبهه اعزام شوند با حضور در این جلسات باشکوه، شور و شعفی خاص می‌گرفتند و در جبهه‌ها حماسه‌های حسینی خلق می‌کردند.
وی افزود: امروز هم باید این شور و نشاط معنوی در بین افراد جامعه و فضای شهر وجود داشته باشد تا جوانان بتوانند با تهدیدهای دشمن مقابله کنند و از خود و کشور در برابر دشمن دفاع کنند.
راستگومقدم تصریح کرد: اگر باز همان شعور و شور شهدا در بین جوانان به وجود آید خیلی از رخنه‌های فرهنگی و تهدیدها پاسخ داده می شود.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.