این مطلب ۲۴ بار خوانده شده
باشهدای اصناف بیرجند/۳

پسرشهیدمحمد استادی: پدرم با وجود اینکه کارگربود اما نماز اول وقتش ترک نمی‌شد

فرزند شهید محمد استادی عیلکی گفت: با وجود اینکه پدرم کارگر بود و برای مردم کار می کرد اما نماز اول وقتش هیچ‌وقت ترک نشد و او در حال انجام هرکاری که بود دست از کار می‌کشید و نمازش را می خواند.
نسخه مناسب چاپ

محمدحسین استادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌ جنوبی اظهار داشت: پدرم آن قدر که به نماز اول وقت مقید بود که هروقت صدای اذان بلند می‌شد دست از کار می‌کشید و خود را برای اقامه نماز مهیا می کرد.
وی به سلامت کاری پدرش اشاره کرد و افزود: پدرم که نجار بود حتی یک میخ را از صاحب کارش بدون اجازه برنمی‌داشت و بسیار در این مسائل دقیق بود.
پسر شهید استادی ادامه داد: پدرم اگر در کارش اشکالی وجود داست حتما به صاحب کار می‌گفت ولی متاسفنه امروزه کم‌فروشی و عدم صداقت و قسم‌ها خوردن‌هایی در بین برخی اصناف مشاهده می‌شود که فکر می‌کنند سب رونق اقتصادی می شود درحالیکه هرگز این‌طور نیست.
وی با بیان اینکه شهید استادی انسانی بسیار باپشتکار و خانواده دوست بود، افزود: مثلا روزی قرار بود به همراه پدرم برای انجام کار ساختمانی برویم و چون آن روز مسابقه فوتبال پرسپولیس و استقلال داشت من خودم را به خواب زدم تا به سرکار نروم ولی پدرم با مهربانی و آوردن بهانه‌ای که با فلان کس می‌روم من رابرای رفتن اجبار نکرد.
پسر شهید محمد استادی تصریح کرد: پدرم در دوران انقلاب فعالیت‌های زیادی داشت و عاشقانه امام را دوست می‌داشت و بعدها هم که جنگ شروع شد و جنازه شهدا را می‌آوردند در اکثر مراسم‌ها شرکت می‌کرد و علاقه او به جبهه و فعالیت‌های پایگاه بسیج بی‌اندازه بود.
وی از مهربانی پدرش گفت و افزود: همیشه در پایگاه بسیج مسجد حضرت صدیقه طاهره و امام رضا(ع) بچه‌ها منتظر امدن پدرم بودند زیرا او همیشه تنقلاتی در جیبش برای بچه‌ها و حتی بزرگتر‌ها داشت و به همین خاطر به پدرم لقب تدارکات پایگاه را داده بودند.
محمدحسین استادی به نحوه شهادت پدرش اشاره کرد و افزود: قبل از عملیات کربلای ۵ پدرم و همرزمانشان غسل شهادت می‌کنند و حنا می‌بندند و منتظر آغاز عملیات می‌شوند که متاسفانه عملیات در ابتدا لو می‌رود و تعداد زیادی از نیروها قبل از آغاز عملیات شهید می‌شوند و پدر من هم در اثر اصابث تیر مستقیم و انفجار نارنجک به شهادت می‌رسند.
وی ادامه داد: در آن عملیات شیمیایی هم زده بودند زیرا وقتی جنازه پدر من را به همراه ۱۰ شهید دیگر به بیرجند آوردند به ما گفتند که نزدیک پیکرها و وسایل‌ آنها نشوید زیرا شیمایی هستند.
فرزند شهید محمد استادی
به برگزاری یادواره‌های شهدا اشاره کرد و گفت: متاسفانه آن‌قدر سرگرمی‌های این دنیا زیاد شده است که شاید کمتر کسی وقت کند که در یادواره شهدا که یک شب برگزار می‌شود شرکت کند و به نظر من باید از طریق تهیه کلیپ و چاپ بروشور زندگی‌نامه این شهدا را در اختیار اصناف قرار دهیم.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.