این مطلب ۲۱ بار خوانده شده
فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید نواب صفوی بیرجند:

الگوهای مناسب و ارزان برای جایگزینی الگوهای نامناسب برای افراد در بازار وجود ندارد

فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید نواب صفوی بیرجند گفت: حضور فروشندگان دختر با پوشش‌های نامناسب که خود به مانکن تبدیل شده‌اند و نبود الگوهای مناسب، شیک و ارزان و دردسترس برای جایگزینی الگوهای نامناسب مهم‌ترین مشکل بازار بیرجند است.
نسخه مناسب چاپ

فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید نواب صفوی بیرجند در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی در خصوص پدیده بدحجابی در بازار بیرجند اظهار داشت: با بررسی‌های به‌عمل آمده از جلسات و نظرسنجی‌ها آنچه که بیشتر در اشاعه فرهنگ بی‌بند وباری در بازار بیرجند موثر بوده است، عدم اجرای صحیح امربه معروف و نهی ازمنکر و همگانی نشدن این فریضه الهی است.
وی از دیگر عوامل موثر در بدحجابی بازار را وجود شبکه‌های ماهواره‌ای و استفاده از این شبکه‌ها که در ترویج بدحجابی و مدهای نامناسب غربی فعال‌اند برشمرد و تصریح کرد: وجود الگوهای نامناسب مد در بازار، متنوع بودن لوازم آرایشی، افزایش واحدهای صنفی فروش لوازم آرایشی، حضور فروشندگان دختر با پوشش‌های نامناسب که خود به مانکن تبدیل شده‌اند، نبود الگوهای مناسب، شیک و ارزان و دردسترس برای جایگزینی الگوهای نامناسب از دیگر محورهای بدحجابی زنان و دختران در سطح بازار هستند.
ماهواره یکی از محورهای بدحجابی زنان در جامعه است
فرمانده حوزه مقاومت بسیج اصناف بیرجند به راهکارهای این پدیده در دو بخش ایجابی و سلبی اشاره کرد و افزود: راهکارهای ایجابی بالابردن بینش عقیدتی و بصیرتی فروشندگان جوان بازار و برگزاری جلسات توجیهی، ارائه خدمات ویژه از جمله تبلیغات رایگان در رسانه‌ها برای فروشندگان متعهد به صیانت از حریم و پوشش مناسب و سالم است.
وی ادامه داد: فرهنگ‌سازی برای ترویج و ضرورت عفاف و حجاب در جامعه توسط مسئولین، اطلاع رسانی به جامعه و خانواده که همه این مظاهر بدحجابی توطئه استکبار جهانی بوده و قصد دارد ایمان مردم را متزلزل و آنان را از درون تهی کند از جمله راه‌های مقابله با این معضل است.
فرمانده حوزه مقاومت شهید نواب صفوی تاکید کرد: ایجاد روشنگری در بین خانواده‌ها در خصوص مشکلات و معضلات استفاده از ماهواره، شناسایی و توجیه چهره به چهره افراد بهره بردار از ماهواره با استفاده از توان مراکز مشاوره‌ای، اجرای درست امربه معروف ونهی از منکر با استفاده از الگوهای اسلامی و افراد تاثیرگذار از مهم‌ترین راهکارهای ایجابی بدحجابی است.
وی همکاری جدی واحدهای صنفی نسبت به برخورد با افراد بدحجاب با توجه به حضور آنها در محل کسب را از عوامل موثر در پوشش مناسب دانست و متذکر شد: نصب تابلوهای ضرورت پوشش اسلامی در واحدهای صنفی از عوامل موثر در پوشش بانوان در جامعه و بازار است.
فرمانده حوزه مقاومت بسیج اصناف بیرجند با اشاره به راهکارهای سلبی اظهار داشت: ممنوع کردن ورود مشتریان بدحجاب به فروشگاه‌ها و واحدهای صنفی، برخورد با فروشندگان بدحجاب، برخورد از طریق مراجع قانونی با فروشندگان بدحجاب که به تذکرات توجه نمی‌کنند، وضع جرایم برای واحدهای صنفی که مصوبات شورای امربه معروف ونهی از منکر را رعایت نمی‌کنند از جمله این اقدامات است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط این حوزه در خصوص بی حجابی در بازار بیرجند گفت: از جمله فعالیت‌های حوزه تشکیل ستاد امربه معروف، تشکیل گروه‌های امر به معروف در پایگاه‌های مقاومت بسیج اصناف بوده است.
فرمانده حوزه مقاومت بسیج اصناف بیرجند از مراجعه به واحدهای صنفی در قالب یک گروه متشکل از نماینده بسیج اصناف، اتاق بازرگانی، اتاق اصناف ، اتحادیه پوشاک و انجمن اسلامی بازار برای تذکرات لازم به مسئولان واحدهای صنفی خبر داد و گفت: برگزاری سلسله نشست‌های بصیرتی با حضور اعضای اتحادیه‌های تحت پوشش از طریق پایگاه‌های مقاومت بسیج اصناف و روشنگری بسیجیان توسط سرگروه‌های حلقه‌های صالحین در تمام پایگاه‌های بسیج اصناف است.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.