این مطلب ۲۳ بار خوانده شده
جانشین سازمان بسیج اصناف کشور:

اصناف تقوای اقتصادی و جهاد اقتصادی در سر لوحه کار خود قرار دهند

جانشین سازمان بسیج اصناف کشور با بیان اینکه یکی از اهداف مهمی که در شوراها و مجمع بسیج اصناف دنبال می‌شود زنده نگه‌داشتن هویت اصناف است گفت: اصناف باید توجه ویژه ای به فقه بازار، تقوای اقتصادی و جهاد اقتصادی داشته باشند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی، حسن پور در اجلاسیه عمومی سالانه شوراهای بسیج اصناف سپاه انصارالرضای(ع( ضمن گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی اظهارداشت: این شوراها سالی یک بار در استان برگزار می شود که باید خروجی کار شوراها را مطرح کنند.
وی با بیان اینکه امام خامنه ای فرمودند "اقشار بسیج باید یک استقلال نسبی داشته باشند"، گفت: اختیارات بسیج به شوراها و مجمع های بسیج داده می شود و در ۳۱ سپاه استانی کشور عملکرد و خروجی شوراها گرفته و بر اساس نظریه های بازارهای کشور برنامه ریزی می شود.
معاون بسیج اصناف کشور با اشاره به اینکه بسیج اصناف به دنبال کارهای فرهنگی در بازار است، گفت: یکی از وظایف ما در بسیج اصناف این است که هویت بازار اسلامی را زنده نگه داریم.
وی با اشاره به اینکه حضرت امام خمینی(ره) فرمودند " اولین کسانی که به ندای انقلاب پاسخ دادند اصناف بودند" ادامه داد: ما دراصناف و در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ۱۰ هزار شهید و خراسان جنوبی ۸۵ را تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.
وی تقوی اقتصادی و جهاد اقتصادی را دو موضوع مهم در اصناف کشور عنوان کرد و تاکید کرد: تقوی اقتصادی یعنی بر پایی نماز به موقع بخصوص در مساجد بازار و توجه به شعائر دینی و اسلامی است.
حسن پور با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر سبک زندگی اسلامی تاکید دارند، تصریح کرد: باید بدانیم سبک زندگی اسلامی یعنی چه و آن را در زندگی خود ترویج دهیم و با آن شکاف به وجود آمده بین نسل جدید و قدیم را پرکنیم.
جانشین سازمان بسیج اصناف کشور با بیان اینکه یکی از اهداف مهمی که در شوراها و مجمع بسیج اصناف دنبال می‌شود زنده نگه‌داشتن هویت اصناف است، افزود: هویت اصناف باید بازخوانی و بازشناسی شود و باید تمام سیاست‌ها و اهداف اصناف در این راستا باشد.
حسن‌پور اشکذری ادامه داد: استاندار و نمایندگانی، در فعالیت‌ خود موفق هستند که با قشر اصناف مشورت داشته باشند.
وی با بیان اینکه یکی از بحث‌هایی که ما در بسیج اصناف دنبال می‌کنیم بحث‌های فرهنگی است، اضافه کرد: شعار بسیج اصناف در تقوای اقتصادی و جهاد اقتصادی خلاصه شده است.
جانشین سازمان بسیج اصناف کشور به آیه ۳۷ سوره نور اشاره کرد و افزود: باید در تمام واحدهای صنفی مصداق این آیه وجود داشته باشد.
حسن‌پور اشکذری با بیان اینکه در بحث تقوای اقتصادی باید به موضوع نماز اول وقت توجه شود، خاطرنشان کرد: در وقت نماز بازار باید یک صدا، صدای نماز از آن بلند شود.
وی توجه به فقه بازار را از دیگر مصادیق تقوی اقتصادی دانست و عنوان کرد: حلقه های صالحین و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و حجاب نیز از دیگر مصادیق تقوی اقتصادی است.
جانشین بسیج اصناف کشور با اشاره به اینکه ۴۶درصد مشاغل در دست اصناف کشور است گفت: دشمن به دنیال انرژه هسته ای در کشور نیست او می خواهد انقلاب اسلامی را از بین ببرد پس باید با اقتصاد مقاومتی در برابر دشمن ایستادگی کنیم.
حسن پور تاکید کرد: توجه و کمک اصناف به محرومین یکی از شاخصه های مهم در اقتصاد مقاومتی است که بویژه بازاریان خراسان جنوبی باید به این موضوع توجه داشته باشند.
وی عنوان کرد: تدفین شهدای گمنام در میدان ۱۵ خرداد تهران و امیر چخماق یزد یکی از مولفه های احیای فرهنگ اسلامی و دفاع مقدس در قلب بازاراست که می توان از سیره و روش شهدا در زندگی الگوگیری کرد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.