این مطلب ۱۲۵ بار خوانده شده
دبیر انجمن اسلامی اصناف بازار خراسان جنوبی:

فضای مساجد طبق سلیقه جوانان آراسته شود

دبیر جامعه انجمن اسلامی اصناف بازارخراسان جنوبی گفت: فضای مسجد و یا محلی که نماز برگزار می شود باید قابل قبول و مورد پذیرش جوانان باشد که متولیان مساجد در این امر بیشتر دقت کنند.
نسخه مناسب چاپ

محمدعلی گنجی فر در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه حضور مردم بخصوص بازاریان منحصر به وقت ماه مبارک رمضان نیست و باید در تمام طول سال برای حضور اقشار مختلف مردم برای اقامه نماز اول وقت در مسجد برنامه ریزی و کارهای مناسبی انجام شود.
دبیر انجمن اسلامی بازاریان استان با بیان اینکه جلسات متعددی برای جذب جوانان به مساجد گرفته شده است، افزود: نقش امام جماعت و متولیان مساجد در برخورد با جوانان و نوجوانان برای حضور آنها در نماز جماعت باید حساب شده و اسلامی باشد.


تاکید قرآن بر نماز جماعت نشانه اجتماعی بودن اعمال در اسلام است
وی ادامه داد: فضای مسجد و یا محلی که نماز برگزار می شود باید قابل قبول و مورد پذیرش جوانان و برخورد با جوانان جذب کننده باشد و از زیر سوال بردن حرکت های جوانان و ایرادهای نابجا که سبب دوری و دلسرد شدن جوان از مسجد می شود؛ خودداری شود که باید متولیان مساجد در این امر دقت فراوانی داشته باشند.


گنجی با بیان اینکه هر کاری که سبب تشویق افراد برای حضور در نماز جماعت و اول وقت یا حتی به صورت فرادی شود خوب و پسندیده است، یادآور شد: در اسلام به برپایی نماز اول وقت تاکید فراوانی شده است و موضوع نماز جایگاه مهم و ارزشمندی در دین اسلام دارد.


دبیرجامعه انجمن اسلامی اصناف بازار استان با اشاره به اینکه تاکید قرآن به نماز جماعت نشانه اجتماعی بودن اعمال در اسلام است و اینکه اینقدر اهمیت انتخاب امام جماعت و عدالت وی تاکید شده نشانه سیاسی بودن اعمال عبادی در اسلام است.


وی با بیان اینکه نزدیک به ۴۵ سال است که بازاریان بیرجند به صورت خودجوش در نماز اول وقت حضور فعال دارند، عنوان کرد: شهرستان بیرجند در بعد حضور جوانان در مساجد و ادای نماز اول وقت در استان برجسته است.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.