این مطلب ۱۵۶ بار خوانده شده
فرمانده پایگاه مقاومت شهید علی رضایی اصناف بیرجند:

۳۰درصد پوشاک استان از راه قاچاق وارد می شود/ رسانه ها پوشش ایرانی اسلامی را تبلیغ کنند

فرمانده پایگاه مقاومت شهید علی رضایی اصناف بیرجند با بیان اینکه حدود ۳۰درصد پوشاک استان از طریق قاچاق وارد استان می شود،گفت: امروزه تمام هجمه های دشمن بر روی لباس جوانان و نوجوانان مسلمان ایران اسلامی است ولی باید رسانه ها بخصوص صدا وسیما پوشش ایرانی اسلامی را تبلیغ کنند.
نسخه مناسب چاپ

سید علی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی ، با اشاره به نفوذ دشمن در همه عرصه های زندگی مردم مسلمان ایران اسلامی اظهارداشت: پوشش ما بر گزفته از فرهنگ و احکام اسلامی و دستورات خداوند در قرآن کریم است.

 

مسئول اتحادیه پوشاک بیرجند با بیان اینکه تمام هجمه های دشمن بر روی لباس است، گفت: کشورهایی مانند امریکا و انگلیس و فرانسه برای تبلیغ شیطان پرستی از نمادها و برند هابر روی لباس ها استفاده می کنند تا جایی که شیطان پرستی در جوامع غربی بخصوص در این سه کشور عیب نیست.

 

پوشاک ایرانی نیازمند حمایت جوانان و مسولان

وی با بیان اینکه این هجمه های فرهنگی آرام آرام وارد جوامع شده است خطاب به جوانان افزود: همه افراد در جامعه اسلامی بخصوص جوانان و نوجوانان باید در پوشش اسلامی وجلوگیری از فرهنگ غرب تلاش کنند.

اسماعیلی خطاب به رسانه ها اظهارداشت: امروزه رسانه ها بخصوص صدا و سیما نقش ارزنده ای در آگاهی بخشی عموم مردم بخصوص جوانان دارند که گام به گام اهداف شوم دشمن و نفوذ فرهنگی را گوش زد کنند .

وی ادامه داد: همیشه و در طول شبانه روز و در سریالها کار اساسی باید انجام شود زیراامروزه عموم مردم به تلوزیون این رسانه جمعی وتصویری دست رسی دارند و می توانند الگوی های خود را از ان برداشت کنند.

وی تاثیر پوشش بازیگران را در سریالهای تلوزیونی بر عموم مردم مهم دانست و عنوان کرد: جوانان و نوجوانان الگو های پوششی خود را از این بازیگران می گیرند برای همین باید سازندگان فیلم و سریالی ما به این امر توجه داشته باشند. فرمانده پایگاه مقاومت شهید علی رضایی اصناف بیرجند با انتقاد از از رسانها متذکرشد: متاسفانه در صدا وسیمای ما بیشتربه تجمل گرایی و فرهنگ غرب توجه می شود.

وی ادامه داد: فرهنگ ایرانی اسلامی را باید دیگر رسانه ها وصدا وسیما بخصوص پوشش توجه خاصی نشان دهند.

 

ازرسی از فروشگاه های عرضه لباس با همکاری بسیج اصناف استان

وی با اشاره به بازرسی ها صورت گرفته از اماکن و فروشگاه های عرضه لباس عنوان کرد: در شش ماهه سال جاری و در هفته ای یک بارگشت بازرسی با همکاری بسیج اصناف، بازرسی اصناف و اماکن از فروشگاه های عرضه لباس انجام می شود و تذکرات شفاهی و پیگیری تخلفات ویا ارشادهایی که باید فروشنده به آن توجه کند به صورت روتین و ارشادی داده می شود.

اسماعیلی بیان کرد: اگر ارشاد و توبیخ برای فروشنده تخطی کارساز نبود با وی برخورد صورت می گیرد . وی یادآورشد: پوشاک خارجی در بازار ما زیاد است واین به واسطه تهاجم فرهنگی طولانی مدتی است که وارد کشور و بازار ما را در دست گرفته است ودشمن می داند که الگو و ملت ایران چه برند هایی را بیشتر استفاده می کنند.

فرمانده پایگاه مقاومت شهید علی رضایی با طرح این موضوع که حتی تعدادی از خیاطان ما را کشورایی مانند چین و ترکیه به کار می برند تا کار خیاطی را یاد بگیرند و حتی ممکن است بعد از اینکه فکر و اندیشه کار ما را گرفتند آنها را از کار بیرون کنند، عنوان کرد: در این کشورها حتی مانتو و چادر ما را کار می کنند ولی باید تولید کننده ما مورد حمایت قرار بگیرد.

اسماعیلی با بیان اینکه قاچاق پوشاک متاسفانه در کشور خیلی راحت انجام می شود، گفت: در عرض ۴روز پوشاک قاچاق از ترکیه به کشور می رسد تا جایی که از راه قانونی یک ماه طول می کشد تا کالا برسد .

وی با تاکید بر کالاهای وارداتی با کیفیت افزود: ملت ما شایستگی کالای خوب را دارند که مورد استفاده قرار بدهندو نباید کالای بی کیفیت و یا قاچاق برای استفاده مردم ما وارد کشور شود. حدود ۴۰%پوشاک بازار پوشاک کشورخارجی هستند.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰%پوشاک بازار پوشاک کشورخارجی هستند، افزود: در استان خراسان جنوبی این رقم به ۲۰ تا ۳۰درصد می رسد.

مسئول اتحادیه پوشاک بیرجندبا اشاره به برنامه های اجراشده برای حمایت از تولید داخلی عنوان کرد: باتوجه به هجمه های فرهنگی، اقتصادی همایش حمایت از تولید ملی و با هدف شناساندن تولیدات داخلی برگزارشد.

 

باید اعتمام مردم را برای استفاده از کالای ایرانی را بدست بیاوریم

وی ادامه داد: باید از تریبون های داخلی اعتماد مردم را برای حمایت و خرید کالای ایرانی به دست بیاوریم وبا توجه به عصر تکنولوژی باید تولید و برند کالای ما به گونه ای باشد که به راحتی خریدار بتواند به کالا و برند ایرانی دست پیدا کند.

اسماعیلی عنوان کرد: تک فروشی و سفارش برای راحتی کالا باید خوب باشد و خریدار بتواند بر اساس برند یک کالا دست رسی داشته باشد. فرمانده پایگاه مقاومت شهید رضایی اصناف بیرجند با بیان اینکه باید کاری کنیم که فرهنگ پوشش ما با فرهنگ اسلامی و ملی مغایرتی نداشته باشد، گفت: نباید بیش از عرف جامعه عدول کنیم .

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.