این مطلب ۱۲ بار خوانده شده
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا (ع):

زنان ایرانی الگوی زنان مسلمان جهان باشند

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا(ع) گفت: بانوان مسلمان ایرانی می‌توانند با به‌کارگیری درست دستورات اسلامی الگوهای موفقی برای زنان جوامع اسلامی باشند.
نسخه مناسب چاپ

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا (ع) در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی اظهار داشت: بانوان با استفاده از الگوهای مناسب و رعایت دستورات اسلامی در خانواده نه تنها خودشان سود می‌برند و زندگی آرام همراه با آرامش را تجربه خواهند کرد بلکه برای فرزندان خود و در نهایت جامعه می‌توانند الگو قرار گیرند.
وی در پاسخ به این سوال که احیای فرهنگ اسلامی چه تاثیری در جامعه دارد، تصریح کرد: احیای فرهنگ اسلامی در خانه و عمل کردن درست به دستورات دین مبین اسلام توسط بانوان نه تنها الگویی برای سایر افراد جامعه اسلامی ایران است بلکه برای امت اسلامی در سراسر جهان نیز می‌تواند باشد همانگونه رهبر معظم انقلاب تاکید دارند که زنان ایرانی باید الگویی برای سایر زنان مسلمان باشند.
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا (ع) به برنامه های بسیج جامعه زنان برای سال جاری اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه سال جاری با شهادت و سپس ولادت با برکت این بانوی بزرگوار آغاز شده است زنان باید ایشان را در همه امور اعم از روش، منش و اخلاق در خانواده و جامعه الگوی خود قرار دهند، در بسیج جامعه زنان نیز قرار است با الگوگیری از این حضرت که در مقام و منزلت همسنگ امیر المومنین(ع) و پیامبر(ص) هستند و در واقع مادر ائمه هستند بتوانیم زندگی آرام همراه با سعادت و موفقیت داشته و در راه رضای خداوند متعال گام بردارند و خدمات قابل توجهی را به جامعه اسلامی ارائه کنند.
وی با اشاره به نقش زنان در اقتصاد کشور تاکید کرد: زنان با مدیریت صحیح در زندگی می‌توانند به اقتصاد خانواده و جامعه کمک کنند و چرا که در اسلام تاکید بر قناعت و استفاده درست از مواد غذایی و سایر اقلام مورد نیاز زندگی شده است و تاکید شده در مصرف مواد غذایی در حدی که اسراف نشود و باعث دلسردی بی بضاعتان جامعه نشود استفاده شود.
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا (ع) ادامه داد: اگر هرکس به مقدار نیاز واقعی خود از محصولات استفاده کند و از اسراف بپرهیزد مشکل کمبود و به دنبال آن گرانی بوجود نمی‌آید.
وی گفت: یکی دیگر از موارد مورد تاکید اسلام ساده زیستن و دوری از تجملات است که اگر چنین نباشد روح انسان طغیان می‌کند  زیرا روح سیری ناپذیر است و هرچه به دست آورد باز به دنبال چیز دیگری است.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.