این مطلب ۱۷ بار خوانده شده
مدرس حوزه علمیه نرجس بیرجند هشدار داد

نابودی زندگی مشترک جوانان با روابط نامشروع قبل از ازدواج

مدرس حوزه علمیه نرجس بیرجند گفت: ازدواج هایی که با روابط نامشروع دختر وپسر قبل از ازدواج شکل گرفته یا به طلاق کشیده می شود یا عواطف بین زوجین کمرنگ می شود و شک و تردید برای ادامه زندگی مشترک بین این دو نفر زیاد است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی؛ وحیده کامل در جشن میلاد کوثر که به همت حوزه عفاف اسدیه و پایگاه حضرت الزهرا(س) در حسینیه شهدای گمنام درخش برگزارشد، بیان کرد: انسان بدون همسر ناقص است و زن و شوهر مکمل یکدیگرند.
وی به روابط نامشروع دختر و پسر قبل از ازدواج اشاره کرد و افزود: به تجربه ثابت شده است که ازدواج هایی که با دوستی و رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج شکل گرفته یا به طلاق کشیده می شود و دختر وپسر بعد از مدتی به این نتیجه می رسند که نمی توانند زندگی مشترک را اداره کنند یا عواطف بین زوجین کمرنگ می شود و شک و تردید برای ادامه زندگی مشترک بین این دو نفر زیاد است.
مدرس حوزه علمیه نرجس بیرجند تاکید کرد: دو موضوعی که در ازدواج مهمترین اصل است اول تحقیق و دوم مشورت با افراد امین است.
وی ادامه داد: ویژگی همسر خوب این است که اول متدین باشد یعنی به اصول اسلام پایبند باشد و اخلاق نیکو داشته باشد.
کامل شاخصه دیگر برای همسر ایده آل را عاقل بودن دانست و افزود: امام علی(ع) می فرمایند " از ازدواج با افراد کم عقل بپرهیزید چرا که زندگی شما تباه می شود".
وی سلامت جسم و روح و زیبایی را از معیارهای انتخاب همسر برشمرد و گفت: ائمه معصومین می فرمایند" آراستگی و زیبایی مرد به عفت زن می افزاید".
مدرس حوزه علمیه نرجس بیرجند عنوان کرد: زوجین باید تناسب سنی داشته باشند واگر مرد حتی یک سال از زن بزرگتر باشد زندگی شیرین تر می شود و دیگر اینکه ازنظر فرهنگی، اجتماعی و فکری در یک سطح باشند.
وی با بیان راهکارهای وفاداری مردان نسبت به همسران خود گفت: هیچ وقت از همسر خود نخواهید که کار خانه را انجام دهد و الگوی ما در زندگی حضرت زهرا(س) باشد و توقع بی جا از همسرتان نداشته باشید.
کامل با بیان اینکه اقتدار و غیرت دینی مرد را که نشانه ایمان است حفظ کنید به زنان توصیه کرد: از همسر خود نخواهید که عواطفش را بروز دهد و سعی بر تغییر رفتار همسرتان نداشته باشید.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.