این مطلب ۱۵ بار خوانده شده
خواهر شهید رئوفی فرد:

بعد از ۲۰سال از شهادت برادرم فهمیدیم حسین سر نداشته است

خواهر شهید رئوفی فرد گفت: حسین در قائله کردستان به دست کومله ها به شهادت رسید. جسد او به مدت چهل روز در زیر برف های آن منطقه مدفون بود که اهالی محلی او را می بینند و بعد از شناسایی به بیرجند برای تشییع آوردند. بعد از بیست سال که برای حسین توسط دوستانش در هوانیروزجلسه سالگرد گرفته شد فهمیدیم حسین سر نداشته وبعد از ۶ماه از شهادتش سر را دوباره در جایی که بدنش دفن شده بود دفن شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی خواهر شهید رئوفی فرد در جمع بانوان بیرجندی اظهارداشت: برادرم محمد حسین رئوفی فرد در مهر ۱۳۴۶در بیرجند بدنیا آمد و تادو سالگی در بیرجند بوده و به واسطه شغل پدرم به سیستان و بلوچستان می رود. دوران دبیرستان شاگرد ممتاز بود و بعد از اتمام دوره دبیرستان با رتبه ممتاز و گرفتن بورسیه دانشگاه صنعتی شریف شد.

وی ادامه داد: به دلیل علاقه ای که به نظام داشته بعد از حدود ۸۱ آزمون سلامت جسمانی را می گذراند و در سال ۵۴ وارد هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی شد.

رئوفی فرد گفت: هم زمان رژیم ستم شاهی به آنها دستور می دهند برخی از شهرها را بمباران کنید و از بهترین خلبان ها می خواهند این کار را انجام دهند که محمدحسین یکی از آن خلبان ها بوده که از پادگان فرار می کند و موقعی که انقلاب می شود به فرمان امام در هوانیروز ارتش دوباره مشغول به کار می شود و با درگیری با افراد کومله در کردستان به شهادت می رسد. جسد او به مدت چهل روز در زیر برف های آن منطقه مدفون بوده که اهالی محلی او را می بینند و بعد از شناسایی به بیرجند برای تشییع می آورند. خودش وصیت کرده بود او را در بیرجند به خاک بسپاریم.

خواهر شهید رئوفی فرد با اشاره به اینکه اولین شهید خارج از استان بود و مردم هم تشییع با شکوهی برای او گرفتند، اظهارداشت: افرادی که در تشییع جنازه حسین شرکت کرده بودند هرگز اجازه ندادند ما او را ببینیم و بعد از ۲۰ سال که همکارانش برای سالگرد شهادتش به منزل پدرم آمدند گفتند محمد حسین سر نداشته است و بعد از ۶ ماه که از شهادتش می گذرد سرش را پیدا می کنند و بی اطلاع خانواده سرش به بدنش متصل کردند.
وی ادامه داد: حسین هنگام شهادت ۲۴ سال سن داشت و ما افتخار می کنیم به این شهادت و اینکه خانواده شهدا رسالتشان خیلی سنگین است و بنا به سخن دکتر شریعتی که گفت": شهدا رفتند و کار حسینی کردند و ما مانده ایم تا کار زینبی کنیم واقعا کار مادران شهدا زینب گونه است".

سوم خرداد در تاریخ انقلاب ما همیشه مظلوم بوده است

رئوفی فرد افزود: عکس شهید در میدان طالقانی که به دیوار نقش شده رو به روی محل کارم است و هر روز که از آنجا می گذرم به حسین سلام می کنم و از او می خواهم که نگذارد ذره ای از راه حق دور شوم .
خواهر شهید رئوفی فرد با اشاره به سوم خرداد و یاد و خاطره شهدا افزود: سوم خرداد همیشه مظلوم بود و الان مظلوم تر است معتقدم همان طور که خرمشهر را خدا آزاد کرد مراسم سوم خرداد را خدا حمایت می کند.
وی افزود: امیدوارم در آستانه شهادت امام موسی کاظم(ع) که آن حضرت در قید و بند زندان هارون نماند ما نیز از زندان نفس خود آزاد شویم و در راه شهدا قدم بگذاریم.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.