این مطلب ۱۸ بار خوانده شده
کارشناس مسائل اجتماعی و خانواده:

جوانان بیشترین ضربه را از سریال های ماهواره می خورند

کارشناس مسائل اجتماعی و خانواده سریال های ماهواره ای و تلویزیونی را از جمله مواردی دانست که سبب مدگرایی، تغییر سلیقه های جوانان و افزایش سطح توقعات و در نتیجه تاخیر در ازدواج و یا تجرد جوانان می شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی، علی اکبر رائفی پور در همایش طرح گل یاس با محوریت سبک زندگی اسلامی و عفاف و حجاب گفت: عفت تنها در پوشش نیست بلکه در رفتار، گفتار، نگاه، برخورد با والدین و دیگران هم هست در حالی که بسیاری از جوانان این عفت و حیا را از دست داده اند و در مکان های عمومی بدون هیچ شرم و حیایی زشت ترین گفتار و رفتار را از خود بروز می دهند.
وی اظهار داشت: دشمنان اسلام با تاثیرگذاری بر تفکرات و قالب های ارزشی و اسلامی ما به طور محسوسی آنها را تغییر داده اند بطوری که با بررسی تاریخ و گذشته در می یابیم وضعیت حجاب و پوشش تغییر و افراد به سمت بدحجابی و بی بند و باری گرایش پیدا کرده اند.
کارشناس مسائل اجتماعی و خانواده سریال های ماهواره ای و تلویزیونی را از جمله مواردی دانست که سبب مدگرایی، تغییر سلیقه های جوانان و افزایش سطح توقعات و در نتیجه تاخیر در ازدواج و یا تجرد جوانان می شود.
رائفی پور بر آموزش های قبل از ازدواج با محوریت شناخت روحیات زن و مرد تاکید کرد و افزود: مرد باید زن را برای زنانگی و عاطفه و زن، مرد را برای غیرت و محافظت از خود انتخاب کند نه برای مدل مو و آرایش صورت، تا زندگی آنها تداوم داشته باشد.

بیشترین آسیب‌های بی حجابی متوجه زنان و دختران است
کارشناس مسائل اجتماعی و خانواده گفت: حجاب و عفاف یک مقوله اجتماعی و ارزشی است و بر افراد دیگر جامعه تاثیر گذار است و بی حجابی سبب تحریک جنسی جوانان می شود که در این میان بیشترین آسیب را زنان و دختران متحمل می شوند.
وی تصریح کرد: دین اسلام برای آرامش فرد و خانواده بهترین پوشش و حجاب را تعیین کرده است و برای ارضای نیازهای جنسی و روانی بر ازدواج آسان و دوری از تجملات تاکید کرده است.
کارشناس مسائل اجتماعی و خانواده افزود: مشکل جامعه ما دوری از ثقلین و قرآن ، پیشه کردن هوا و هوس های نفسانی و دوری از عقلانیت است و وقتی تقوا و بازدارندگی وجود نداشته باشد حیا و عفت از بین می رود.
رائفی پور با بیان اینکه کشورهای غربی صنعتی هستند و در این زمینه از زنان به عنوان نیروی کار استفاده می کنند گفت: شاغل بودن زنان در غرب ابتدا سبب کاهش فرزند، تجرد و سپس همجنس گرایی و بی بند و باری شده است.
وی ادامه داد: آزار و اذیت جنسی زنان غربی سبب تمایل آنها به حجاب و دین اسلام شده است بطوری که آمارها نشان می دهد ۷۰ درصد اروپایی هایی که مسلمان می شوند زنان و ۳۰ درصد دیگر مردان هستند.
کارشناس مسائل اجتماعی و خانواده گفت: در حال حاضر ۲۶ نهاد در کشور موظفند مسائل مربوط به حجاب و فرهنگ سازی در این زمینه را پیگیری کنند که در این میان فقط نیروی انتظامی به وظایف خود عمل می کند و باید به سایر نهادها تذکر داده شود.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.