این مطلب ۱۵ بار خوانده شده
کارشناس سیاسی:

دشمنان برای ضربه زدن به جوانان و زنان ما بی حجابی را ترویج می دهند

کارشناس سیاسی گفت: دشمنان دین اسلام هر زمان که احساس کرده اند با بحث های نظامی و تحریم نمی توانند به کشور ما ضربه بزنند از طریق برنامه های غیر فرهنگی مانند ماهواره درصدد ضربه زدن به زنان و جوانان ما برآمده اند و پوشش های نامناسب را ترویج می دهند.
نسخه مناسب چاپ

منصوره فراهانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی، با بیان اینکه اصل کلی که متاسفانه امروز مغفول مانده حجاب و عفاف است اظهارداشت: ما آفریده خداییم و خالق ما تدابیری برای صلاح و مصلحت ما اندیشیده است. اصل عفاف و حجاب در قرآن و در دستورات دینی ما آمده و با فطرت ما سازگار است پس به عنوان مخلوق باید بپذیریم.
وی عنوان کرد: خداوند برای هر دستوری، راهی پیش پای ما قرار داده است و ازدواج برای پاسخ به نیاز غریزی انسان است و حال آنکه امکان ازدواج برای همه وجود ندارد عفاف و حجاب ضرورت دارد.
مشاور حوزه علمیه خواهران افزود: واضح است که برای ورود به هر مکانی باید قوانین آنجا را رعایت کرد و برای ورود به مجامع عمومی باید حجاب را رعایت کرد که باعث مصونیت برای بانوان و سلامت جامعه می شود و اثرات فردی و اجتماعی دارد و هر کدام از ما برای وارد شدن در جامعه به مصونیت اجتماعی نیاز داریم.
وی با بیان اینکه عفاف و حجاب هر دو لازمه یکدیگرند و هرکدام نباشد فرد به همان نسبت مواخذه می شود ادامه داد: برخی ها شبهه ایجاد می کنند که کسانی هستند حجاب دارند اما عفاف ندارند و برعکس.
 کارشناس سیاسی اظهار کرد: بدون وجود عفاف و حجاب در جامعه قبل از اینکه به انسانیت فرد توجه شود به جنسیت او توجه می شود. عفاف و حجاب هر دو در اجتماع ضروری است و امنیت اجتماعی و روانی انسان را در پی دارد.

والدین و مربیان بهترین الگو برای حجاب و عفاف از دوران کودکی هستند
فراهانی با بیان اینکه نقصی که در اختلاف رفتار بین دو نسل در جامعه امروزی وجود دارد آموزه هایی است که از اول و از دوران کودکی در خانواده مطرح می شود تاکید کرد: توجه به آموزه های دینی و روابط محرم و نامحرم باید از کودکی در فرزند نهادینه شود و مادر از عمق جان خود به حجاب اعتقاد داشته باشد زیرا وقتی عفاف و حجاب را والدین به عنوان یک اصل بپذیرند و عمل کنند در فرزند نیز اثر می گذارد.
وی والدین و مربیان را از همان دوران کودکی بهترین الگو و راهنما برای بچه ها معرفی کرد و ادامه داد: تضاد از آنجا بوجود می آید که برای بچه ها جشن تکلیف می گیریم ولی شبی که قرار است مهمان بیاید والدین هیچ حساسیتی برای حجاب فرزند نشان نمی دهند چون او کوچک است.
 کارشناس سیاسی با طرح این سوال که چرا امروز بعد از گذشت ۳۵ سال از انقلاب اسلامی در جامعه ما روی الزامات دین بحث می کنیم؟ تصریح کرد: اولا بی حجابی از دوران طاغوت در ایران ریشه دارد که در دوران رضاخان ملعون کشف حجاب قانون و قبح حجاب ریخته شد بنابراین در ایران رگ هایی از آن اصل تاریخی وجود دارد.
وی عنوان کرد: راه چاره برای حل مشکل بدحجابی این است که اول در خانواده باید عزم جدی برای رعایت این اصل دینی وجود داشته باشد.
فراهانی افزود: از دشمنی دشمن نیز نباید غافل شویم چراکه سابقه تاریخ نشان داده است دشمنان دین اسلام هر زمان که احساس کرده اند که با بحث های نظامی و تحریم نمی توانند به کشور ما ضربه بزنند از طریق برنامه های غیر فرهنگی مانند ماهواره درصدد ضربه زدن به زنان و جوانان برآمده اند و دشمنان در این راه بسیار مصمم هستند و پوشش های نامناسب را ترویج می دهند.

فرهنگ سازی و تذکر لسانی دو امر اساسی برای عفاف و حجاب است
وی تصریح کرد: نکته اساسی که به فقدان حجاب و عفاف برمی گردد این است که مسئولین ما هیچ وقت و در هیچ دولتی عزم جدی برای اجرای طرح عفاف و حجاب در جامعه نداشته اند که این یا از اصول کار سیاسی آنهاست یا نفوذی هایی که در همه دولت ها حضور دارند مانع می شوند.
مشاور حوزه علمیه خواهران اظهار داشت: دولتمردان ما معتقدند ما به دین مردم کار نداریم و بیشتر برای رفاه جامعه باید برنامه ریزی کنیم.
وی فرهنگ سازی و تذکر لسانی باهم را برای رفع این مشکل در جامعه لازم دانست و افزود: باید در زمینه ترویج عفاف و حجاب در جامعه تذکر لسانی و امر به معروف و نهی از منکر با پشتوانه در جامعه رواج پیدا کند و نیروی انتظامی با مظاهر بد بی حجابی با عزم جدی برخورد کند.
فراهانی با بیان اینکه مسئولین ما وقتی کاری را نمی خواهند انجام دهند می گویند باید کار اساسی صورت گیرد گفت: در مراکز مختلف فرهنگی در جامعه مانند مدارس و دانشگاه ها باید حجاب مناسب قانون شود و وقتی افراد با مراکز مختلف کار دارند و مراجعه می کنند باید قوانین آنجا را رعایت کنند.
وی ادامه داد: فلسفه امر به معروف و نهی از منکر این است که اگر روزی کسی با پوشش غیرمناسب در محیطی وارد شد همه بگویند این چه لباسی است که پوشیدید؟

کارشناس سیاسی افزود: گروهی از افرادی که با پوشش های نامناسب در جامعه حاضر می شوند به دلیل ناآگاهی و گروهی کسانی هستند که با قصد و غرض خود را به آن مدل درمی آورند.
وی تصریح کرد: متاسفانه امروز رگه های غیرت و امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما بسیار کمرنگ شده است. عزم ملی و مدیریت جهادی در جامعه کم شده و برای همگان عادی شده و مدیران نیز جدیتی برای کارهای فرهنگی ندارند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.