این مطلب ۲۲ بار خوانده شده
عضو شورای شهر بیرجند:

حجاب مانع زیبایی‌ها نیست بلکه حافظ زیبایی‌ها است

عضو شورای شهر بیرجند گفت: حجاب مانع زيبايی‌ها نيست بلكه حافظ زيبايی‌ها است، حجاب زيبايی‌ها را از كساني منع می‌كند كه هيچ حقی برای استفاده از آنها ندارند.
نسخه مناسب چاپ

فاطمه‌زهرا هلال بیرجندی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی اظهار داشت: پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله زيبايی را در مورد زنان امتياز می‌داند و می‌فرمايند "برترين زنان امت من، چهره‌ای زيباتر و مهريه‌ای كمتر دارند".
وی در پاسخ به این سوال که آيا مي‌توان حجاب را، چنان كه بعضی پنداشته اند مانع نمايش زيبايی‌های خدادادی زن دانست؟ افزود: حجاب مانع زيبايی‌ها نيست بلكه حافظ زيبايی‌ها است، حجاب زيبايي ها را از كساني منع می‌كند كه هيچ حقی برای استفاده از آنها ندارند.
عضو شورای شهر بیرجند بیان کرد: زن محجبه زيبايی‌ها و لطافت‌های خدادادی را به صورت رايگان و بدون هیچ ضابطه در معرض ديد همگان قرار نمی‌دهد چرا كه معتقد است براي نثار و ايثار آنها ضابطه و قانونی وجود دارد و او بايد از آن پيروی كند.
هلال‌بیرجندی به فرازهايی از كتاب ارزشمند "مسئله حجاب" اشاره کرد و ادامه داد: علامه شهيد استاد مطهری در این کتاب آورده است"وقتی كه زن مقام و موقع خود را در برابر مرد يافت و نقطه ضعف مرد را در برابر خود دانست همان طور كه متوسل به زيور و خود آرايی و تجمل شد كه از آن راه قلب مرد را تصاحب كند، متوسل به دور نگه داشتن خود از دسترس مرد نيز شد، دانست كه نبايد خود را رايگان كند بلكه بايد آتش عشق و طلب او را تيزتر كند و در نتيجه مقام و موقع خود را بالا برد".
وی با استناد به سخن روشنگر رهبر فرزانه انقلاب اسلامي حضرت آيت الله خامنه‌ای افزود: رهبر معظم انقلاب به نقش زنان محجبه در پيروزي انقلاب اسلامي ايران اشاره و فرمودند "ما ديديم كه خانم‌ها در انقلاب، به معنای واقعی كلمه، سربازان خط مقدم انقلاب بودند. اگر آنها نبودند اولا نيمی از گروه انقلابيون مستقيم در ميدان نمی‌آمدند و ثانيا به طور غير مستقيم روی فرزندان و شوهران و برادران و كلا روی محيط خانه‌هاشان اثر می‌گذاشتند و به كلی اين كار انجام نمی‌گرفت، زيرا زن در محيط خانه دارای تأثير فرهنگی زيادی است".
عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر بیرجند به فرازی ديگر از سخنان رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان می‌فرمايند "اسلام آمد، انقلاب آمد، امام آمد و زن را در مركز فعاليت‌های سياسی اين كشور قرار داد و پرچم انقلاب را به دست زنان سپرد، در حالي كه زن توانست حجاب خود و وقار خود و متانت اسلامی خود و عفاف خود و دين خود و تقوای خود را حفظ كند و از این‌رو حقی از اين بزرگتر، كسی بر گردن زن ايرانی و زن مسلمان ندارد".

پیدایش خلا فرهنگی بستر را برای نفوذ بی‌حجای و بی‌عفتی مهیا می‌سازد
هلال‌بیرجندی در پاسخ به این سوال که چرا امروز عفاف و حجاب به‌عنوان امر واجب دینی اعتنای لازم نمی‌شود؟ خاطرنشان کرد: از عوامل و زمينه‌های مؤثر بر رشد بدحجابی می‌توان به تضعيف باورها و اعتقادات مذهبي در جامعه اشاره کرد که اين تفكر انحرافی باعث شده است تا جوانان و نوجوانان، قوانين و احكام مذهبي را زير پا بگذارند و به انواع انحرافات اخلاقی از جمله بدحجابی و بی‌حجابی روی آورند.
وی تقليد از الگوهای غربی و خارجی را از عوامل دیگر رشد بدحجابی در جامعه عنوان کرد و افزود: از ديگر عوامل و زمينه‌های رشد بدحجابی و بی‌حجابي در ميان جوانان و نوجوانان ناديده گرفتن الگوهای خودی و روی آوردن به الگوهای بيگانه است.
عضو شواری اسلامی شهر بیرجند خلأ فرهنگی موجود در جامعه را نقص دیگر در زمینه حجاب و عفاف دانست و گفت: يكی از مهم‌ترين ريشه‌های ترويج بی‌حجابي و بدحجابي، پيدايش خلأ فرهنگي در جامعه است هيچ جامعه‌ای تا آمادگی نداشته باشد، از فرهنگ بيگانه تأثير نمی‌پذيرد.،بنابراين تهاجم فرهنگي و وجود الگوهای نامناسب به خودی خود كارساز نيست بلكه نياز به زمينه مساعد يعنی خلأ فرهنگی و فكری دارد.
هلال بیرجندی با بیان اینکه از جمله تهديدات و مشكلات جامعه ما بدحجابى و پوشش نامناسب در زنان و دختران است، تصریح کرد: اگر برخوردى جدى و ريشه‏اى با اين مقوله صورت نگيرد در آينده‏اى نه چندان دور بافت عمومى جامعه ما را با چالشى بزرگ روبرو مى‏كند و مشكلات فراوان پنهان و آشكارى گريبان‏گير جامعه ما خواهد شد.
وی تقويت باورهاى دينى با احياى فرهنگ ناب اسلامى را راهکار مناسب برای نجات جامعه از بی‌حجابی و بی‌عفتی دانست و خاطرنشان کرد: اگر زنى داراى باورى قوى باشد شالوده شخصيتى او نيز بر اساس همين باور شكل مى‏گيرد؛ چنان‏كه حضرت على(عليه‏ السلام) می‌فرمايند " شخصيت انسان در گرو باورهاى اوست". و نیز می فرمایند و "ايمان انسان در عمل او جلوه‏گر است".
عضور شورای اسلامی شهر بیرجند ادامه داد: بنابراين بايد با تقويت پايه‏هاى دينى و باورهاى اعتقادى، وسيله اعمال صالح را در زنان فراهم آوريم و اين مسئوليت بيش از همه بر عهده متوليان مذهبى و فرهنگى جامعه است.

ضعف و ناهماهنگی نهادهای اجتماعی عامل رواج بی‌حجابی در جامعه است
هلال بیرجندی ضعف و ناهماهنگی نهادهای اجتماعی را عامل دیگر رواج بی‌حجابی و بی عفتی در جامعه دانست و افزود: هر يك از نهادهای اجتماعي هم چون خانواده، مدرسه و نهاد دولت عهده دار مسئوليت و وظايف شخصی از كاركردهای يك جامعه هستند، فرايند عملكرد اين نهادها و نيز تعامل و همسويی آنها چگونگی حركت فرهنگی يك جامعه را مشخص می‌كند.
وی اظهار کرد: اگر هر يك از نهادهای اجتماعی وظايف خويش را به خوبی و در راستای اهداف اسلامي انجام داده و گرايش دختران نوجوان را به حجاب و ديگر مسائل اسلامی تقويت كنند، بی‌حجابی و بدحجابی در جامعه پديدار نخواهد شد، آسيب پذيری زمانی آغاز می‌شود كه هر يك از نهادها يا وظايف خويش را انجام ندهند و يا همسو و هم راستا با اهداف كلی جامعه حركت نكنند در چنين شرايطی تهاجم فرهنگی و بی‌حجابي و بدحجابي در جامعه رواج خواهد يافت.
عضو شورای شهر بیرجند ادامه داد: با توجه به واقعیت‌هاى موجود از بی حجابی در جامعه، بايد تمام ابزارهاى فرهنگ‏ساز از قبيل كتاب، مطبوعات و صدا و سيما به سوى ارزش‏هاى اسلامى كه يكى از بارزترين آنها رعايت پوشش و حجاب برتر و مطلوب و امنيت اجتماعى فراگير است، هدايت شوند و همه افراد را به مهم‏ترين وجهى رهنمون شوند.
هلال‌بیرجندی با بیان اینکه تهاجم فرهنگی دشمن گسترش روحیه غرب‌گرایی و غرب‌زدگی در جوامع است، گفت: يكي از عوامل رواج بدحجابی و بي حجابی تهاجم فرهنگی غرب در جامعه ما است.

حجاب زنان برای غرب‌زدگان مانند گلوله‌های داغ مبارزه مسلح است
عضو شورای اسلامی بیرجند عنوان کرد: از آنجا كه در غرب و اروپا، معنويت و مذهب به حاشيه زندگی خزيده است همه وجود زن برای استفاده‌های جنسی مطرح شده است، غرب با گريزان كردن دختران از چادر و حجاب كامل، در واقع بين آنان و ارزش‌های جامعه شان فاصله ايجاد كرده است. كشورهای غربی به شيوه‌های مختلف اين ايده و تفكر را در جوامع اسلامي ترويج کرده و تا حدودی موفق بوده‌اند.

هلال‌بیرجندی یادآور شد: در برخی از شرايط زمانی و مكانی، حجاب و نوع پوشش، جهت سياسي و مبارزاتي به خود گرفته است و زنان، حجاب خويش را زبان خويش قرار داده و با اين تيغ تيز، در ميدان مبارزه با طاغوت و فرهنگ طاغوتی حضور پيدا كرده‌اند.
وی ادامه داد: زمانی حجاب در كشورهای به اصطلاح اسلامی و غير اسلامی، نه تنها وسيله و ابزار مبارزه بلكه پرچم مبارزه هم بود؛ به طوری كه طرفداران ترويج فرهنگ بي بند و باری و عريانی، از زنان محجبه به اندازه مخالفان مسلح خويش وحشت داشتند.
عضو شورای اسلامی شهر بیرجند با بیان اینکه نمونه اين وحشت را در كشور فرانسه، در همين روزها مي توان بخوبی مشاهده كرد، گفت: كشوری كه مهد آزادی و دموكراسی لقب گرفته و خود را محل رويش و جوشش انقلاب كبير فرانسه می‌داند تحمل روسری چند دختر دانش آموز مسلمان را در فضای مدرسه ندارد و با جار و جنجال آنها را از مدرسه اخراج می‌کند.
هلال بیرجندی افزود: امروزه در كشورهايی كه تنور مبارزه عليه فرهنگ غرب داغ است حجاب زنان و دختران مسلمان، برای غرب‌زدگان و نوكران فرهنگ غرب، به همان اندازه شكننده و رنج آور است كه گلوله‌های داغ مبارزه مسلح اين حالت هراس را می‌توان در كشورهايی چون تركيه، مصر، و الجزاير و فلسطين اشغالی مشاهده كرد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.