این مطلب ۲۱ بار خوانده شده
مسئول دفتر خواهران حفظ آثار دفاع مقدس در خراسان جنوبی:

انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل‌های جدید انقلاب نباید مقطعی باشد

مسئول دفتر خواهران حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز رسالت ما پر کردن شکاف بین نسل دفاع مقدس با نسل جدید انقلاب است، گفت: برنامه‌های ارزشی به‌ویژه ارزش‌های دفاع مقدس و انتقال آن به نسل جوان و نوجوان انقلاب نباید به صورت مقطعی باشد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی ساه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی، فرشته اسدزاده در هم‌اندیشی بانوان ایثارگر استان به نقش زنان در دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: خاطرات دفاع مقدس بارها از زبان برادران رزمنده بیان شده اما با توجه به اینکه در جامعه بانوان راوی قوی و تاثیرگذاری داریم از این‌رو نیازمند روایتگری احساسی و عاطفی در حوزه دفاع مقدس هستیم.
وی نقش زنان در بیان خاطرات دفاع مقدس و خاطرات حضور آنها در آن دوران را برای نسل جوان موثر دانست و افزود: اگر بانوان جامعه اسلامی از ارزش‌های نظام مقدس فاصله بگیرند یعنی خانواده‌های ما از این ارزش‌ها فاصله گرفته‌اند از این‌رو نقش موثر مادر بر ذهن کودک به خاطر قدرت قصه گویی او است که می‌توان از این توانمندی زنان به روایت رشادت‌ها و سختی‌های زنان در دوران هشت سال دفاع مقدس استفاده کرد.
مسئول دفتر خواهران حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه دشمن از شکاف بین نسل دفاع مقدس و نسل جوان امروز بهره‌برداری زیادی کرده است، متذکر شد: جوانی که با خانواده شهدا و ایثارگر ارتباط مستقیم دارد انتقال ارزش‌ها برایش راحت تر صورت گرفته تا جوانی که ارتباطی با شهدا و جانبازان نداشته است پس رسالت ما پرکردن شکاف نسل‌های دفاع مقدس و امروز است.
اسدزاده با انتقاد از مقطعی بودن برنامه‌های ارزشی به‌خصوص دفاع مقدس و انتقال فرهنگ جنگ تحمیلی به نسل جوان و نوجوان انقلاب، متذکر شد: سالروز سوم خرداد و دفاع مقدس و سایر مناسبت‌های تقویمی تنها باعث شده که به این موضوعات بپردازیم البته آن هم در حد گزارش نه اینکه در باورهای افراد بتوانیم ارزش‌ها را نهادینه کنیم بنابراین با برنامه‌های مقطعی نمی‌توان ارزش‌ها را نهادینه کرد.
وی یادآور شد: شناسایی بانوان علاقه‌مند به حضور در دوره‌های روایت گری باید انجام شود که علاقه مندان می‌توانند به بسیج جامعه زنان استان و یا دفتر مشارکت زنان در دفاع مقدس مراجعه کنند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.