این مطلب ۲۲ بار خوانده شده
عضو شورای قشر بسیج زنان سپاه انصارالرضا(ع):

قشر بسیج جامعه زنان باید همواره پویا و در صحنه باشد

عضو شورای قشر بسیج زنان سپاه انصارالرضا(ع) به اهمیت سرمایه گذاری فرهنگی برای قشر بانوان اشاره کرد و گفت: اگر دختران امروز جامعه را به خوبی پرورش دهیم مادرانی برای آینده می سازیم و باید این قشر از بسیج همواره پویا و حاضر در صحنه باشند.
نسخه مناسب چاپ

صغری حجی‌پور در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی اظهار داشت: بسیج جامعه زنان چون در متن جامعه زندگی می‌کنند با دردهای جامعه بیش از هر قشری آشنا هستند.
وی ادامه داد: چون اعضای بسیج جامعه زنان از خود خانم‌ها هستند و در جامعه و خانواده فعال هستند بیشتر با مسائل و مشکلات این قشر آشنا هستند و راهکارها و پیشگیری مشکلات این قشر را بهتر می‌توانند انجام دهند و نیز نظرات مردم را به گوش مسئولین برسانند.
مدیر حوزه علمیه نرجس بیرجند افزود: همان‌طور که جامعه در حال پویایی است قشر بانوان هم باید با پویایی فعالیت خودشان را بیشتر کنند و چون با زنان و دختران جوان در ارتباط هستند باید نیازها و مشکلات آنان را به خوبی بشناسند.
حجی‌پور با بیان اینکه بسیج جامعه زنان فعالیت خود را در زمینه فرهنگی هرچه بیشتر کنند باز هم مورد نیاز است، به اهمیت سرمایه گذاری فرهنگی برای قشر بانوان اشاره و عنوان کرد: اگر دختران امروز جامعه را به خوبی پرورش دهیم مادرانی برای آینده می سازیم، پس باید این قشر از بسیج همواره پویا و حاضر در صحنه باشند.
وی تصریح کرد: معضلات فرهنگی امروز در بین جوانان، روابط نامشروع بین دختر و پسر است و در خانواده آسیب‌هایی از طریق برنامه‌های ماهواره‌ای ورود پیدا کرده است که حیا و عفت را کمرنگ و ایمان در خانواده‌ها را تضعیف کرده است و از آسیب‌های دیگر چشم و هم چشمی‌ها در خانواده‌ها است که امروز بسیار رواج یافته است.
عضو شورای قشر بسیج زنان سپاه انصارالرضا(ع) ادامه داد: بزرگ‌ترین آسیب فرهنگی، عفاف و حجاب زنان و دختران است که معضلی است که متاسفانه در درجه اول خودشان و بعد سلامت جامعه را تهدید می‌کند.
حجی‌پور خاطرنشان کرد: نهادهایی مانند بسیج جامعه زنان وظایف گسترده ای در این زمینه دارند و در تولید محتوا، برپایی کارگاه، سخنرانی و فعالیت های چهره به چهره، پخش فیلم و کارهای تبلیغاتی، فضای مجازی و راه اندازی سایت و پرکردن اوقات فراغت جوانان در تابستان برای تقویت فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه کارگشا است.
وی تاکید کرد: تمام گروه ها و دستگاه‌ها چه فرهنگی و چه غیر فرهنگی در قبال مسئله حجاب و عفاف مسئولند و باید دغدغه فرهنگی داشته باشند اما این مسئولیت بر دوش فعالان بسیج جامعه زنان سنگین تر است و اگر در این زمینه موازی کاری هم صورت بگیرد اشکالی ندارد.
مدیر حوزه علمیه نرجس بیرجند ادامه داد: تمام اقشار بسیج با رویکرد خوبی که دارند و وجه خوبی که در بین مردم پیدا کرده اند باید با اتحاد و تعامل با سازمان‌های مختلف برای حل این مشکل بسیج شوند.
حجی‌پور گفت: بانوان بسیجی برای حفظ ارزش‌ها و دستاوردهای اسلامی و انقلابی خود و چون الگویی برای جامعه هستند رسالتی مهم دارند و باید در وهله اول برای ساختن خود بیشتر تلاش کنند و بعد برای ساختن خانواده و اطرافیان خود همت کنند و از آنچه اعتقاد دارند عملی و وجدانی پیروی کنند تا مردم از عملکرد آنان الگو بگیرند زیرا امروز دیگر حرف و سخن تنها کارساز و تاثیرگذار نیست.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.