این مطلب ۲۳ بار خوانده شده
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا(ع):

بسیج خواهران موتور حرکت اجتماعی و سیاسی ایران است

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا(ع) بسیج خواهران را موتور حرکت اجتماعی و سیاسی ایران دانست و گفت: وجود چند میلیون زن و دختر بسیجی در دانشگاه‌ها، ادارات و به ویژه مدارس چتر گسترده‌ای از فرهنگ انقلابی و دینی را در سرتاسر کشور باز کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی، مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا(ع) در همایش فرشتگان خونین که به‌مناسبت روز قشر بسیج جامعه زنان در سالن امام علی(ع) مجتمع غدیر بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: زنان ایران همانند مردان در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی نقش اساسی ایفا کردند و اگر حمایت‌های مادی و معنوی آنان نبود امکان دست یافتن به پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی میسر نمی‌شد.
وی تصریح کرد: همواره نقش زنان و حضور فعال آنان در عرصه‌های گوناگون انقلاب از سال ۱۳۴۲ تا پیروزی انقلاب و از شروع جنگ تحمیلی تاکنون تعیین کننده و موثر بوده است، چه آن زمان که به پاسداری از کیان این مرزوبوم به خیابان‌ها ریختند و در مقابله با دژخیمان در صف مقدم قرار گرفتند و چه زمانی که در هجوم بی‌رحمانه صدام به شهرهای جان خود را فدا کردند تا آنجایی که حضرت امام(ره) نقش زنان را فراتر از مردان دانسته و اساسا حضور مقتدرانه مردان در صحنه‌های دفاع از انقلاب اسلامی را متاثر از نقش ارزشمند زنان جامعه می‌داند تا به آن حدی که می‌فرماید: خود را مدیون زنان می‌دانیم.
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا(ع) تبلور نقش زن در دفاع مقدس و حفاظت از فرآورده‌های انقلاب اسلامی را می‌توان مردمی و گسترده‌ترین سازمان مردمی به نام بسیج خواهران دانست.
وی تصریح کرد: خواهرانی که با هوشمندی کامل، پیام امام خمینی(ره) مبنی بر آمادگی دفاعی و فراگیری آموزش از آغاز جنگ تحمیلی به خوبی دریافت کردند و در شرایطی که جامعه نگاه درستی به حضور و نقش آفرینی زن در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی نداشت، زنان با تشکیل گروه‌هایی با حضور در مساجد و حسینیه‌ها برای یادگیری سلاح و تاکتیک‌های رزمی، زمینه حضور بیشتر در میدان اجتماعی را فراهم آوردند.
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا(ع) ادامه داد: شور و نشاط انقلابی و انگیزه دینی خواهران بسیجی هرگونه موانع و مشکلات سد راه به ویژه نگرش‌های منفی کارگزاران و مردانی که قائل به فعالیت‌های اجتماعی زنان نبودند را از سر راه کنار زده و هم‌ردیف مردان در شکوفایی انقلاب نقش آفرینی کرده‌اند.
وی یادآور شد: خدمات زنان در پشت جبهه در طول هشت سال دفاع مقدس و تربیت فرزندان نسل دوم وسوم انقلاب و نیز دفاع فرهنگی زنان و دختران بسیجی در برابر سناریوهای رنگارنگ امپریالیسم فرهنگی غرب، روحی دوباره بر کالبد زنده و پویای جامعه زنان ایرانی دمید.
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا(ع) با بیان اینکه حقیقتا بسیج خواهران را می‌توان موتور حرکت اجتماعی و سیاسی ایران دانست، افزود: وجود چند میلیون زن و دختر بسیجی در دانشگاه‌ها، ادارات، کارخانجات، حوزه‌های علمیه و به ویژه مدارس چتر گسترده‌ای از فرهنگ انقلابی و دینی را در

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.