این مطلب ۲۲ بار خوانده شده
معاون سیاسی سپاه انصارالرضا(ع):

عزم ملی و مدیریت جهادی باید با چراغ قانون همراه باشد

معاون سیاسی سپاه انصارالرضا(ع) گفت: امروز انقلاب اسلامی آگاهی و اطلاعات را در اختیار ما قرار داده است و چراغ راه و راهنمای ما در تمام عرصه ها است و ما با داشتن قانون، الگو و آگاهی تنها باید عمل خود را با عزم ملی و مدیریت جهادی انجام دهیم تا پیروز و سربلند شویم.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی، معاون سیاسی سپاه انصارالرضا(ع) در همایش روز قشر بسیج جامعه زنان در بیرجند اظهار داشت: در کشور ما اقتصاد وارفته ای از دوران شاه به جای مانده بود که دشمن این نقطه ضعف را شناسایی و خواست از این طریق از ما امتیاز بگیرد.
وی ادامه داد: امسال که از سوی رهبر فرزانه انقلاب به نام اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده است و ایشان فرهنگ را اولی تر از اقتصاد دانسته اند دلیل آن این است که اگر فرهنگ خوب پیش نرود اقتصاد نیز با مشکلات زیادی روبه رو می شود.
معاون سیاسی سپاه انصارالرضا(ع) افزود: کسانی که با فعالیت های موثر اقتصادی باز هم بگویند نمی توانیم و یا نمی شود این اول راه شکست است و دشمن هم می خواهد یک جریان روانی را در کشور ما ساماندهی کند که ما در نهایت به این نتیجه برسیم که نمی توانیم و بعضی افراد هم در راستای همین هدف دشمن حرکت می کنند.
وی تصریح کرد: با وجود اینکه چرخه اقتصادی کشور در دست مدیران اجرایی کشور است اما بخش اصلی اقتصاد در دست افراد جامعه است و ما در محیط اجرایی خانواده خودمان می توانیم کارهای خوبی انجام دهیم و با همین سطح فرهنگ و دارایی خود می توانیم در زمینه اقتصاد تلاش کنیم.
وی اظهار کرد: امروز هواداران جریان کمونیسم و لیبرالیسم به آخر خط رسیده اند اما جمهوری اسلامی با جریان تمدن اسلامی روی کار آمده و از روزی که انسان بوجود آمده و تا زمانی که از دنیا برود این جریان برای او قانون و هدف تعیین کرده است.
معاون سیاسی سپاه انصارالرضا(ع) ادامه داد: خداوند قرآن را به عنوان کتاب قانون برای کار و زندگی ما در دنیا وضع کرده است و ما باید قرآن را تلاوت و دستورات آن را در زندگی خود بکار گیریم و امروز متاسفانه ضعف از ما است که دنبال آن نیستیم.
وی با بیان اینکه ما قانون داریم و قانون ما ساده است به طوری که عوام هم متوجه می شوند، گفت: خداوند در آیات نورانی خود می فرمایند " بخورید و بیاشامید اما اسراف نکنید" و نیز می فرمایند " از آنچه از حلال و حرام آن به حساب می آید" و نیز خداوند در روز قیامت از ما جواب می خواهد که این مدت عمر را چگونه سپری کردید.
وی با اشاره به اینکه امروز بعضی از افراد جامعه ما نان خشک هم به سختی تهیه می کنند، افزود: ما می توانیم با مشکلات اقتصادی جامعه خود مبارزه کنیم و توان و دانش آن را داریم فقط باید متعهد به آیات قرآنی باشیم.
معاون سیاسی سپاه انصارالرضا(ع) با بیان اینکه گرفتاری و مشکلات امروز جامعه ما نتیجه اسراف است که در مجالس ما زیاد دیده می شود تصریح کرد: امروز بحران آب و برق داریم و باید صرفه جویی کنیم زیرا وقتی ما اسراف می کنیم دشمن برای سوء استفاده و ضربه زدن به ما به صحنه می آید.
وی تاکید کرد: اگر ما تنها ۱۰ در صد مدیریت کنیم کل نیازهای ما حل می شود و اگر روزی دشمن از حربه تحریم استفاده کرد باید مصرف خود را در خانه مدیریت کنیم  که شما خواهران مدیران اصلی کانون خانواده هستید.
وی خاطرنشان کرد: بعد از قرآن که قانون ما است، پیامبر(ص) و علی(ع) نمونه هایی از خانواده های اسلامی و الگوهایی برای ما در قناعت و اخلاق اسلامی هستند و باید در پرتوی فرمایشات آنان زندگی کنیم.
این مقام مسئول در سپاه انصارالرضا(ع) ادامه داد: کاری کنیم که تسلیم دشمن نشویم چراکه او می خواهد سبک زندگی اسلامی را از ما بگیرد و سبک زندگی غربی را به ما تحمیل کند، همانطور که یک سال کامل روی ملت اوکراین کار کردند تا اینکه اصول زندگی شرقی را به طور کامل از جامعه آنان تضعیف و حذف و اصول زندگی غربی را برآنان قالب کردند.
وی با بیان اینکه ما سختی های اقتصادی زیادی را در گذشته داشته ایم و تسلیم این زورگویان نشدیم و مقاومت کرده ایم، گفت: در دوران دفاع مقدس خواهران ما با سختی های اقتصادی زیادی فضا را مدیریت کردند و در خط پشتیبانی و تهیه غذا برای رزمندگان حاضر بودند و با انسجام و صرفه جویی نشان دادیم که ما می توانیم.
وی عنوان کرد: امروز انقلاب اسلامی آگاهی و اطلاعات را در اختیار ما قرار داده است و چراغ راه و راهنمای ما در تمام عرصه ها است و ما با داشتن قانون و الگو و آگاهی تنها باید عمل خود را با عزم ملی و مدیریت جهادی انجام دهیم تا پیروز و سربلند شویم.
خانواده سالم منجر به جامعه صالح می شود
معاون سیاسی سپاه انصارالرضا(ع) افزود: خداوند قول داده است که اسلام را حفظ کند و همانا وعده الهی حق است ولی این وظیفه ما است که برای حفظ انقلاب اسلامی همواره در صحنه حاضر باشیم و این انقلاب از آن قشر خاصی نیست از ان همه ملت ایران است و باید در عرصه اقتصادی مدیریت جهادی داشته باشیم.
وی تصریح کرد: در فضای فرهنگی خانواده به عنوان یک نهاد ارزشمند به حساب می آید که اگر فرهنگ در خانواده درست باشد جامعه نیز صالح و سالم می شود.
وی گفت: خانواده هایی که در دوران دفاع مقدس شهید و جانباز و اسیر دادند خانواده هایی بودند که در دوران شاه زندگی کرده بودند اما حرمت اسلامی خود را حفظ کردند.
معاون سیاسی سپاه انصارالرضا(ع) خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال این است که در زندگی ما تغییر سبک ایجاد کند و در صورتی می تواند موفق شود که این کار را با نفوذ ماهواره و شبکه های اجتماعی اینترنتی انجام دهد و این تفکر را به راه بیاندازد که راه مدرن شدن و به فرهنگ رسیدن بیرون آمدن از فرهنگ شرقی و اسلامی است.
وی یادآورشد: در مراکز علمی و دانشگاهی ما مسائل فرهنگی و ارزشی تضعیف شده و به جوانان ما باورانده اند که تنها روش و منش پیشرفت و تکامل جامعه ما در سایه بهره برداری و استفاده از منابع علمی غربی و خارجی است و ارزش پایان نامه ها در استفاده از سایت ها و منابع غربی است نه ملی و اسلامی.
وی افزود: دیگر فرهنگ رواج تک فرزندی است که در جامعه ما از طریق ماهواره ترویج شده است و آسیب های زندگی های آپارتمانی است، امروز در هر کشوری آتشی به پا می شود می گویند اینها از ایرانی ها یاد گرفته اند، ما باید ببینیم که با وجود تمام مشکلات و مسائلی که با آن روبه رو هستیم چه کرده ایم که همه جا حرف از ایران است و امروز دنیا ما را پذیرفته و قبول دارند؟

ولایت فقیه، عاشورا و مهدویت سه عنصر مورد حمله دشمن است
معاون سیاسی سپاه انصارالرضا(ع) گفت: این به دلیل این است که ما بر سر اعتقادات و ارزش های خود در مقابل دشمن کوتاه نمی آییم، امروز صدور انقلاب ما صورت گرفته و ما به منابع دینی و اصول اسلامی پایبندیم و آمریکایی ها اصول ما را هدف قرار داده اند.
وی افزود: دشمنان سه مسئله مهم را شناسایی کرده اند که مورد ضربه قرار دهند، اول مسئله ولایت فقیه که سپر و زره ما است و تمام طرفداران انقلاب اسلامی اصل ولایت را که ادامه غدیر خم است قبول دارند، دوم مسئله شهید و شهادت و الگوگیری ما از کربلا و واقعه عاشورا است که هدف دوم دشمن تضعیف آرمان و راه امام حسین است و سوم فرهنگ انتظار و موعود است که می خواهند روحیه امید را از ما بگیرند.
وی تصریح کرد: آنان همواره تلاش می کنند بنیان های دینی جوانان ما را نابود کنند و کوتاه آمدن در مقابل دشمن یعنی کوتاه آمدن از تعهدی که به امام و شهدا و انقلاب اسلامی داریم.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.