این مطلب ۲۱ بار خوانده شده
مدیر فرهنگی بسیج جامعه پزشکی کشور عنوان کرد؛

نرم افزار بهداری دفاع مقدس بروز رسانی می شود

بسیج جامعه پزشکی کشور نرم افزار بهداری دفاع مقدس را به طور جامع بروز رسانی می کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سپاه انصارالرضا (ع) به نقل از  روابط عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور؛دکتر سید محسن نظام الدین مدیر فرهنگی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور  گفت: نرم افزار بهداری دفاع مقدس که به عنوان یک بانک اطلاعاتی در حوزه های مختلف بهداری دفاع مقدس و عملکرد جامعه پزشکی در این حوزه است پس از یک سال و نیم کار مداوم و با جمع آوری کلیه اسناد و مدارد در این حوزه تهیه شده است که می تواند به عنوان یک منبع بزرگ اطلاعاتی حوزه بهداری دفاع مقدس مورد استفاده جامعه پزشکی کشور و محققین و پژوهشگران قرار گیرد.

وی با اشاره به محتویات این نرم افزار افزود: یکی از بخش های این نرم افزار شامل کلیه دیدگاه ها و رهنمودهای حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری در خصوص جامعه پزشکی است و در بخش های دیگری به معرفی ادبیان حوزه دفاع مقدس و در برگیرنده کتاب های دفاع مقدس است پرداخته و در بخش مکتوب آن بهداری دفاع مقدس از دیدگاه روزنامه های جمهوری اسلامی و اطلاعات است که از آرشیوهای آنها در طول دفاع مقدس تهیه شده است.

وی بخش دیگر این نرم افزار را تاریخ شفاهی جنگ دانست که در قالب گفتگو و خاطرات جامعه پزشکی و کسانی که به نحوی در حوزه بهداری و امداد رسانی مجرمان شرکت داشته اند، جمع آوری شده است.

نظام الدین تصریح کرد: تاریخچه بهداری از صدر اسلام تا پایان دفاع مقدس ما آلبوم عکس ۲۰۰۰ شهید جامعه پزشکی همراه با زندگینامه و فعالیت های آنها که در حوزه های مختلف پزشکی خدمت کرده اند نیز از بخش های جذاب این نرم افزار است.

مدیر فرهنگی بسیج جامعه پزشکی خاطرنشان کرد: از نسخه دوم این نرم افزار با نظر سنجی از جامعه پزشکی و اصلاحات بخش ها و اضافه کردن بخش ها و اضافه کردن بخش های جدید به آن در سال ۹۲ تولید خواهد شد.

برگزاری اردوی فرهیختگان جامعه پزشکی مدیر فرهنگی بسیج جامعه پزشکی ادامه داد: در سال ۹۱ اردوی فرهنگی فرهیختگان بسیج جامعه پزشکی به استعداد هزار نفر به مناطق مختلف دفاع مقدس در غرب و جنوب کشور اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه این اردو با ویژگی های خاص خود برگزار خواهد شد، ادامه داد: برنامه های فرهنگی ویژه ای تدارک دیده شده که بیشتر در حوزه مقاومت و دفاع مقدس است و در قالب اردوهای راهیان نور شکل خواهد گرفت.

 دکتر نظام الدین در ادامه گفت: یکی از برنامه های شاخص بسیج جامعه پزشکی در هر سال یادواره شهدای جامعه پزشکی است که امسال در سالروز شهادت دکتر عزت الملوک کاووسی کنگره بزرگداشت شهدای زن بسیجی برگزار می شود.

وی از دیگر برنامه ها به انتخاب شهید شاخص جامعه پزشکی در هر سال اشاره کرد و ادامه داد: هر سال سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور یک شهید خود را با مطالعه و جمع آوری شرح زندگینامه و مستندات زندگی شهید به عنوان شهید شاخص انتخاب می کند و این مطالب و مستندات در قالب های مختلف مقاله، کتاب، فیلم و عکس بروشور در فضای مجازی و سایت های مرتبط با حوزه سلامت کشور منتشر می شود.

 

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.