این مطلب ۲۵ بار خوانده شده
در مراسم افتتاح کانون بسیج جامعه پزشکی در سازمان نظام پرستاری عنوان شد:

روحیه بسیجی باید در تمام حوزه‌های سلامت نهادینه شود

کانون بسیج جامعه پزشکی امروز در سازمان نظام پرستاری با حضور دکتر رئیس‌زاده رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور و میرزابیگی رئیس سازمان نظام پرستاری افتتاح شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا (ع) به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور،غضنفر میرزابیگی در ابتدای این مراسم با تبریک و تهنیت به مناسبت روز معلم و گرامی داشت یاد وخاطره شهید مطهری، تقارن افتتاح کانون بسیج جامعه پزشکی با این روز را به فال نیک گرفته و ضمن بیان برنامه‌های مهم و اساسی کانون بسیج جامعه پزشکی در نظام پرستاری، گفت: نهادینه کردن روحیه بسیجی در جامعه پرستاری کشور اصلیترین دغدغه این کانون است.

وی خاطر نشان کرد: با راه اندازی کانون بسیج جامعه پرشکی و استفاده از پتانسیل‌های آن بتوان در حل مشکلات صنفی پرستاران نیزگام‌های اساسی برداشت.

در این برنامه که در ساختمان شماره ۲ نظام پرستاری برگزار شد، دکتر رئیس‌زاده نیز با تبریک روز معلم در خصوص راه‌اندازی این کانون در نظام پرستاری گفت: کارهای بسیاری بعد از انقلاب در حوزه سلامت کشور انجام شده است که با کشورهای دیگر قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به ضرورت وجود بسیج جامعه پزشکی در نظام پرستاری به علت پتانسیل‌های موجود در آن ادامه داد: «مشکلات لاینحلی در حوزه سلامت کشور وجود دارد که شاید تعداد آن‌ها به لحاظ عنوان زیاد نباشد اما از لحاظ اینکه پاشنه آشیل حوزه سلامت هستند باید توجه زیادی به آن‌ها شود که متاسفانه هنوز این اتفاق نیفتاده است. از جمله این مشکلات می‌توان به بحث تعرفه‌های پرستاری، پزشکی، بحث‌های زیرمیزی، وضعیت تخت‌ها، ICU، پذیرش‌ها، بیمه‌ها، بیمارستان‌های دولتی و خصوصی اشاره کرد که سایه آن‌ها کل حوزه سلامت را درگیر کرده است.

دکتر رئیس‌زاده همچنین عنوان کرد: ۳۳ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز با مشکلات لاینحلی در پایتخت رو به رو هستیم هنوز هم بیمارانی وجود دارند با ترومای سنگین که هیچ مرکزی حاضر به پذیرش آن‌ها نیست؛ بنابراین قله هدف نظام سلامت فرمایش‌های مقام معظم رهبری است که نظام سلامت باید به جایی برسد که اگر خانواده‌ای بیماری داشت جز رنج بیمار داری رنج دیگری نداشته باشد اما متاسفانه بسیاری از مراکز عکس این فرمایشات را انجام می‌دهند البته خدماتی که در راستای حوزه سلامت ارائه می‌شود قابل انکار نیست اما این مشکلات هنوز وجود دارند.

وی ادامه داد:یکی از راه‌هایی که می‌توان این مشکلات را حل کرد ساری و جاری کردن روحیه بسیج در حوزه سلامت کشور است در حقیقت معتقدم اگر تفکر و روحیه بسیجی در سطح حوزه سلامت کشور ایجاد شود این مشکلات قابل حل خواهد بود.

وی با اشاره به ضرورت زنده نگه داشتن روحیه بسیجی در حوزه سلامت گفت:وجود این روحیه راه حل مشکلات و چالش‌ها در این حوزه‌ها است که باید تقویت، حفظ و حتی نهادینه شود در غیر این صورت نمی‌توان انتظار داشت که در سال‌های آینده این مشکلات وجود نداشته باشند.

دکتر رئیس‌زاده همچنین تصریح کرد:باید کانون‌های بسیج جامعه پزشکی در حوزه‌های مختلف سلامت کشور نهادینه شوند تا با کمک آن‌ها تفکر بسیجی زنده نگه داشته شود همانطور که با پیگیری‌های لازم و همکاری سازمان نظام پرستاری این کانون امروز بر پا شد. بنابراین انتظار داریم که پتانسیل‌های بسیج جامعه پزشکی وکانون بسیج به نحو احسن استفاده شود این پتانسیل‌ها در جامعه پزشکی بسیار زیاد است به طوری که برخی اوقات ناامید می‌شویم که نمی‌توانیم از این پتانسیل‌ها در راستای حل مشکلات استفاده کنیم.

وی با اشاره به اهمیت نقش جامعه پرستاری گفت: در حقیقت پزشکی در حوزه مدیریتی و پرستاری تعریف می‌شود و این پرستار است که مدیر اصلی بیمار است و زمانی که این خود باوری در جامعه پرستاری نهادینه شود شاهد حل بسیاری از مشکلات در برخورد با بیمار خواهیم بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد:جامعه پرستاری جامعه بسیار مهمی است که قطعا بسیج جامعه پزشکی می‌تواند فعالیت‌های خوبی در این حوزه انجام دهد. انتظار داریم این ظرفیت‌ها شناخته شوند به طوری که در این جامعه ۱۶۰ هزار نفری، سازمان دهی درستی ذیل بسیج جامعه پزشکی و با همکاری نظام پرستاری ایجاد شود تا مشکلات بسیاری حل شود.

در پایان این مراسم، طبق اساس نامه‌ای که بین سازمان بسیج جامعه پزشکی و نظام پرستاری تدوین شد، میرزا بیگی به عنوان رئیس کانون بسیج جامعه پزشکی منصوب شد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.