این مطلب ۲۰ بار خوانده شده
مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی خبر داد

حضور بیش از ۲۳۰ تیم پزشکی و احداث یک بیمارستان صحرایی در سال ۹۳ درمناطق محروم استان

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی گفت: امسال یک بیمارستان صحرایی و یک بیمارستان ثابت خواهیم داشت و بیش از ۲۳۰ گروه جهادی از تیم های پزشکی و تک تخصصی برای ارائه خدمات پزشکی ودرمانی به مناطق محروم اعزام خواهیم کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی  مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی در نشست رسانه ها با موضوع ابلاغ سیاست های کلی سلامت توسط مقام معظم رهبری با بیان اینکه مدیریت جهادی چالش اصلی همه حوزه های بسیج است اظهار کرد: در بسیج جامعه پزشکی استان ما خیلی از پزشکان را وارد عرصه کار جهادی کرده ایم و در سال گذشته یازده بیمارستان صحرایی راه اندازی کردیم.
وی ادامه داد: در زمینه برپایی بیمارستان صحرایی واعزام تیم های جهادی پزشکی وتک تخصصی به مناطق محروم فعالیت های جهادی زیادی در سازمان بسیج جامعه پزشکی استان در سال گذشته صورت گرفته است.
مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه انصارالرضا(ع) به برنامه های بسیج جامعه پزشکی استان در سال جاری اشاره کرد وافزود: امسال یک بیمارستان صحرایی و یک بیمارستان ثابت خواهیم داشت و بیش از ۲۳۰ گروه جهادی از تیم های پزشکی و تک تخصصی برای ارائه خدمات پزشکی ودرمانی به مناطق محروم اعزام خواهیم کرد.
وی عنوان کرد: در اسفند ماه برنامه های ابلاغی سازمان بسیج جامعه پزشکی نیز مانند سازمان های دیگر در بسیج متناسب با توانمندی و نیازهای مناطق محروم ابلاغ شده است.
این مقام مسئول اظهار کرد: طبق برنامه های ابلاغی در سال ۹۳ در بیرجند ۵۰ گروه جهادی و در شهرستان هایی که کانون های بسیج جامعه پزشکی فعال هستند مانند قاین، طبس، فردوس، بیرجند ونهبندان تیم های پزشکی اعزام خواهیم کرد که این تیم ها شامل یک پزشک، یک پرستار، بهداشت یار و توزیع کننده دارو است و ویزیت رایگان در این مناطق انجام خواهدشد.
مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه انصارالرضا(ع) گفت: بیمارستان صحرایی که براساس نیاز مناطق محروم در استان تعیین شده، در یکی از مناطق محروم شهرستان نهبندان برپا خواهد شد.
وی ادامه داد: طرح بیمارستان ثابت نیز طرح خوب وموفقی است که سال گذشته نیز انجام شد به این ترتیب که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیماران از مناطق مختلف شناسایی و برای درمان به بیمارستان ثابت منتقل می شوند و اقدامات درمانی به صورت رایگان روی آنان انجام می گیرد.
مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه انصارالرضا(ع) تصریح کرد: مشکلی که در استان برای خدمت رسانی بهتر به محرومین وجود دارد پراکندگی شدید روستاها است و به دلیل برخی مشکلات استقبال از سوی بعضی از پزشکان برای حضور در مناطق دور افتاده وجود ندارد.
وی اظهار امیدواری کرد که امسال با ابلاغ سیاست های کلی سلامت توسط مقام معظم رهبری و با توجه بیشتر به مناطق محروم وکم برخوردار، پرداخت هایی در این زمینه صورت بگیرد و با تقویت هرچه بیشتر روحیه جهادی حضور پزشکان جدی تر شود.
وی تصریح کرد: به نظر من در توزیع یارانه ها عدالتی ایجاد نشده و از ابتدا نیاز نبود که به افرادی که نیاز به یارانه ندارد تعلق بگیرد و اگر این هزینه ها صرف محرومین شود قطعا نتیجه بهتری خواهد داد.
مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه انصارالرضا(ع) افزود: طرح پزشک خانواده که قرار بود در پایان دولت قبلی اجرایی شود با نواقصی از نظر زیرساخت های قانونی روبه رو شد و قرار است بازنگری در مورد آن صورت گیرد واگر مشکلات آن مرتفع واجرا شود کمک خوبی به سلامت جامعه خواهد کرد.
وی اذعان داشت: وظیفه ما تنها ایجاد هماهنگی و سازماندهی فعالیت های بسیجیان از مراکز مختلف درمانی وبهداشتی و دانشگاه علوم پزشکی استان برای کمک به محرومین و خدمت جهادی در جامعه است.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.