این مطلب ۱۰۸ بار خوانده شده
مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خبرداد:

اعزام و خدمت رسانی بیش از ۲۰۰پزشک به محرومین دراردوهای جهادی سال جاری

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی گفت: بیش از ۲۰۰ نفر از اساتید، پزشکان، دندان پزشکان و دانشجویان گروه پزشکی در تابستان امسال در قالب گروه های جهادی در عرصه بهداشت و درمان به مردم در مناطق محروم استان خدمات رسانی می کنند.
نسخه مناسب چاپ

محمدرضا فخر در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) با اشاره به گروه های جهادی میهمان در سال جاری اظهارداشت: گروه های جهادی که وارد استان می شوند در عرصه های مختلف مشغول فعالیت هستند اما تاثیرگزارترین بخش آن در عرصه بهداشت و درمان است.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی گفت: پشتیبانی و حمایت بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی از گروه های جهادی ضرورت دارد که آنان بتوانند خدمات خود را به خوبی ارائه دهند.

وی ادامه داد:  گروه های جهادی در عرصه بهداشت و درمان امسال در ایام نوروز نیز در روستاهای نهبندان حاضر شدند و بازتاب خوبی در خدمت رسانی به مردم داشتند.

فخر یادآورشد: بیش از ۲۰۰ نفر از اساتید، پزشکان، دندان پزشکان و دانشجویان گروه پزشکی در تابستان امسال در قالب گروه های جهادی در عرصه بهداشت و درمان به مردم در مناطق محروم استان خدمات رسانی می کنند.

وی با بیان اینکه گروه جهادی پزشکی در تابستان نیز در روستاهای مختلف خدمات رسانی کردند، افزود: در ماه مبارک رمضان یک گروه جهادی به مناطق محروم استان آمدند و در پشتیبانی، دارو و پزشک نیز همراه آنان اعزام کردیم.

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان خاطرنشان کرد: علاوه بر خدمات بهداشتی و درمانی اطعام و افطاری در مناطق محروم از برنامه های این گروه جهادی در ماه مبارک رمضان بود.

اعزام اکیپ ۴ نفره پزشک متخصص برای پشتیبانی گروه جهادی در روستای دهک

وی با بیان اینکه اخیرا سه گروه جهادی دندان پزشکی به مناطق محروم خراسان جنوبی اعزام شدند گفت: یک گروه از طرف وزارت بهداشت در روستای دهک نهبندان مستقر شدند و خدمات بهداشت و درمان، توزیع بسته های غذا و برنامه های فرهنگی ارائه کردند.

وی ابراز داشت: برای پشتیبانی از این گروه اکیپ چهار نفره از پزشکان متخصص زنان و اطفال را اعزام کردیم که خدمات تخصصی به مردم آن منطقه ارائه دهند.

دکتر فخر اظهارداشت: بعد از ویزیت بیماران ، دارو توزیع شد و بیمارانی که امکان درمان آنان در آن منطقه وجود نداشت برای درمان به مرکز استان یا شهرستان نهبندان اعزام شدند.

ارائه خدمات پزشکی و دندان پزشکی به بیش از ۶۵۰ نفر در روستای بهاباد

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان گفت: گروه جهادی دیگر به نام سبط اکبر شامل دو گروه دندان پزشکی از مرکز بهداری مشهد مقدس به مدت ۶ روز کاری در روستای بهاباد سربیشه مستقر شدند و به بیش از ۶۵۰ نفر خدمات دندان پزشکی مانند پر کردن ، کشیدن دندان، خدمات بهداشتی و درمانی و فرهنگی داشتند.

حضور بزرگترین گروه دندان پزشکی در روستای لانو

وی عنوان کرد: هم اکنون نیز تعداد ۱۳۰ نفر در قالب گروه جهادی از دانشجویان، اساتید و دندان پزشکان با عنوان منتظران ظهور در روستای لانو از توابع سربیشه حضور دارند که بزرگترین گروه جهادی دندان پزشکی کشور است.

فخر ادامه داد: این گروه جهادی با حمایت های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و بسیج جامعه پزشکی مشغول ارائه خدمات دندان پزشکی هستند.

وی اضافه کرد: این گروه جهادی از خدمات اولیه دندان پزشکی مانند آموزش به کودکان و نوجوانان گرفته تا بالاترین سطح خدمات دندان پزشکی مانند کاشت دندان را با حضور اساتید برجسته در نقطه مرزی لانو انجام می دهند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان بیان کرد: آستان قدس رضوی، کمیته امداد امام(ره)، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و دستگاه های مختلف پشتیبان این گروه جهادی هستند.

وی عنوان کرد: دو نفر از اساتید دانشگاه علوم پزشکی بیرجند (فوق تخصص غدد و متخصص ریشه یا اندو ) نیز به مدت یک روز کاری به این گروه جهادی پیوستند.

فخر افزود: هفته آینده نیز گروه جهادی دانشجویی به منطقه محروم درمیان اعزام می شوند و خدمات بهداشتی، درمانی، دندان پزشکی و فرهنگی به مردم ارائه می دهند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.