این مطلب ۲۰ بار خوانده شده
استاد دانشگاه تهران:

بکارگیری آموزه‌های دینی در تربیت فرزندان برعهده پدر و مادر است

استاد دانشگاه تهران با تاکید بر حضور والدین در کنار فرزندان و توجه بیشتر به تربیت آنان گفت: اگر آموزه‌های دینی در تربیت فرزندان لحاظ می‌شد، چه خوب بود و دیگر فرزند ناخلف نداشتیم و جامعه بهبود می‌یافت.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایکاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی، اکرم اکرمی در نشست بصیرتی با موضوع فرزندآوری و شناخت جمعیت در جمع دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی بهزیستی اظهار داشت: هر کشوری که در حال توسعه، فقر بالایی دارد، بیکاری در آن زیاد، سطح تحصیلات جوانان بالا و حقوق افراد پایین است.
وی ادامه داد: در کشورهای در حال توسعه همچون ایران اسلامی همکاری بخش دولتی و همراهی مردم مهم است و برای رفع مشکلات اقتصادی باید قناعت کرد و توکل بر خدا داشت.
استاد دانشگاه تهران افزود: تربیت فرزند خیلی مهم است که امروزه به آن کمتر توجه می‌شود و خانواده‌ها کمتر به بچه‌ها رسیدگی می‌کنند.
اکرمی با بیان اینکه فرزند صالح در جامعه داشتن خیلی مهم است، خاطرنشان کرد: فرزند صالح فرزندی مودب، درس خوان و استقلال طلب است که خودش راهش را پیدا می‌کند پس باید برای تربیت فرزند زمان زیادی را صرف کرد.
وی عنوان کرد: وقتی پدر و مادر هر دو سر کار و هنگام ورود به خانه خسته باشند و بعد از استراحت هم مشغول گوشی همراه و رایانه شوند؛ فرزند هم اینطور از آنها الگو برداشته و مانند آنان عمل می کند و محبت آنان فقط صرف وسایل سیستمیک می شود یا اصلا محبتی وجود ندارد.
استاد دانشگاه تهران ادامه داد: اگر آموزه های دینی در تربیت فرزندان لحاظ می شد؛ چه خوب بود و دیگر فرزند ناخلف نداشتیم و جامعه بهبود می یافت.
وی افزود: در حال حاضر تنظیم خانواده به معنی فرزند کمتر نیست بلکه برنامه ای کامل برای زندگی این است که با فرزندان بیشتر رزق و روزی زیاد می شود.
اکرمی با تاکید بر حضور والدین در کنار فرزندان و توجه بیشتر به تربیت آنان اظهار کرد: اگر پدر و مادر در کنار بچه ها باشند مخصوصا مادر که نقش اساسی برعهده دارد باید در کنار فرزندان باشد خیلی از مشکلات و ناهنجاری‌های اخلاقی از جامعه دور می‌شود.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.