این مطلب ۲۴ بار خوانده شده
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بیرجند:

رسالت اصلی دانشجویان حفظ و صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بیرجند گفت: یکی از مهم ترین و اصلی ترین رسالت های دانشجویان حفظ و صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
نسخه مناسب چاپ

محسن اکبرپور در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی، با بیان اینکه در نقشه مهندسی فرهنگی کشور حتما باید به دانشگاه‌ها و دانشجویان توجه کرد اظهار داشت: یکی از مهم ترین ابعاد فرهنگی هر کشوری دانشگاه و دانشجویان آن هستند چراکه هسته اولیه مهندسی فرهنگی را جمعی از دانشجویان تشکیل دادند.

وی افزود: برای مشخص کردن ویژگی های یک دانشجوی موثر در مهندسی فرهنگی کشور باید به اصول هو.یت ساز دانشجویان متناسب با شرایط موجود جامعه و دنیای امروزتوجه کرد. وی تصریح کرد: یکی از منویات مقام معظم رهبری اعتلای علمی کشور است و دانشگاه و دانشجو نقش بسزایی در این امر دارند و ما باید برای گام برداشتن در این راه تلاش کنیم.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بیرجند از جمله مطالبه های رهبری از دانشجویان را پیشرفت علم، پیشرفت اندیشه سیاسى، عمق اندیشه دینى و ایمان دینى، عمق معرفت دینى و روشن‏بینى دینى، دست‏یافتن به قلمروهاى جدید در زمینه های علم، سیاست، معرفت دینى در محیط دانشجویى دانست.

اکبرپور با بیان اینکه مهمترین وظیفه دانشجویان جامعه امروزی برای مقابله با توطئه های دشمنان تبیین تمدن نوین اسلامی مبتنی بر شاخص‌های اسلام ناب محمدی است گفت: دانشجویان باید به عنوان سردمداران انقلاب فرهنگی و علمی کشور در میان مردم حضور داشته باشند و توانمندی های خود را روز به روز ارتقا دهند.

وی حفظ و صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی در جنگ نرم و تهاجم فرهنگی را رسالت اصلی دانشجویان دانست و اذعان داشت: جهاد علمی و عملی، حفظ روحیه استکبارستیزی، ورود به میدان عدالت خواهی، مبارزه با فساد و تبعیض، مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن و حرکت به سمت ایجاد تمدن اسلامی با تاسی از تفکر اهل بیت (ع) از دیگر رسالت های دانشجویان است که باید مراقب باشند در این راستا از مسیر اصلی خود منحرف نشوند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بیرجند دانشجویان را به عنوان چشم جامعه برای دیدن و اجراکردن دانست و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در این زمینه می فرماید: " افسر جوان، در صحنه است؛ هم به دستور عمل می کند، هم صحنه را درست می بیند؛ با جسم خود و جان خود، صحنه را می آزماید؛ لذا اینها افسران جوانند؛ دانشجو، نقشش این است".

اکبرپور اظهار داشت: امروزه مهمترین تهدید برای دانشجویان جنگ نرم است که فرهنگ و ادب و ارزش هاى دانشجو را مورد هجمه قرار می دهد.

وی با بیان اینکه امام راحل در سخنانی می فرمایند: " آمریکا با زور سرنیزه به میدان نمی آید، بلکه با قلم به میدان می آید" و " ما از دانشگاه استکباری میترسیم " افزود: امروز که جنگ؛ جنگ فرهنگ است دانشجویان باید به عنوان سردمداران این عرصه بیشتر مورد هجمه بیگانگان قرار میگیرند و باید برای مقابله در این زمینه با بصیرت بیشتری خود را مجهز کنند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.