این مطلب ۱۹ بار خوانده شده
مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی:

دانشجویان در مسائل اساسی جامعه خود را صاحب خانه بدانند

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: از مهم ترین خواسته های رهبری از دانشجویان مطالبه گری و نقش آفرینی در فضای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و احساس صاحب خانه بودن نسبت به مسائل اساسی و روز جامعه است.
نسخه مناسب چاپ

سید حسین حسینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی به مناسبت روز دانشجو اظهار داشت: دانشجویان یکی از مهم ترین و موثرترین قشرهای جامعه در فضای سیاسی و فرهنگی به خصوص در زمینه جنگ نرم هستند و در این زمینه نقش بی بدیلی را ایفا می کنند و به همین دلیل به عنوان سربازان جنگ نرم شناخته شده اند.

وی افزود: از مهم ترین خواسته های رهبری از دانشجویان مطالبه گری و نقش آفرینی در فضای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، تحصیل، تهذیب و ورزش، خودسازی و احساس صاحب خانه بودن نسبت به مسائل اساسی و روز جامعه است که دانشجویان باید این خواسته ها را سرلوحه کار خود قرار دهند و نسبت به انجام آن تعهد داشته باشند.

وی بسیج دانشجویی دانشگاه ها را یکی از تشکل های اصلی و پیشرو در راستای تحقق منویات رهبری و اسلامی کردن محیط دانشگاه ها دانست و گفت: این نهاد تاکنون به صورت صریح و روشن، با ارتباط و تعامل های مناسب و برنامه ریزی های دقیق در راستای سازماندهی نیروهای بسیجی و تحقق منویات رهبری گام برداشته است.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها را از مهم ترین برنامه های بسیج دانشجویی دانست و گفت: تاکنون برگزاری این کرسی ها روند رو به رشدی داشته است و ما هم سعی می کنیم با برنامه ریزی های متعدد و اتاق فکرهای مختلف این کرسی ها با تمام ملاک های مدنظر رهبری برگزار شود.

حسینی استفاده ابزاری از دانشجویان و تبدیل دانشگاه به یک فضای سیاسی، سوق دادن جوانان به سمت آسیب های فرهنگی، ارائه و تقلید از الگوهای فرهنگی غرب، عدم مسئولیت پذیری فرهنگی و اجتماعی، بی انگیزگی نسبت به رشد علمی و حرکت به سمت مدرک گرایی بدون پشتوانه علمی را از مهم ترین آسیب ها و تهدیدهای فضای دانشگاه های امروز جامعه دانست.

وی اذعان داشت: برگزاری نشست های بصیرتی با حضور اساتید صاحب نظر، برگزاری نشست های سبک زندگی اسلامی و ارائه الگوهای موفق در جهت تحقق نگاه جهادی به مقوله علم و دانش از جمله اقدامات بسیج دانشجویی برای مقابله با این آسیب ها و تهدیدات در فضای دانشگاه ها بوده است.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی از جمله برنامه های روز دانشجو در استان را برگزاری نشست های استکبارستیزی و تبیین نقش دانشجو در ثبات سیاسی کشور و تحولات منطقه، برگزاری نشست های بصیرتی مختلف، برگزاری کرسی های آزاداندیشی، برگزاری مراسم های گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه های مختلف استان، تجلیل از دانشجویان و فعالان فرهنگی دانشگاه ها، تجلیل از دانشجویان و فعالان بسیج دانشجویی، برگزاری مسابقات ورزشی و پیاده روی و کوهپیمایی و فضاسازی محیط های دانشگاه عنوان کرد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.