این مطلب ۲۸ بار خوانده شده
مدیر گروه پژوهشی افغانستان دانشگاه بیرجند:

تقریب مذاهب به معنای واقعی و عملیاتی در خراسان جنوبی مشاهده می شود

مدیر گروه پژوهشی افغانستان دانشگاه بیرجند گفت: خراسان جنوبی یکی از استان‌‌هایی است که تقریب مذاهب به معنای واقعی و عملیاتی در آن مشاهده می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، احمد بخشی در مراسم امضاء تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک آموزش و پژوهش میان دانشگاه و پژوهشکده مطالعات تقریبی وابسته به مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: جامعه هدف ما با توجه به موقعیت جغرافیایی استان، کشور افغانستان است.
وی ادامه داد: خراسان جنوبی یکی از استان‌‌هایی است که تقریب مذاهب را به معنای واقعی و عملیاتی در آن مشاهده می‌شود و یک همزیستی مسالمت‌آمیز در استان بین اهل تسنن و تشیع وجود دارد.
مدیر گروه پژوهشی افغانستان دانشگاه بیرجند اظهارکرد: خراسان جنوبی می‌تواند به عنوان یک استان هدف در بحث تقریب مذاهب انتخاب شود و از این استان برای مطالعه و اینکه چه کارهایی را باید انجام داد تا تقریب مذاهب در سایر استان‌‌ها و کشورهای همجوار نیز مشاهده شود انتخاب شود.
بخشی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی با محدودیت‌‌هایی مواجه است، گفت: محدودیت‌های خراسان جنوبی شامل محدودیت‌‌های طبیعی و جفرافیایی می‌شود که ما نیز خواستار ساختارسازی هستیم تا بتوانیم این محرومیت‌‌ها را جبران کنیم.

دیدگاه های برخی از مسلمانان سبب ضربه زدن به اتحاد مسلمانان می شود
خلیل خلیلی، رئیس دانشگاه بیرجند نیز در این مراسم، گفت: پژوهشکده‌ای که در دانشگاه بیرجند تاسیس می‌شود یکی از چهار پژوهشکده‌ای است که در کشور ایجاد می‌شود و قرار است این پژوهشکده در دانشگاه بیرجند تاسیس شود.
وی ادامه داد: دانشگاه بیرجند آمادگی لازم را برای واگذاری زمین برای تاسیس این پژوهشکده را پیگیری کند و شرایط نیز در استان فراهم است تا این زمین خراج از دانشگاه باشد.
رئیس دانشگاه بیرجند اظهارکرد: در حال حاضر برای کوتاه مدت برای اینکه فعالیت‌ها پژوهشکده شروع شود فضایی در اختیار این پژوهشکده قرار می‌گیرد تا زمانی که فضای مناسب برای این امر آماده شود.
خلیلی گفت: دیدگاه‌هایی که در زمینه تقریب مذاهب وجود دارد دیدگاه‌هایی کلان جهانی است و حرکاتی که گاهگاهی در درون و بیرون از کشور اتفاق می‌افتد با عث لطمه به اسلام می‌شود و دشمنان اسلام از این ضربه‌ها نفع می‌برند و باید برای جلوگیری از این ضربه‌ها مسلمانان با یکدیگر اتحاد و همبستگی داشته باشند.
گفتنی است؛ در پایان تفاهم نامه همکاری مشترک آموزشی و پژوهشی میان دانشگاه بیرجند و پژوهشگاه مطالعات تقریبی مذاهب وابسته به مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی امضا شد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.