این مطلب ۱۵۳ بار خوانده شده
مسئول بسیج دانشجوی خراسان جنوبی:

اعزام ۹گروه جهادی در ماه مبارک رمضان به مناطق محروم سراسر استان

مسئول بسیج دانشجوی خراسان جنوبی با بیان اینکه در ایام عید امسال پنج گروه جهادی از دانشجویان به مناطق محروم استان اعزام شدند، گفت: در ماه مبارک رمضان نیز۹گروه جهادی برای خدمت رسانی به مناطق محروم سراسر استان اعزام خواهندشد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، علی قاسمی ظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهارداشت: امام خامنه ای(حفظه الله)  در دیدار جمعی از جهادگران بسیجی اردوهای جهادی را این چنین توصیف فرمودند " این یک حرکت خودجوش مردمی است ، درست مثل جهاد سازندگی در آغاز انقلاب ، جهاد سازندگی هم همین جور بود ، اول خود جوان ها شروع کردند ، بسیج سازندگی و این اردوهای هجرت را قدر بدانید ، این کار اردوهای هجرت و حرکت عظیم بسیج سازندگی یکی از برکاتش خدمت رسانی است که میلیون ها نفر از این خدمت شما به صورت مستقیم بهره مند می شوند".

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: اولین گروه جهادی دانشجویی بسیجی بیرجند در سال ۸۲ با اعزام یک گروه خواهر ۱۵ نفره به روستاهای اطراف بیرجند شروع و روند رو به رشدی داشته که در سال ۹۴ این تعداد به ۳۰گروه که متشکل از ۸۶۴ نفر دانشجو بودند رسیده است.

وی  در سال ۹۵ تعداد ۷۰۰ نفر اردو در قالب گروه ها و اردوهای ۱۰-۱۲ روزه و تعداد ۲۵۰ نفر اردو در قالب اردوهای سه روزه و تعدادی از دانشجویان عزیز هم در قالب اردوهای یک روزه به مناطق اعزام خواهند شد.

قاسمی با بیان اینکه یکی از برکات این اردوها مجسم ساختن آیه شریفه کونو دعاه الناس بخیر السنتکم"دعوت کنید مردم را به غیر از از زبانهایتان" خاطرنشان کرد: امام خامنه ای(حفظه الله) می فرمایند "حضور یک جوان مومن ، متدین در یک روستا در بین جوانان روستا که بعضا گرفتار بعضی آفات فرهنگی ، اجتماعی و اخلاقی شدند آنها را به دین به انقلاب به معنویت سوق می دهد".

 

قاسمی مهم ترین اهداف اردوهای جهادی علاوه بر خودسازی و خدمت رسانی ، کادر سازی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی با پرورش نیروها و مدیران جهادی و ایجاد روحیه امید و نشاط در مناطق محروم و تلاش در کار آمدی بسیج در کمک به محرومین و مستضعفین عنوان کرد.

وی با بیان اینکه مطالبه گری یکی از خصوصیات اصلی گروه های جهادی می باشد گفت: این گروه ها در در بازه زمانی که در روستا هستند ، مسایل و مشکلات روستا را رصد و جهت ارایه به مسولین مربوطه آماده می کنند و چه در بازدید مسولین از گروه ها و چه با مکاتبه با ادارات مربوطه پیگیر حل این مشکلات هستند.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی عرصه های فعالیت گروه های جهادی دانشجویی را فرهنگی، علمی آموزشی، عمرانی، بهداشت و درمان، کشاورزی و اشتغال زایی عنوان کرد.

وی بیان کرد: برگزاری کلاس ها و نمایشگاه های حجاب و عفاف ، اصلاح الگوی مصرف ، آثار مخرب ماهواره و فضای مجازی تهدید ات شبکه های اجتماعی ، کارگاه های روانشناسی و برگزاری مراسم و مناسبت های معنوی از قبیل یادواره شهدا و دیدار با خانواده شهدا روستا و غیره از برنامه های فرهنگی اردوهای جهادی است.

قاسمی با بیان اینکه در عرصه علمی آموزشی فعالیت هایی چون برگزاری کلاس های آموزشی ، قرآنی ، احکام ، کنکور ، حل مساله ، رفع اشکال ، رایانه و نرم افزار های کاربردی ، خط ، نقاشی و غیره به همت جهادگران انجام می شود، افزود: ساخت مسجد ، حسینیه ، پایگاه بسیج، خانه عالم، خانه مستمندان و کلیه فعالیت های عام المنفعه از جمله فعالیت های عمرانی اردوهای جهادی است.

وی ادامه داد: وزیت رایگان، کلاسهای بهداشت عمومی، پخش دارو و غیره در عرصه بهداشت و درمان، کمک به برداشت محصول و ترویج کشاورزی و برگزاری کلاسهای خیاطی و گلدوزی، قالی بافی، تابلو فرش، پرورش قارچ، صنایع دستی و غیره در عرصه اشتغال زایی از دیگر خدمات جهادگران در مناطق محروم است.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: پیش بینی شده است در سال جاری تعداد ۹۵۰ نفر روز به اردوی جهادی ۱۰ روزه و سه روزه اعزام شوند که در چند بازه مختلف از جمله تعطیلات نوروز، ماه مبارک رمضان و طول ترم تحصیلی اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه جهت هماهنگی بهتر برگزار شدن این اردوها جلسات مختلفی با دارات و نهادهای مربوطه برگزار شده است، یادآور شد: از جمله این جلسات کمیته پشتیبانی اردوهای جهادی دانشجویی سال ۹۵ بوده که با حضور جناب آقای دکر گودرزی ریاست محترم سازمان بسیج دانشجویی کشور و روئسای دانشگاه های بیرجند برگزار که در این جلسه کلیه مسئولین تاکید بر حمایت بیش از پیش و پشتیبانی از اردوهای جهادی داشته اند.

قاسمی عنوان کرد: اردوهای جهادی بهترین اقدام و عمل در جهت اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری به عنوان مطالبه و شعار سال فرموده اند.

وی اظهار کرد: در ایام نوروز امسال پنج گروه جهادی اعزام شده اند و در ماه مبارک رمضان نیز نه گروه اعزام خواهند شد و الباقی گروه ها نیز بعد از ماه مبارک در طول تابستان، اوایل ترم تحصیلی جدید و بازه زمانی بین دو ترم در بهمن ماه اعزام خواهند شد.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: امسال نیز همچون سال گذشته این آمادگی هست که جهت خبرنگاران و رسانه ها (تور خبری) جهت بازدید و سرکشی و پوشش رسانه ای این فعالیت بزرگ به روستاها اعزام شوند.

قاسمی همچنین از کلیه ادارات نهاد ها و مسئولینی که در جهت هرچه بهتر برگزار شدن اردوها تلاش کرده اند خصوصا سردارغیاثی فرمانده سپاه انصار الرضا(ع)، مسئول بسیج سازندگی استان، روئسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان و مسئولین و بسیجیان تشکر و قدردانی کرد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.