این مطلب ۱۸ بار خوانده شده
مدیرکل تعاون خراسان جنوبی:

۱۸۰ تشکل اقتصادی در خراسان جنوبی وجود دارد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: ۱۸۰ تشکل اقتصادی در خراسان جنوبی وجود دارد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی، محمد سنجری در مراسم تجلیل از کارگران، گروه‌های کار، تلاشگران و کارفرمایان نمونه کارآفرین تامین‌ اجتماعی خراسان جنوبی اظهار داشت: سال گذشته و امسال تلاش خود را در راستای تعامل، سازش و حل و فصل مسائل و مشکلات کارگران با تعامل و سازش بین آنها متمرکز کرده‌ایم.
وی با بیان این‌که نگاه ما بر حل و فصل توافقی و سازش کارگران است، تصریح کرد: واحدهای مشاوره را در گروه‌های اقتصادی، ادارات و مراکز شهرستان‌ها متمرکز کرده‌ایم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به کاهش ۱۵ درصد شکایات کارگران، تصریح کرد: طی سال گذشته یک‌هزار و ۳۷۷ فقره پرونده در این زمینه در استان رسیدگی شده است.
سنجری متذکر شد: میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌ها در سال‌های قبل ۷۵ روز بوده که امسال به ۳۵ روز آن را کاهش دادیم.
وی ادامه داد: در سال جاری نیز تلاش می‌کنیم میانگین رسیدگی به پرونده‌های شکایات به ۱۰ روز کاهش یافته و کاهش شکایات در مراکز باید به ۵۰ درصد برسد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود: طی ۱۲ ماهه سال گذشته یک‌هزار و ۳۵۰ نفرساعت آموزش قانون کار در راستای توانمندسازی قشر کارگر و کارفرما برگزار شده است.
سنجری بیان کرد: در راستای صیانت از حقوق کار بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ مورد بازرسی در استان انجام شده است.
وی با بیان این‌که بیشترین شرایط کار سخت در معادن استان وجود دارد، یادآور شد: سال گذشته شاهد کاهش ۱۲ درصدی حوادث در استان بوده‌ایم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی یادآور شد: سال گذشته ۸۶۵ درخواست مشاغل سخت و زیان‌آور در استان صورت گرفته که مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته است.
سنجری تصریح کرد: طی ۱۲ ماهه سال گذشته ۵ هزار و ۴۷۱ نفر ساعت آموزش‌های ایمنی را فرا گرفتند که اولویت نخست آموزش‌دیدگان با بنگاه‌های ساختمانی و امور پیمانکاران بوده است.
وی با بیان این‌که ۱۸۰ تشکل کارگری و کارفرمایی در استان وجود دارد، اذعان داشت: این تشکل‌ها سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی ادامه داد: این استان از جمله استان‌هایی است که توانسته افزایش را کنترل کند.
سنجری کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش را از عمده‌ترین مسائل بنگاه‌های اقتصادی عنوان کرد و افزود: برخی از واحدهای تولیدی با عدم سرمایه و برگشت و نبود سرمایه کافی کار می‌کنند.
وی با بیان این‌که دوران برگشت سرمایه کاهش یافته است، گفت: در حال حاضر بازگشت سرمایه چهار تا ۶ ماه به طول می‌انجامد که این یکی دیگر از مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مطرح شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: با نگاهی که دولت جدید به مسائل اقتصادی دارد امید است مشکلات بنگاه‌های اقتصادی رفع شود.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.