این مطلب ۱۹ بار خوانده شده
نایب رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان:

ادغام بیمه‌ها و انتقال آن به وزارت بهداشت نوعی انحصارطلبی است

نایب رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان گفت: انتقال و ادغام بیمه‌های سلامت، تامین اجتماعی، روستایی و بازنشستگان به وزارت بهداشت و آموزش پزشکی علی رغم مخالفت جامعه کارگری مجددا احیا شده که به هیچ وجه مطلوب نیست و سپردن این بیمه‌ها نوعی انحصار طلبی است.
نسخه مناسب چاپ

قادری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی ادامه داد: قراردادهای موقت، تسویه حساب‌های قبل از شروع به کار و اخذ چک و سفته از کارگر عواملی است که قبل از کارگری کار شرایط تسویه حساب را مهیا می‌کند.
نایب رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار خراسان جنوبی افزود: کارگران کشور بازوان سترگ و ستون‌های استوار انقلاب هستند.
قادری عنوان کرد: تردیدی نیست که پاسداشت شان بی بدیل کارگر و جایگاه رفیع کار از آموزه‌های الهی، ارزش‌های انسانی و تعالیم و معارف رسول گرامی اسلام و ائمه معصومین برگرفته شده و برهمگان فرض است تا زحمات و خدمات جامعه کارگری کشور و فرهنگ کار و تلاش را ارج نهند و ارزش واهمیت آن را پاس دارند.
وی ادامه داد: کارگران در تمام مقاطع حساس انقلاب همواره مدافع راستین نهضت بوده و در عرصه‌های مختلف از شروع نهضت اسلامی به رهبری امام راحل تا پیروزی و تثبیت نظام اسلامی و در دوران دفاع مقدس و تا فتح قله‌های افتخار و خودکفایی سابقه‌ای ستودنی و کارنامه‌ای درخشان را از خود به یادگار گذاشته‌اند.
نایب رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار خراسان جنوبی اذعان داشت: هوشیاری کارگران در خنثی سازی توطئه‌های دشمنان داخلی و خارجی با تاسی و اقتدا به رهنمودهای مقام معظم رهبری نمونه‌ای دیگر از بصیرت وآگاهی این جامعه شریف است.
قادری تاکید کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی" نامگذاری شده فرض است تا مسئولین اجرایی نظام ضمن اهتمام برای حفظ اشتغال موجود و افزایش ظرفیت تولید و بنگاهای اقتصادی در راستای نهادینه کردن مصرف کالاهای داخلی و اهمیت کار و ارزش کارگر در فرهنگ عمومی همتی مضاعف از خود نشان داده و فرهنگ کار و تلاش را به عنصری سعادت آفرین در جامعه اسلامی نهادینه کنند.
وی افزود: کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان مجدانه از دولت می‌خواهد نسبت به وضعیت اقتصادی، معیشتی و همچنین امنیت شغلی کارگران توجه ویژه از خود نشان داده و بسترهای لازم را در این زمینه فراهم آورد.
نایب رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان به برخی از دغدغه‌های جامعه کارگری استان به نمایندگی از کارگران اشاره کرد و گفت: تعادل در مصرف و مدیریت مصرف این است که از تولیدات داخلی استفاده کنیم.
قادری ادامه داد: آحاد مردم باید مصرف تولیدات داخل را بر مصرف کالاهای خارجی ترجیح دهند اما بخش‌های دولتی در این خصوص باید اهتمام بیشتری کنند و خودشان را ملزم به استفاده از کالاهای داخلی کنند.
وی افزود: انتقال و ادغام بیمه‌های سلامت، تامین اجتماعی، روستایی و بازنشستگان به وزارت بهداشت و آموزش پزشکی علارغم مخالفت جامعه کارگری مجددا احیا شده و در حال پیگیری است که به هیچ وجه مطلوب نیست و سپردن بیمه‌های مذکور اشتباه و انحصار طلبی به شمار می‌آید.
نماینده کارگران استان گفت: تامین اجتماعی یکی از موسسات عمومی غیر دولتی است که منابع آن از طریق جامعه کارگری و کارفرمایی تامین می‌شود و استقلال آن در گرو حاکمیت کارگر و کارفرما است و حق بیش از ۳۵ میلیون خانواده تامین اجتماعی که قریب به نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند نباید ضایع شود.
قادری با بیان اینکه وقتی کارگر امنیت شغلی نداشته باشد مسلما امنیت کسب و کار هم به مخاطره می‌افتد، ادامه داد: قرار دادهای موقت، تسویه حساب‌های قبل ازشروع به کار و اخذ چک و سفته از کارگر عواملی است که قبل از کارگری کار شرایط تسویه حساب را مهیا می‌کند.

در روند ساخت بیمارستان تامین اجتماعی تسریع شود
وی افزود: قرار دادهای موقت را برای مشاغلی که ماهیت دائمی دارند تعریف نمی‌کنیم و خواستار بهسازی قانون قرار دادهای موقت در قانون کار هستیم.
نایب رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار خراسان جنوبی تصریح کرد: در شرایطی که رشد اشتغال در کشور و استان منفی است حمایت از کارگاه های فعال که در آن کارگران ارتزاق می‌کنند امری اجتناب‌ناپذیر و جدی است لذا به منظور جلوگیری از تعطیلی کارگاه‌ها توجه ویژه استاندار را در این بخش‌ها را می‌طلبد.
قادری درخواست تسریع در روند ساخت بیمارستان ۹۶ تخت خوابی تامین اجتماعی را مطرح کرد و گفت: با راه اندازی آن بخش عظیمی از مشکلات درمانی کارگران استان مرتفع می‌شود.
وی تقاضای دیگر خود از مسئولین را مطرح کرد و اظهار داشت: در مورد تامین و واگذاری زمین در شمال شهر بیرجند برای احداث درمانگاه تامین اجتماعی چون بخش عمده‌ای از کارگران در آن قسمت شهر سکونت دارند بسیاری از مشکلات آنان مرتفع خواهد شد.
قادری افزود: در شهر طبس نیز مشکل درمانگاه تامین اجتماعی را داریم که بیشتر مسئله واگذاری زمین است.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.