این مطلب ۱۵۴ بار خوانده شده
همراه با خبرنگاران در همایش بسیج رسانه/۱

خبرنگار روزنامه آوای خراسان جنوبی: داشتن تفکر بسیجی در رسانه اطلاعات درست و بی‌غرضی را به جامعه تزریق می‌کند

خبرنگارآوای خراسان جنوبی در حاشیه همایش بسیج رسانه گفت: اگر خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای تفکر بسیجی را با خود همراه داشته باشند خواهند توانست اطلاعات درست و به دور از غرض‌ورزی را در اختیار جامعه قرار دهند.
نسخه مناسب چاپ

خبرنگار روزنامه آوای خراسان جنوبی در حاشیه همایش بسیج رسانه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام؛ اظهار داشت: رسانه به‌عنوان یک تغذیه کننده اندیشه و خرد نقش بی‌بدیعی در زندگی فردی و اجتماعی افراد جامعه دارد.
رسانه‌ها بیش‌ترین تأثیر را در نگرش و شیوه زندگی افراد دارند
وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها می‌توانند با تدبیر درست و شایسته سیاست‌ها و خط مشی‌های خود را در قالب اخبار و گزارش‌ها به افراد مختلف جامعه تزریق کرده و به آنها ثابت کنند آنچه که توسط رسانه‌ها توسعه می‌یابد به راحتی و به سرعت نمی‌تواند از افکار جامعه دور کرد.
خبرنگارروزنامه آوای خراسان جنوبی تصریح کرد: یک فعال رسانه‌ای زمانی می‌تواند در نگرش افراد جامعه تأثیر مثبت داشته باشد که خود از اندیشه‌ای درست برخوردار باشد و خود از منبع درستی تغذیه فکری کند تا تأثیر مثبتی بر جامعه بگذارد در غیر این صورت نمی‌توان به این مثبت بودن امیدوار بود.
وی اذعان داشت: طی سال‌های اخیر از بدو تشکیل بسیج و ترویج روحیه بسیجی در بین افراد جامعه، جایگاه شایسته بسیج بر همه واضح شده و بسیجیان توانسته‌اند نقش مفید و مؤثری در جامعه داشته باشد.
خبرنگار بسیجی افزود: اگر خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای تفکر بسیجی را با خود همراه داشته باشند قطعا خواهند توانست اطلاعات درست و به دور از غرض‌ورزی را در اختیار جامعه قرار دهند چراکه باعث می‌شود رسانه نقش مؤثری در جامعه داشته باشد.
مهم‌ترین وظیفه بسیج رسانه در قبال جنگ نرم آگاه‌سازی مردم است
خبرنگارروزنامه آوای خراسان جنوبی یادآور شد: با توجه به شرایط جامعه فعلی به‌ویژه با وجود فعالیت‌های چشمگیر رسانه‌های بیگانه و جنگ نرمی که اتفاق افتاده شاید مهم‌ترین کاری که بتواند در دستور کار بسیج رسانه قرار گیرد روشن‌سازی و آگاهی بخشی به افراد جامعه است.
وی خاطر نشان کرد: بسیج رسانه با برگزاری کارگاه‌های آموزش خاص و نشست‌های تخصصی ویژه، اندیشه‌های درست را به جامعه خبری استان تزریق کرده وجامعه را آگاه کند.
بسیج رسانه وظیفه‌ی سنگینی در قبال حفظ ارزش‌های انقلابی دارد
وی ترویج اهداف اولیه انقلاب اسلامی و گسترش باورهای ناب اسلام محمدی را مهم‌ترین وظیفه رسانه‌هایی دانست که در شرایط فعلی فعالیت می‌کنند.
خبرنگارروزنامه آوای خراسان جنوبی با بیان اینکه برای حفظ ارزش‌های انقلابی رسانه‌ها وظیفه سنگین برعهده دارند، افزود: خود رسانه و فعالان آن هم باید به این باور رسیده باشند که اسلام جزء لاینفک انقلاب ماست و باید برای پایداری آن و گسترش روز افزونش هر روز بیش از پیش گام بردارند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.