این مطلب ۱۱۹ بار خوانده شده
معاون مرکز فضای مجازی بسیج کشور:

مهم ترین خواسته رهبری از رسانه ها انقلاب در عرصه فضای مجازی است

معاون مرکز فضای مجازی بسیج کشور گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فضای مجازی را مهم ترین زمینه بحران سازی کشورهای بیگانه در جمهوری اسلامی دانست و خواسته رهبر از رسانه ها را ایجاد انقلابی عظیم در زمینه فضای مجازی دانست.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج در خراسان جنوبی، روح الله مومن نسب در همایش بسیج و رسانه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروز امید دشمنان جمهوری اسلامی به دنبال فتنه سازی در فضای مجازی جدیدهستند تا ما را غافلگیر کنند، اظهار داشت: رهبر معظم در راه اندازی شورای عالی فضای مجازی۴۰ دستور بسیار مهم را در استفاده از فضای مجازی ذکر کرده اند که اگر این دستورات محقق می شد نه تنها افضای مجازی ایران حفظ می شد بلکه فضای مجازی جهان را هم تحت تاثیر قرار می داد.
وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که "اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است" تصریح کرد: در فضای مجازی باید انقلابی صورت بگیرد که این خواسته و تاکید رهبر انقلاب است که این فرمایش به دنبال تحول بنیادین در فضای مجازی است.
معاون فناوری اطلاعات و رسانه های نوین مرکز مجازی بسیج کشور افزود: هم اکنون ۲۵ نفر از مسئولان عالی رتبه کشور از جمله رئیس جمهور، رئیس قوه قضائیه، رئیس قوه مقننه، فرماندهان نظامی و انتظامی و سپاه، دادستان کل کشور عضو شورای عالی فضای مجازی هستند اما هنوز نتوانستند حتی یکی از دستورات رهبر معظم انقلاب در راستای فضای مجازی را به ثمر برسانند.
مومن نسب با بیان اینکه نگاه های متفاوتی از جمله نگاه امنیتی، نظامی، سایبری و تفریحی به فضای مجازی می شود اظهار داشت: ما هرچه ضربه خورده ایم، به دلیل همین تک بعدی عمل کردن است.
وی تصریح کرد: رسانه به دلیل اینکه بستر انتقال پیام است؛ باید با جامعه حرکت کند به گونه ای که اگر از جامعه دور و از آن فاصله بگیرد، تاثیرگذاری خود را از دست خواهد داد و به همین دلیل رسانه باید فضای مجازی را جدی بگیرد.
وی با اشاره به اینکه شبکه های اجتماعی یک شایعه را به سرعت تولید و منتشر می کنند و مردم را به خیابان می کشاند گفت: نمونه انتشار این شایعات را در ماجرای اسیدپاشی اصفهان و فتنه ۸۸ مشاهده کردیم .

داعش یکی از مهم ترین دستاوردهای شبکه های اجتماعی است
معاون فناوری اطلاعات و رسانه های نوین مرکز مجازی بسیج کشور: داعش را مهم ترین دستاورد شبکه های اجتماعی دانست که تمام نیروهای آن با تهدیدها و سوء استفاده های مختلف توسط همین شبکه ها جذب شده اند.
مومن نسب با اشاره به طرفداری فضای مجازی از لایک های آمریکایی گفت: در این زمینه می توان به حذف صفحه ای که به نام رهبر معظم انقلاب ، بشار اسد و مرسی در فیس بوک راه اندازی شده بود اشاره کرد.
وی با اشاره به اینکه امروز با یک جامعه جدید مواجه هستیم و هر چیزی که در فضای حقیقی وجود دارد، در فضای مجازی هم می شود آن را پیدا کرد، تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرموده اند که در همه چیز باید مرز داشته باشیم چرا که بی مرزی در فضای مجازی سبب تسخیر افکار و در نتیجه تغییر افکار افراد می شود.
وی اذعان داشت: امروزه شبکه های اجتماعی با راه اندازی نرم افزارهای وایبر تمام اطلاعات افراد را در اختیار می گیرند و آنها را به صورت میلی متری کنترل می کنند.
معاون فناوری اطلاعات و رسانه های نوین مرکز مجازی بسیج کشور مهم ترین مزیت شبکه های اجتماعی را کاربران آنها دانست و گفت: این شبکه ها برای جذب و نگاهداری کاربران خود با استفاده از شبکه های موبایل در خانه های مردم نفوذ کرده است.
مومن نسب با بیان اینکه امروز متاسفانه افراد جامعه بخصوص جوانان نمی توانند بدون گوشی های موبایل زندگی کنند و آن را وسیله ای برای سریع ترین دسترسی به همه شبکه ها می شناسند اما دشمن به راحتی از طریق نرم افزارهای گوشی های تلفن همراه، آنها را کنترل می کند.

مهم ترین وظیفه رسانه ها مطالبه گری در جهت تحقق فرمایشات رهبری است
وی زمینه سازی، فرهنگ سازی و ایجاد مطالبه در راستای عملی شدن فرمایشات رهبر معظم انقلاب در تحقق خواسته های رهبر معظم انقلاب در شورای عالی فضای مجازی را یکی از مهمترین وظایف رسانه های امروز ذکر کرد و گفت: شبکه ملی اطلاعات که باید در راستای تحقق "اینترنت سالم، سریع، امن و ارزان در ایران" شکل می گرفت بیش از ۳ سال است که راه اندازی آن به تاخیر افتاده است.
معاون فناوری اطلاعات و رسانه های نوین مرکز مجازی بسیج کشور اولین دستور رهبر معظم انقلاب در راه اندازی شورای عالی فضای مجازی را "مواجهه فعال و مبتکرانه با فضای مجازی" ذکر کرد و افزود: هر فردی باید برای ورود به فضای مجازی این دستور را مورد توجه قرار دهد و در هنگام ورود حس مواجهه داشتن با دشمن را داشته باشد.
مومن نسب ادامه داد: وقتی وارد فضای مجازی می شویم باید احساس فعالیت داشته باشیم و با ایمان و اراده خود برخلاف میل دشمن حرکت کنیم.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.