این مطلب ۱۲۶ بار خوانده شده
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی:

جسم توانمند منهای تربیت اسلامی موجب افول و نابودی انسان و جامعه است

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی با اشاره به اینکه جسم توانمند منهای تربیت اسلامی انسان بی‌گناهی را به کشتن و جامعه را به افول و نابودی می کشاند، گفت: همه ما آنگونه که باید شهدا را نشناخته ایم و نسبت به شناخت و الگو گیری از آنها بی انصافی نشان داده ایم.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبر نگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی) حجت الا سلام حسین معصومی در مراسم نهمین یادواره ۴۷ شهید ورزشکار استان که به مناسبت روز قشر بسیج ورزشکاران برگزار شده بود در جمع ورزشکاران و خانواده های شهداء اظهارداشت: لازمه هر مسئولیتی، قدرتمندی جسمی و توانمندی علمی با محوریت خدایی است که می‌تواند موجب رشد و بالندگی اجتماعی شود.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی با بیان اینکه اسلام به تربیت بدنی و سلامتی جسم توجه ویژه‌ای دارد ، گفت:
امام خامنه ای (حفظه الله) نیز در این خصوص می‌فرمایند" اگر در یک جمله کوتاه از من بپرسند که شما از جوان چه می‌خواهید، خواهم گفت تحصیل، تهذیب و ورزش"
وی با بیان اینکه اگر در هر حرکتی اعم از آموزشی و ورزشی اصل بر تهذیب نفس و روح باشد، جامعه اسلامی از پویایی و سر زندگی برخوردار می‌شود، افزود: جسم توانمند منهای تربیت اسلامی همچون دادن چاقو به دست زنگی است که می‌تواند انسان بی‌گناهی را کشتن و جامعه‌ای را به افول و بد نامی سوق دهد.
وی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فرماندهی و مدیریتی جامعه اسلامی را داشتن تهذیب دانست و گفت: لازمه هر مسئولیتی قدرتمندی جسمی و توانمندی علمی با محوریت خدایی است که می‌تواند موجب رشد و بالندگی اجتماعی شود.
مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران خراسان جنوبی با اشاره به رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: تمسک فرماندهان سپاه اسلام و شهدا در این جنگ نابرابر و با کمبودهای سخت‌افزاری، دو بال باور دینی و توانمندی رزمی و ورزشی بود که توانستند به پیروزی نایل آیند که در تاریخ ایران و جهان ماندگار شود.
معصومی با بیان اینکه جنگ فرهنگی از نبرد نظامی سخت‌تر و فرسایشی است، افزود: شاید به گمان بعضی‌ها دینداری و عمل به آموزه‌های دینی با توجه به شرایط فعلی کمی سخت به نظر آید اما اگر به شیوه زندگی اولیا و شهدا نگاهی بیندازیم و به بررسی زندگی عملی ایثارگران بپردازیم.
وی تاکید کرد: نباید نسبت به آرمانهای شهدا بی تفاوت باشیم و با کمی تامل در زندگی آنها خواهیم فهمید نسبت به شهداء و ارمانهای انقلاب بی انصافی کرده ایم و حق دین آنها را به جا نیاورده ایم.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.