این مطلب ۱۲۸ بار خوانده شده
با فرماندهان بسیج/ ۴

مسئول بسیج هنرمندان خراسان جنوب از فعالیت ۸ انجمن هنری در بسیج هنرمندان خراسان جنوبی خبر داد

مسئول بسیج هنرمندان خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۸ انجمن هنری تخصصی در استان فعال است که هر یک ماه برای آسیب‌شناسی هنر و جریانات هنری جلساتی را با اعضا برگزار می‌کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی، در ادامه سلسله گفتگوهایی که با مسئولان اقشار سپاه استان داشتیم این‌بار به سراغ مسئول بسیج هنرمندان رفتیم تا علاوه بر انجام گفتگویی صمیمی با وی با فعالیت‌های بسیج هنرمندان بیشتر آشنا شویم.

خبرنگار بسیج: لطفا خودتان برای ما معرفی کنید.

مسئول بسیج هنرمندان خراسان جنوبی:

پیام یوسفی هستم متولد سال ۱۳۵۲ در مشهد و دارای تحصیلات کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی، از دوران راهنمایی و دبیرستان با انجام امور فرهنگی و هنری با بسیج آشنا شدم و بعد از این دوران هم دانشجوی دانشگاه امام حسین(ع) تهران بودم که وارد سپاه پاسداران شدم.

خبرنگار بسیج: سابقه‌ای از فعالیت‌های بسیجی تان را برای ما بگوییم.

یوسفی:

از جمله سوابق کاری‌ام در بسیج و سپاه حضور در گردان رزمی، بهداری سپاه، طرح و برنامه سپاه، حضور در فرهنگی سپاه و مدیریت موسسه حفظ و آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه، دفتر کنگره شهدا که یکی از تاثیرگذارترین دوران زندگی‌ام بود و بعد از آن هم جانشین سازمان بسیج اساتید و بعد هم فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان بوده است و الان هم یک سالی می‌شود که مسئول بسیج هنرمندان استان شده‌ام.

خبرنگار بسیج: تعریف شما از واژه بسیج چیست؟

مسئول بسیج هنرمندان خراسان جنوبی:

بسیج و بسیجی نیروهای داوطلبی هستند که آماده حضور در میادین مورد نیاز نظام و انقلاب هستند و وظیفه مدیران بسیج هم زمینه‌سازی و مقدمه‌سازی برای حضور بسیجیان در این عرصه‌ها هستند. اگر بسیجیان در جلسات و حلقه‌های مختلف حضور نیابند قطعا در زمینه‌های مورد نیاز و ضروری هم شرکت نخواهند کرد.

خبرنگار بسیج: بیشترین وظیفه خود را در مدت فعالیت در بسیج چه می‌دانید؟

یوسفی:

در زمان خدمت در بسیج بیشتر نگاه من به سازماندهی بسیج بود که در این زمینه جای کار زیاد است و بیشترین هم و غم من در بسیج سازماندهی و نظارت بر تشکیل مستمر گردهمایی بسیجی و هدایت آنها برای حضور پرشور است. یکی از فرازهای کاری در بسیج دانشجویی اردوهای جهادی و کار در مناطق محروم برای محرومیت زدایی و خدمات رسانی و عمران آبادانی است که هم برای من و هم برای دانشجویان از نظر کسب تجربه و تنوع کاری جذاب و خاطره ساز است.

خبرنگار بسیج: درباره بسیج هنرمندان و فعالیت‌های آن بیشتر توضیح دهید؟

مسئول بسیج هنرمندان خراسان جنوبی:

در بسیج هنرمندان نیت بر این است که مثل همه اقشار بسیج از توان و پتانسیل بسیجیان هنرمند استفاده کند تا اهداف عالیه نظام محقق شود، برای این منظور باید در مرحله اول بسیجیانی را که داوطلبانه اعلام آمادگی کرده‌اند را جذب و سازماندهی کرد و در این زمینه باید در سطح استان انجمن‌های هنری را تشکیل و تقویت کرد. در حال حاضر ۸ انجمن هنری در ۸ رشته تخصصی در استان فعال است که هر یک ماه برای آسیب شناسی هنر و جریانات هنری جلساتی را با اعضا برگزار می کنند و به عنوان یک حلقه صالحین تخصصی مسائل خاص را تعلیم و تشریح می کنند. خبرنگار بسیج: مهم‌ترین ویژگی یک هنرمند بسیجی چیست؟

یوسفی:

از مهم ترین ویژگی‌های یک هنرمند بسیجی در عین حال که باید به روز و اهل مطالعه و خلاقیت باشد باید نسبت به جامعه خود و بشریت هم بی تفاوت نباشد و اهل بررسی و تحلیل جریانات هنری باشد و حتما هنر انسانی، اسلامی و انقلابی را باور داشته باشد. من افراد زیادی از قشرهای مختلف جامعه را به بسیج دعوت کرده‌ام که در این زمینه تمام داعیان باید با رابطه دوستانه، صمیمی و محبت آمیز وارد عمل شوند تا جاذبه‌ای داشته باشند. یک فرد داعی باید سعه صدر داشته باشد و تحمل ناملایمات و جریانات فکری مخالف را برای اثرگذاری هرچه بیشتر داشته باشد. مهم‌ترین خصلتی که خودم را جذب بسیج کرد حسن خلق و ایثار بسیج بود و ایثار بسیجیان در صحنه‌های دفاع مقدس همیشه در ذهن همه باقی خواهد ماند.

خبرنگار بسیج: بهترین خاطره‌ای که از فعالیت‌هایتان در بسیج دارید چیست؟

مسئول بسیج هنرمندان خراسان جنوبی:

یکی از تاثیرگذارترین خاطره‌هایی که از بسیج دارم که سبب انقلاب و توجه احساسی من می‌شود حضور در اردوهای راهیان نور و مناطق جنگی است که یادآور ایثارگری‌ها، دلاوری‌ها و مظلومیت مردم و بسیجیان کم سن و سال است که راه را برای ما روشن می‌کند. من چندین بار به عنوان مسئول کاروان و راوی به این مانورهای عظیم فرهنگی اعزام شده‌ام.

خبرنگار بسیج: به نظر شما مهم‌ترین آسیب به بسیج از چه ناحیه‌ای است؟

یوسفی:

ملت بسیجیان را به عنوان فرزند شایسته خود می شناسند و در این بین باید سعی کنیم رفتار، گفتار و عملکرد ما وجهه بدی از بسیج را به مردم نشان ندهد و خودبینی‌ها و سهل انگاری‌های ما سبب لطمه به چهره بسیج که بسیار حائز اهمیت است نشود، چرا که گاهی افرادی بدون رعایت شئونات اسلامی و با افراط و تفریط های مختلف از نام بسیج استفاده کردند و خدشه‌هایی را به این نهاد مقدس وارد کردند؛ همه ما باید برای جبران این خدشه ها تلاش کنیم و از ارزش ها و جایگاه بسیج پاسداری کنیم.

خبرنگار بسیج: به عنوان سوال پایانی جایگاه بسیج را در جهان چطور ارزیابی می‌کنید؟

مسئول بسیج هنرمندان خراسان جنوبی:

امروزه سایر ملت‌های آزادی خواه بسیج را سرلوحه مبارزات خود قرار دادند و اگر در این کشورها مقاومت‌های مردمی تحت عنوان بسیج نبود قطعا تحت اتحاد ملی در مقابله با متجاوزین بوده است. تاکنون تمام کشورهایی که مورد حمله و تجاوز سنگین بدخواهان قرار گرفته‌اند با الگو برداری از نظام انقلاب اسلامی ایران به بسیج توده‌های مردمی روی آورند که این امر سبب پیروزی‌های متعدد شده است.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.