این مطلب ۸۶ بار خوانده شده
مسئول بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بسیج:

دریافت نکردن حق نوار مرزی و محرومیت در روستاها مهمترین مشکلات معلمان است

مسئول بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی گفت: مهمترین مشکلات معلمان در استان دریافت نکردن حق نوار مرزی، چند پایه بودن و نداشتن فضای آموزشی مطلوب و استاندارد به ویژه در مناطق روستایی و عشایری است.
نسخه مناسب چاپ

قاسمی پناه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، با بیان اینکه ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم و بسیج فرهنگیان نامیده شده که این روز برای ما درس آموز است، اظهارداشت: یعنی عظمت کار تعلیم و تربیت در آن حدی است که آمیخته از کار فکری و عملی و حضور در میدان های اساسی زندگی آن چنانی که در حیات شهید مطهری مشهود بود نقطه مطلوب این شغل شریف و این کار بزرگ است.

اندیشه شهید مطهری برگرفته از اندیشه اسلام ناب محمدی(ص) است

مسئول بسیج فرهنگیان سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی با بیان اینکه شهید مطهری به واقع نظریه پرداز انقلاب بود، گفت: یکی از رسالت های معلمان به ویژه فرهنگیان بسیجی ترویج اندیشه های این شهید که برگرفته از اندیشه های اسلام ناب محمدی(ص) برای دانش آموزان می باشد برای همین دلیل روز شهادت ایشان روز معلم نام گرفته است.

وی با اشاره به اینکه معلم امانتداری است که انسان امانت او است ، افزود: باید معلمان الگوی تمام عیاری برای دانش آموزان باشند زیرا همگی در ریشه یابی عمیق ترین احساسات و عواطف و حالاتمان، در انتهای خط ، یک معلم را مشاهده می کنیم به فرموده بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) " همه رهین منت معلمند".

قاسمی پناه گفت: ما در بسیج فرهنگیان وظیفه خود می دانیم که شأن و کرامت معلم را حفظ نموده و با همه وجود تلاش می کنیم که مقام معلم و منزلت معلم ارتقاء پیدا کرده و به جایی برسد که شأن معلم ،تراز انقلاب و اسلام باشد.

مسئول بسیج فرهنگیان استان با اشاره به اینکه مشکلات و دغدغه ی معلمان باید برطرف شود، متذکرشد: معلم باید فکر و ذکرش مراقبت از نهالی باشد که به او تحویل داده شده است و وظیفه همه نهادها و سازمانهای مسئول است که از حق وحقوق معلمان دفاع کنند تا دغدغه ها و انتظارات جامعه معلمان برطرف شود و نباید فرهنگیان اجازه سوء استفاده جریان های سیاسی را بدهند.

وی مهمترین مشکلات معلمان در استان دریافت نکردن حق نوار مرزی وچند پایه بودن دانست و عنوان کرد: نداشتن فضای آموزشی مطلوب و استاندارد به ویژه در مناطق روستایی و عشایری،محدودیت منابع و امکانات برای آموزش مطلوب و پایین بودن مشارکت مردم در آموزش و پرورش بدلیل ضعف اقتصادی از جمله این مشکلات است.

مهمترین وظیفه معلم ساختن انسانی سالم و متدین است

قاسمی پناه تحقق یافتن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و عملیاتی کردن آن را از مطالبات امام خامنه ای دانست و افزود: بزرگترین و اصلی ترین وظیفه معلمان، ساختن انسان های مسلمان، مؤمن، متدین و سالم از لحاظ روحی و اعتقادی، ساختن جوانی که بتواند با دست های نیرومند خود چرخ مملکت را بگرداند و این بزرگترین کار است.

مسئول بسیج فرهنگیان سپاه انصارالرضا(علیه السلام) تکریم معلمان ، تفکر صحیح و منطقی، اخلاق آموزی جامعه ی الگو، نداشتن نگاه سیاسی و حزبی، تربیت نیرو و حفظ روحیه ی انقلابی و اتقان کتاب های درسی(واژگان کلیدی بیانات رهبری در دیدار فرهنگیان در۱۷ اردیبهشت ماه سال گذشته) از دیگر وظایف فرهنگیان برشمرد.

وی یادآور شد: با توجه با اینکه امسال با شعار همدلی و همزبانی دولت و ملت است امیدواریم در طول سال با همدل ترشدن مسؤلان و معلمان جامعه اسلامی و بادرک شرایط خطیر انقلاب اسلامی در انجام وظایف و مسئولیت ها همتی همگانی برای صیانت و پاسداری از فرهنگ ها و ارزش های والای اسلام ناب محمدی(ص) به وجود آوریم و نسلی در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنیم.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.