این مطلب ۸۴ بار خوانده شده
جانشین ولی فقیه در سپاه پاسداران:

امروزه در عرصه سیاست، دیپلماسی بر روحیه انقلابی غلبه دارد

ما برای موفقیت درعرصه های سیاست و اقتصاد نیازمند فرهنگ بسیجی هستیم اما امروزه در عرصه سیاست، دیپلماسی بر روحیه انقلابی غلبه دارد و دیپلماسی تا جای اعتبار دارد اما روحیه بسیجی پایان ندارد و تا آخر کارساز است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، حجت الاسلام حاجی صادقی در نشست بصیرتی اقشار مختلف بسیج استان اظهار کرد: بین روحیه بسیجی و فرهنگ عاشورا رابطه نزدیک و تفاهم وجود دارد.

وی گفت: یکی از بزرگترین هدایت ها و نعمت های خدا به امام (ره) که در بین تمام کارهای امام برجسته است؛ راه اندازی نهاد و فرهنگ بسیجی است.

حاجی صادقی با اشاره به اینکه بسیج نهادی برای بقا انقلاب است افزود: مقام معظم رهبری دراین باره می فرمایند "عظیم ترین و ماندگارترین یادگار آن امام بزرگوار همین بسیج مردمی است که در همه جا حضور دارد."

فرهنگ بسیج در فرهنگ عاشورا نهفته است

جانشین ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه فرهنگ بسیج در فرهنگ عاشورا نهفته است تصریح کرد: برای اینکه معرفت و شناخت ما نسبت به امام حسین(ع) افزایش یابد باید فرهنگ عاشورا را در زندگی و کشور خود گسترش دهیم.

حجت الاسلام حاجی صادقی افزود: فرهنگ عاشورا در ادبیات ما یعنی شروعی بدون پایان و طلوعی بدون غروب و حرکتی که تمام مکان ها و زمان ها را در برگرفته است.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) زمانی که احساس کرد دین خدا در حال به خطرافتادن و نابودی است برای بقا دین خدا با تمام هستی اش یعنی خانواده و خویشان وارد میدان شدند و اگر امام حسین(ع) نبود؛ دین خدا نابود می شد که این همان واقعیت فرهنگ بسیجی است.

جانشین ولی فقیه در سپاه پاسداران اظهارداشت: بسیجی یعنی فردی مومن و با اراده که احیاگر دین خداست و در میدان حفظ دین خدا همه چیزش را فدا می کند و فرهنگ بسیج به معنی غلبه دادن اراده و بقا دین خدا بر همه چیز است.

بقای انقلاب در گرو بقای فرهنگ بسیجی است

وی با اشاره به اینکه بقاء انقلاب در گرو بقای بسیج و بیمه انقلاب با ماندگاری بسیج است گفت: مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند: "من با همه وجود و قلبم عرض می کنم که بدانید اگر قدرت آمریکا و همه قدرت های مادی دست به دست هم بدهند و بخواهند انقلاب را شکست دهند؛ با توکل به خدا و با وجود بسیجیان والله نمی توانند این کار را بکنند."

امروزه در عرصه سیاست، دیپلماسی بر روحیه انقلابی غلبه دارد

حجت الاسلام حاجی صادقی عنوان کرد: ما برای موفقیت درعرصه های سیاست و اقتصاد نیازمند فرهنگ بسیجی هستیم اما امروزه در عرصه سیاست، دیپلماسی بر روحیه انقلابی غلبه دارد و دیپلماسی تا جای اعتبار دارد اما روحیه بسیجی پایان ندارد و تا آخر کارساز است.

وی با بیان اینکه افرادی که در جبهه امام حسین اند بسیجی و حسینی اند اظهار داشت: در نهضت عاشورا تعداد بسیجیان و یاران امام حسین اندک بودند.

وی با مقایسه انقلاب اسلامی با نهضت عاشورا افزود: پیروزی نهضت امام حسین (ع) با شهادت رهبر بود اما در انقلاب ما بسیج در همه اقشار نهادینه شده بود و با حضور پر شور بسیجیان به لطف خدا پیروزی انقلاب با حفظ وجود رهبر انقلاب بود.

جانشین ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: امروز دشمن به دنبال ضربه زدن و نابودی انقلاب و فرهنگ بسیجی هستند و نهضت امام زمان (عج) زمانی تحقق می یابد که مردم نسبت به حکام طاغوتی و غیرالهی تبری واقعی و نسبت به ولی خدا تولی واقعی پیدا کنند.

حجت الاسلام حاجی صادقی اظهار کرد: داشتن فرهنگ بسیجی و اتصال به معنویت برای خلوص در کارها و تحمل سختی ها، برخورداری از روحیه جهادی وانقلابی برای سازش ناپذیری با دشمنان ، ولایت مداری که دستورات رهبر را به موقع بفهمد و اجرا کند، داشتن بصیرت عملیاتی درعرصه های مختلف و تلاش برای افزایش توانمندی مادی و معنوی از جمله مولفه ها فرهنگ بسیجی است.

وی با اشاره به اینکه بصیرت در صحنه عمل یعنی مصداق شناسی و راه جذب بسیج همان بصیرت افزایی است گفت: بسیجی باید نسبت به چند مورد بصیرت داشته باشند و از جمله آن بصیرت نسبت به دشمن و تهدید های استکبار، بصیرت نسبت به شرایط محیطی، جریان ها و دسته ها، آرمان ها و اهداف و تکلیف شناسی است.

جانشین ولی فقیه در سپاه پاسداران تصریح کرد: بسیجی باید بداند که چه اتفاقی امنیت می آورد و قدرت دشمن را ناتوان می کند و همه ما باید به دنبال افزایش و تقویت قدرت مادی و معنوی باشیم.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.