این مطلب ۹۷ بار خوانده شده
سردار غیاثی در شورای عالی بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی:

شورای عالی بسیج فرهنگیان می تواند کمک موثری در برابر برخی اتفاقات به آموزش و پرورش انجام دهد

فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی گفت: درشورای عالی بسیج فرهنگیان می بایست مواضع منطقی در برابر برخی اتفاقات به جهت کمک در حوزه ی اموزش و پرورش بگیرد
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)  خراسان جنوبی، سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) در جلسه شورای عالی بسیج فرهنگیان استان اظهار داشت: اهمیت تعلیم و تربیت و علم آموزی در دین مبین اسلام سفارش زیادی شده است.

وی عنوان کرد: در قرآن اشاره شده که تعلیم و تربیت ثوابش برابر فضیلت تقواست البته علمی که قرب به خدا دست دهد و علم جهت داری که به رشد تعالی انسان کمک بکند و معتقدیم رشد و تعالی انسانها در جوامع در گرو تعلیم و تربیت است البته تربیت هدفدار، تربیتی است که منجر به انسانهای مجاهد می شود.

فرمانده سپاه استان خاطرنشان کرد: تربیت نیروی مجاهد در همه ابعاد مدنظر است و محیط های فرهنگی می بایست، محیط تربیت نیروی مجاهد در عرصه های مختلف باشد .

وی با بیان اینکه اگر معلمین در دوران دفاع مقدس نبودند ما الان این همه نیروی ایثارگر و مجاهد و رزمنده نداشتیم افزود: شورای عالی بسیج می بایست مواضع منطقی در برابر برخی اتفاقات به جهت کمک در حوزه ی اموزش و پرورش بگیرد.

غیاثی با اشاره به فرمایشات اخیر آقا در دانشگاه امام حسین (علیه السلام) که می فرمایند "ما در آینده فتح خرمشهر ها را داریم، فتح خرمشهرها در عرصه علمی ، فرهنگی، هنری و غیره می بایست هوشیار باشیم"، تاکید کرد: الگوی شخصیت های معاصر و زوایای شخصیتی الگو هایی مانند شهید مطهری باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با طرح این سوال که آیا زمان متناسب با تدریس دروس دینی در آموزش و پرورش و دانشگاه ها مد نظر قرار می گیرد؟ خطاب به فرهنگیان بسیجی گفت: چه خوب است درآموزش و پرورش یا دانشگاه ها به اقتضای بومی استان ۲ واحد درسی تاریخ استان در نظر گرفته شود یا حتی پایان نامه ها با موضوعات بومی محلی باشد.

فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) استان خاطرنشان کرد: انتظار از اعضای شورای قشر این است که ریل و بستر به عنوان بسیج فراهم است و به جهت تعامل ترکیبی با سایر اقشار بسیج دستور کار جلسات پیگری و طرح های پیشنهادی در حوزه اقتصاد مقاومتی به مدیر کل و معاونین تخصصی ارائه و خودتان را به عنوان جامعه بسیجی عرضه کنید و هر کمکی نیاز باشد ما حاضریم .

وی خطاب به اعضای شورای قشر بسیج فرهنگیان گفت: تلاش کنید تا خروجی جلساتتان پیشنهادات قابل اجرا در جهت کمک به مدیریت آموزش و پرورش در استان باشد تا اثرات محسوس در روند ارتقاء کار آموزشی در استان داشته باشد.

غیاثی با بیان اینکه حجم کمی فعالیت مشهود است تاکید کرد: در تمرکز بر کیفیت و چند محور قابل دسترس که قابل ارزیابی باشد؛ خودمان را به انجام آن با پرهیز از اقدامات حاشیه ای موظف بدانیم .

وی ادامه داد: نسبت به دسته بندی موضوعات اولویت دار و با اقتضای بومی استان با تقویم زمانبندی مشخص در روند مسیری که آموزش و پرورش دارد طی می کند شاهد اقدامات خوبی باشیم.

گفتنی است، در پایان جلسه از اعضای نمونه شورای قشر بسیج فرهنگیان استان تقدیر شد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.