این مطلب ۸۶ بار خوانده شده
داورناظر مسابقات بسیج هنرمندان:

نیت صالح در هیچ دانشگاهی تدریس نمی شود

داورناظر مسابقات بسیج هنرمندان گفت: نیت صالح در هیچ دانشگاهی تدریس نمی شود؛ افراد و خصوصا هنرمندان، بایستی آن را یاد بگیرند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، حسنعلی امینی داورناظر مسابقات بسیج هنرمندان در حاشیه جشنواره هنرهای تجسمی بسیج هنرمندان خراسان جنوبی، اظهار کرد: بهترین راهکار جلوگیری از خسران در زندگی افراد، توصیه به صبر است که باید جدی گرفته شود و بر اساس آیات و روایات قرآنی نیز، انسانها درحال خسران و ضرر هستند

وی متذکر شد: یک هنرمند باید یاد بگیرد که در کار هنری اش، به خلق اثری بپردازد که درجامعه فرهنگی قابل هضم باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر و در شرایط کنونی هنرهای تجسمی شامل هنرهای زیبا و هنرهای کاربردی است، عنوان کرد: هنرمند تجسمی به شخصی اطلاق می‌گردد که در زمینه هنرهای زیبا، هنرهای دستی و هنرهای کاربردی فعالیت می کند.

امینی عنوان کرد: نیت صالح در هیچ دانشگاهی تدریس نمی شود؛ افراد و خصوصا هنرمندان، بایستی آن را یاد بگیرند.

وی ضمن اشاره به اینکه اگر کارمان عمل صالح باشد، خسران نمی کنیم، گفت: داشتن ایمان را، یکی دیگر از راه های جلوگیری از خسران انسانها است و نیت صالح اولین چیزی است که عمل صالح را خلق می کند.

متذکر شد: درک درست یک اثر تجسمی، تا حدود زیادی بستگی به شناختن و درک کردن ابزار و عناصر هنر تجسمی دارد با این تفاوت که برای آموختن زبان نوشتاری قواعد شناخته شده و دقیقی وجود دارد اما زبان عناصر هنر تجسمی بسیار پیچیده تر و دشوارتر است.

ضمن بیان اینکه هنرمند با نیت صالح، مراحل رشد هنری اش پیشرفت می کند، عنوان کرد: بعضی مواقع در مسیر اصلی کارکرد اثرات هنری مشکلاتی پیش می آید که باید برطرف گردد.

وی ضمن اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری اظهار کرد: مبنی بر این که "هنر را با معیارهای اسلامی یاد بگیرید و یاد بدهید و آن را به کارگیرید" طبق فرمایشات ایشان، باید هنرمندان در این مسیر گام بردارند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.