این مطلب ۹۲ بار خوانده شده
در دیدار فعالان بسیج عشایر با استاندار خراسا‌ن‌جنوبی مطرح شد

تلاش جدی مسئولان برای مشکلات عشایر استان

جمعی از بسیجیان فعال و ریش‌سفیدان عشایر و طوایف استان با استاندار خراسان‌جنوبی دیدار کردند که در این دیدار بر حل جدی مشکلات عشایر تاکید شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی، استاندارخراسان جنوبی در این دیدار که ظهر یک‌شنبه صورت گرفت گفت: در توزيع اعتبارات مربوط به خشكسالی اولويت توزيع اعتبارات با عشاير و روستاييان مناطق مرزی است.
وجه‌الله خدمتگزار افزود: در سال جاری از محل اعتبارات مديريت بحران مبلغ دو ميليارد تومان به عشاير و روستاييان مناطق مرزی استان ابلاغ شده که بر اساس درصد اختصاص از مرکز اختصاص می‌یابد.
وی با اشاره به مشکلات دانش‌آموزان عشایر استان تصریح کرد: موضوع ادامه تحصيل دانش‌آموزان روستايی و عشاير بسيار مهم است که باید مسئولان متولی به گونه‌ای برنامه‌ريزی كنند که یک دانش‌آموز در مناطق روستايی و عشايرنشين استان از نعمت تحصيل محروم نشود.
استاندارخراسان جنوبی با اشاره به اینکه عشاير از جمله صادق‌ترين و مطمئن‌ترين افراد جامعه هستند، افزود: این قشر از جامعه در پيروزي انقلاب اسلامي و در دوران هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن در تمامی عرصه‌های سياسی و اجتماعی همواره نقش خود را به بهترين شكل ممكن ايفا کردند و باید مسئولان خدمت صادقانه به این جامعه را سرلوحه کار خود قرار دهند.
خدمتگزار با اشاره به بیانات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه عشایر ذخایر انقلاب هستند، گفت: عشاير سند افتخار نظام و انقلاب اسلامي هستند.
وی عنوان کرد: به عنوان استاندار خراسان جنوبی به طور جد پيگير حل مشكلات و درخواست های اين قشر زحمتکش جامعه با توجه امكانات اداری خواهم بود.
استاندار خراسان جنوبی در رابطه با درخواست جامعه عشایر استان مبنی بر اینکه روزی به نام عشایر در تاریخ به ثبت رسد نیز این پیشنهاد را مناسب دانست و گفت: اين پيشنهاد را به صورت مكتوب از طريق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مرکز پیگیری خواهم کرد.
استاندارخراسان جنوبی تاکید کرد: شورای عشایر استان به رياست فرمانداران در همه شهرستان‌هايی كه دارای جمعيت عشايری هستند بايد برگزار شود و در مرکز استان نیز تلاش خواهیم کرد که این شورا راه اندازی و برگزار شود.
خدمتگزاربا اشاره به پیامدهای ۱۶سال خشکسالی در روستاهای استان، افزود: با توجه به این وضعیت بايد حداقل‌های معيشت براي مرزنشينان و روستاييان فراهم کنیم تا از مهاجرت آنها به شهرها جلوگیری شود.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه نامه ای با امضای ۶ نفر از استانداران استان‌های مرزی کشور در خصوص مشکلات مناطق مرزی به نهاد رئيس جمهور ارسال شده است، تصریح کرد: مشکلات گیرنده‌های تلویزیونی مناطق روستایی و عشایر استان را از صدا و سیمای مرکز پیگیر خواهم کرد.
وی در پایان عنوان کرد: نامه‌ای با همکاری نمایندگان استان، امام جمعه بیرجند به نهاد رهبری ارسال کرده‌ایم که در این نامه خواستار سفر مقام معظم رهبری به استان شده ایم که امید است رهبری با سفر به استان مایه برکاتی برای این استان شوند.
در این مراسم که همت بسیج عشایری سپاه انصارالرضا(ع) استا ن برگزار شد، تعدادی از فعالان بسیجی و ریش‌سفیدان عشایر و طوایف استان به درخواست‌های خود را به اطلاع استاندار رساندند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.