این مطلب ۱۱۸ بار خوانده شده
مسئول بسیج عشایری خراسان جنوبی:

انتقال آب و خرید تضمینی دام مهمترین مشکل عشایر استان است

مسئول بسیج عشایری سپاه انصارالرضا(ع) گفت: مهمترین مشکلات و خواسته های عشایر استان چاره اندیشی برای انتقال آب، خرید تضمینی دام و ترمیم راه های عشایری و توسعه خانه های بهداشت است.
نسخه مناسب چاپ

اسحاق عنایتی در گفتگو با خبرنگار   پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیهم السلام) خراسان جنوبی، به اهمیت حوزه بهداشت و درمان در قشر عشایری استان اشاره کرد و اظهارداشت: اگر چه با اجرای طرح سلامت توسط وزارت بهداشت بخشی از دغدغه های عشایر همچون سایر اقشار مردم کاهش یافته است اما بخش عمده ای از مشکلات بهداشتی درمانی بر زمین مانده که از جمله دغدغه های عشایر مبتلا شدن به بیماری های واگیردار مشترک بین دام و انسان است.
مسئول بسیج عشایری  سپاه انصارالرضا(علیهم السلام) با بیان اینکه خانه های بهداشت محله های عشایری فاقد پزشک حتی پزشک عمومی است، گفت: در بعضی از نقاطی که یک بهیار وجود دارد بانوان مراجعه نمی کنند و مشکلات دهان و دندان و چکاب نوبه ای به دلیل در دسترس نبودن از مشکلات جدی عشایر است.
وی مهمترین اقدام انجام شده سال جاری در بخش مرتبط با بسیج و سایر دستگاهها را خوب ارزیابی کرد و افزود: رفع دغدغه های امنیتی با واگذاری سلاح و رسته های رزمی، انجام اقدامات متعدد فرهنگی و مقابله با پدیده شوم ماهواره، توسعه شبکه های دیجیتال، اعزام هفته ای روحانی جهت نیازمندی های دینی عشایر و شروع مقابله با مواد مخدر از جمله این اقدامات در سال جاری بوده است.
عنایتی تاکید کرد: گسترش اقبال جوانان به مواد مخدر، نداشتن شغل پایدار، خشکسالی ۱۷ ساله، کاهش دام به دلیل نبود مرتع برای خوراک دام و تخلیه اماکن عشایری و مهاجرت ازعمده ترین خطراتی است که جامعه عشایری را تهدید می کند.
مسئول بسیج عشایری استان مهمترین مشکلات و خواسته های عشایری را چاره اندیشی برای انتقال آب که در حال حاضر با تانکر انجام می شود بیان کرد و متذکرشد: خرید تضمینی دام و ترمیم راه های عشایری و توسعه خانه های بهداشت از دیگر مشکلات عشایر است.
عنایتی با اشاره به اینکه ۳۵ مشکل اساسی در عشایری استان شناسایی و در چند ماه گذشته با حضور استاندار و نمایندگان عشایری مطرح شده است، ادامه داد: در آن جلسه قول داده شد که با تشکیل کارگروه های تخصصی با موضوعات فرهنگی، اجتماعی وعمرانی تشکیل و مشکلات عشایری پیگیری شود.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.