این مطلب ۹۸ بار خوانده شده
در سالروز بیعت عشایر با امام راحل صورت می گیرد

نمود توانمندی ها و محصولات عشایر استان در نمایشگاه کشوری

مسئول بسیج عشایر سپاه انصارالرضا(علیه السلام) گفت: عشایر خراسان جنوبی به مناسبت روز قشر عشایری در نمایشگاه توانمندی ها و محصولات عشایری کشور در چهار بخش گیاهان دارویی، محصولات لبنی، خشکبار و صنایع دستی در تهران شرکت می کنند.
نسخه مناسب چاپ

سحاق عنایتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه ۲۹ اردیبهشت روز تاریخی درانقلاب اسلامی و تجدید بیعت عشایر سراسر کشور با امام راحل است، اظهار داشت: جمله بیاد ماندنی و تاریخی امام راحل که فرمودند " عشایر ذخایرانقلاب هستند" در این روز بیان شده است.
مسئول بسیج عشایر سپاه انصارالرضا(علیه السلام) با بیان اینکه از چند سال گذشته این روز به نام بسیج عشایر نامگذاری شده است، گفت: به همین مناسبت در این روز برنامه های متعدد و متنوعی در سطح استان برگزار می شود.
وی از ایجاد نمایشگاه و فروشگاه محصولات تولیدی عشایر استان در تهران خبر داد و افزود: این نمایشگاه چهار بخش گیاهان دارویی شامل ۱۴۸ گونه گیاه دارویی و محصولات لبنی که ۱۶۸ هزار تن شیر تولیدی عشایراستان تولید می کنند را شامل می شود.
عنایتی ادامه داد: محصولات استراتژیک استان شامل خشکبار، زرشک، عنا ب، زعفران و انواع صنایع دستی از جمله این محصولات در این نمایشگاه خواهد بود.
مسئول بسیج عشایری استان هدف از شرکت در نمایشگاه را معرفی تولیدات و توانمندی های عشایر استان به مسئولین وسایر استان های کشور دانست و گفت: در این گونه نمایشگاه ها توجه بیشتری به ایجاد کارگاه های کوچک و اقتصاد مقاومتی می شود و در نتیجه تعدادی کارگاه کوچک و زود بازده باعث می شود محصولات عشایر از شیوه سنتی به صنعتی فرآوری و به دست مشتری برسد.
وی به هدف از حضور عشایر استان در نمایشگاه تهران اشاره و اظهار کرد: ایجاد کارگاه تولیدی و اقتصاد مقاومتی در هر کوچه و روستا که استحضال محصولات عشایر و روستاییان مطمئن باشد و بخشی از اعتبارات آن را دولت و بخشی از ظرفیت های بسیج برای ایجاد آن انجام می شود.
تجلیل از عشایر ایثار گر و خانواده های شهدا در قاینات
عنایتی برگزاری مراسم ویژه روز بسیج عشایر با حضور عشایر استان به میزبانی شهرستان قاینات در منطقه کمیران آرین شهر را از دیگر برنامه های روز قشر بسیج عشایر دانست و عنوان کرد: تجلیل از پیشکسوتان عشایر و خانواده های ایثارگران این قشر و برگزاری مراسم و برنامه های مشابه در شهرستان سربیشه ، نهبندان، زیرکوه و درمیان از جمله برنامه های روز بسیج عشایری در استان است.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.