این مطلب ۱۲۷ بار خوانده شده
فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خرسان جنوبی:

عشایر همیشه و در همه جا اماده دفاع از انقلاب هستند / اجازه وقوع ناهنجاری در تورهای کویرنوردی را ندهید

فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خرسان جنوبی گفت: نباید از نقش کلیدی عشایر استان غافل شد چرا که افراد عشایر بعنوان افرادی توانا وآموزش دیده آماده دفاع از کشور هستند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، سردار سید هاشم غیاثی در همایش روز بسیج عشایری در جمع عشایر، قبایل و طوایف بخش سه قلعه در روستای زرین چاه اظهار داشت: عشایر ما همواره خود را تابع امر ولی فقیه می دانند و با روحیه و امید به آینده همچنان در میدان حمایت و جانبداری از نظام جمهوری اسلامی هستند .

 

وی با بیان اینکه امنیت بعنوان زمینه بسترساز همه فعالیتهای ما مطرح است گفت: امروز دشمن تلاش می کند تا قدرت نرم ما را مهار کند اما اعتقاد داریم که در بین خیلی از کشورهای جهان اسلام، کارکردهای ما بعنوان یک الگومطرح است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) افزود: قدرت نفوذ معنوی ما در کشورها فراتر از چیزی که مورد تصور است و امروز دشمن در برابر نفوذ و قدرت معنوی ایران اسلامی به استیصال رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم ایران کانون بیداری جهان اسلام است، توفیقات حزب الله لبنان، شکست آمریکا در عراق، سوریه، افغانستان و یمن بخاطر گرایش ملت ها به قدرت معنوی ایران است، پس اگر امروز می خواهیم این مولفه های پایداری را در عرصه های مختلف حفظ کنیم ناچاریم تا آمادگی همه جانبه خودمان را هم حفظ کنیم.

 

سردار غیاثی یکی از مهمترین بخش های استان خراسان جنوبی را حوزه عشایر عنوان کرد و گفت: نباید از نقش کلیدی عشایر استان غافل شد چرا که افراد عشایر بعنوان افرادی توانا و افرادی آموزش دیده آماده دفاع از کشور هستند.

وی تاکید کرد: نقش مهم عشایر در حفظ وحدت اقوام بسیار موثر است و دشمن هم تلاش میکند تا یک انشقاقی بین این اقوام بوجود آورد که البته بحمدلله با این وحدت و همگرایی که بین اقوام مختلف عشایر وجود دارد دشمن به نتیجه نمی رسد.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام افزود: در همه عرصه های اجتماعی و اقتصادی عشایر تلاش دارند و همه تحولاتی که در استان و کشور اتفاق می افتد افراد عشایر در جهت پاسداری و حراست از دستاوردهای نظام و انقلاب تلاش و حرکت می کنند.

سردار غیاثی گفت: امروز ۷ درصد جمعیت کشور را جامعه عشایر تشکیل میدهد، وجود این سرزمین ها و وجود عشایر امروز یک فرصت است و عشایر متدین نباید اجازه دهند به هر شکل ممکن بعضی از اتفاقات و ناهنجاریها که ممکن است در قالب تورهای کویرنوردی در سرزمینی که برایشان قداست دارد اتفاق بیفتد.

در حاشیه این همایش عشایر بخش سه قلعه صنایع دستی و تولیدات دامی و کشاورزی خود را در غرفه های اقتصاد مقاومتی به نمایش گذاشتند و سردار غیاثی فرمانده سپاه انصارالرضا نیز ضمن بازدید از سنتهای قدیم عشایر از جمله سنت زیبای عروسی و همچنین ورزشها و بازی های بومی محلی از این نمایشگاه بازدید کرد و گفت: عشایر در حوزه اقتصاد مقاومتی بسیار می توانند نقش آفرینی کنند البته به شرطی که ما مسئولین بتوانیم مسیر و زمینه را برای آنان هموار و فراهم کنیم.

گفتنی است، درابتدای مراسم جناب سرهنگ محمودی ضمن خیر مقدم خدمت بسیجیان عشایری و کلیه مسئولان حاضر درجلسه به بیان گزارش عملکردی از کار های سپاه سرایان پرداخت.

شایان ذکر است، همچنین در حاشیه این مراسم یادواره شهدای عشایرو همایش قشر عشایر نیز برگزار شد و گروه جهادی شهید علی نوری در روستای زیبای زرین چاه کار خود را شروع کرد

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.