این مطلب ۲۲ بار خوانده شده
مسئول سازمان بسیج طلاب کشور:

روحانیت با اسلام، اصل انقلاب، ولایت فقیه و مرجعیت شیعه عقد اخوت بسته نه با دولت‌ها

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون کشور با تاکید براینکه اگر دولت درست عمل کند و طبق دستور رهبری گام بردارد، ما حامی آنان هستیم، گفت: روحانیت با اسلام، اصل انقلاب، ولایت فقیه و مرجعیت شیعه عقد اخوت بسته و با دولت‌ها عقد اخوت نبسته است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین علی رضایی شب گذشته در مراسم گرامیداشت استاد شهید مرتضی مطهری در بیرجند اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما در سال ۵۷ به پیروزی رسید اما پیشینه انقلاب از سال ۴۲ جرقه خورد و امام و شاگردانشان از سال‌ها قبل خود را برای این انقلاب آماده کردند.
وی به سه عامل مهم در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: اول ملت بود که یکپارچه به صحنه آمد و دوم رهبری که سکانداری و فرماندهی این انقلاب را در دست گرفت، همان کسی که همه مردم را زیر لوای پرچم با عزت اسلام رهبری کرد.
مسئول سازمان بسیج طلاب کشور ادامه داد: عامل مهم و اصلی در پیروزی انقلاب دین اسلام، آیین و شریعت نبوی است.

روحانیون پل ارتباطی بین امام و مردم در دوران انقلاب بودند

رضایی با طرح این سوال که نقش روحانیت در به وجود آمدن این انقلاب چیست؟ عنوان کرد: در تاریخ می‌بینیم که نقش روحانیت در پیروزی انقلاب این است که روحانیت واسطه بین امام و مردم بودند.
وی با بیان اینکه این روحانیون بودند که پیام امام را از ترکیه و فرانسه می‌گرفتند و به بهترین نحو به مردم منتقل می‌کردند، اضافه کرد: روحانیون در این راه خیلی قربانی دادند و بارها زندان رفتند، شکنجه دیدند و شهید شدند اما این تکلیف را با تمام سختی‌ها پذیرفتند و به خوبی عمل کردند و سربلند شدند.
مسئول بسیج طلاب کشور خاطرنشان کرد: نام روحانیت در زندان‌ها و شکنجه گاه‌ها بالاترین تعداد را دارد که مصداق آن شهید آیت الله سعیدی است.
رضایی یادآور شد: بیشترین شهید از اقشار جامعه را روحانیت در دوران دفاع مقدس تقدیم نظام اسلامی کردند.
وی گفت: طلبه بسیجی باید در صحنه‌های خطر آماده باشد و هرکجا نیاز به روحانیت باشد آماده و هوشیار در صحنه حاضر باشند.
مسئول بسیج طلاب کشور تصریح کرد: روحانیت با اسلام، اصل انقلاب، ولایت فقیه و مرجعیت شیعه عقد اخوت بسته و با دولت ها عقد اخوت نبسته است.

رضایی اظهار داشت: اگر دولت‌ها درست عمل کنند چون دولت جمهوری اسلامی است به دستور رهبری از آنان نهایت حمایت را داریم.
وی با بیان اینکه ما کارهای فرهنگی، سیاسی و اقتصادی را رصد می‌کنیم، تاکید کرد: اگر خطایی در کار آنان باشد سریعا موضع گیری خواهیم کرد.
مسئول بسیج طلاب کشور افزود: ما خواستار وضعیتی برای رفاه و آسایش ملت و ارتقاء در سطوح مختلف جامعه و احاطه اسلام ناب در جامعه هستیم چرا که به فرموده امام خمینی(ره) " حفظ این نظام از اوجب واجبات است".

دفاع از اسلام، انقلاب و اصول نه شرقی ونه غربی وظیفه بسیج طلبه است
رضایی بیان کرد: امام خمینی(ره) در سال ۶۷ دستور تشکیل بسیج طلبه و دانشجو را برای دفاع از اسلام، انقلاب، اصول نه شرقی و نه غربی صادر کرد.
وی ادامه داد: مسائل معرفتی، عقیدتی و بصیرتی بسیجیان نیز برعهده حوزه‌های علمیه است.
مسئول بسیج طلاب کشور با بیان اینکه انقلاب ما برای تحقق استقلال در کشور ظهور کرد افزود: استقلال یعنی اینکه اجازه ندهیم که آمریکا برای ما نسخه بنویسد و وزیر امور خارجه ما تن به ذلت نمی دهد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.