این مطلب ۱۱۹ بار خوانده شده

مسئول سازمان بسیج طلاب خراسان جنوبی :

مسئول سازمان بسیج طلاب خراسان جنوبی گفت: وحدت حوزه و دانشگاه همراه با استفاده از علو و تکنولوژی روزدانشگاهی و معنویت و فرهنگ حوزه می تواند سبب پیشرفت جامعه و ناامیدی دشمنان و جلوگیری از گروه های انحرافی در جامعه شود.
نسخه مناسب چاپ

حجت الاسلام محمد رضا توکلی راد در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی، با اشاره به ۲۸آذرماه روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهارداشت: حضورچهره به چهره  روحانیون و طلاب در دانشگاه و از طرفی حضور دانشجویان در حوزه های علمیه بیشتر اتفاق بیفتد و محافل مشترک بیشتر با همدیگر برگزار کنند طلبه در دانشگاه و دانشجو در حوزه سبب وحدت بیشتری در این دو قشر خواهدشد.

مسئول سازمان بسیج طلاب خراسان جنوبی با بیان اینکه شهید مطهری فرمود" حضور علماء در دانشگاه نشان وحدت است ، گفت: در هر می تواند مباحث علمی، فقهی، فرهنگی و معنوی باشد.

وی ادامه داد: اگردردانشگاه علم روز و تکنولوژی نیاز جامعه با هم تلفیق شود قطعا غوغایی در جامعه بوجو.د خواهد اورد واز نظر رشد فکری و علمی مردم تحول ایجاد می کند وهمراه با معنویت، رشد و علم باشد موثر خواهد بود.

توکلی راد با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب هم فقه حوزه و هم علم دانشگاهی را با هم دارند، عنوان کرد: ایشان در همه عرصه های علمی و فقهی نظرات خوب و خاص خود را دارند لذا در کنار هم این دو موثر هستند.

مسئول بسیج طلاب استان با بیان اینکه اگر دانشگاه و حوزه در کنار هم باشند همبستگی بیشتر در جامعه اتفاق خواهد افتاد، گفت: جلوگیری از خیلی از گروههای انحرافی اتفاق نخواهد افتاد.

وی ادامه داد: دانشگاه و حوزه برای انقلاب اسلامی یک امتیاز است و سبب مانع نفوذ دشمن در جامعه میشود واگر این دو با هم متحد و در کنار همدیگر باشند دشمن ناامید خواهدشد.

توکلی راد با بیان اینکه اگر نیاز علمیه به بحث تکنولوژی وحرکت به سمتی باشد که بتواند جوابگوی جامعه باشد و حوزه فقهی رشد و بالندگی پیدا کند، افزود: امروز دنیا نیاز به حوزه عهلمیه دارد که با تکنولوژی دانشگاهی بیشتر آشنا باشد.

وی از تجمع دانشگاهیان و طلاب در بیرجند خبر داد و عنوان کرد: این تجمع در مدارسه امیر المومنین (علیه السلام) بیرجند با سخرانی دکتر حسنی مسئول دانشگاه آزاد بیرجند برگزار خواهدشد.

مسئول بسیج طلاب استان گفت: اعزام ۲۴۰ نفر از مولوی های اهل سنت استان به مشهد مقدس و زیارت قبر مطهر امام هشتم علی بن موسی الرضا(علیه السلام) وبرگزاری کارگاه آموزشی دوروزه با حضور اساتید فرق های مذاهب در مشهد  برگزار خواهدشد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.