این مطلب ۲۵ بار خوانده شده
دري فرمانده پايگاه ام البنين (س) درميان:

بسيج به عنوان يك نهاد مردمي بايد زود تر از ديگر نهاد ها مشكلات مردم را شناسايي كند

دري فرمانده پايگاه ام البنين (س) درميان گفت : در عرصه فرهنگي خوب وارد شده ايم اما جا دارد در عرصه فرهنگ كار و كار آفريني نيز فعاليت كنيم
نسخه مناسب چاپ

فرمانده پايگاه ام النبين یکی از فرماندهان پایگاه های مقاومت نمونه بسیج خواهران استان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا (ع)  گفت:از مهم ترين شاخصه يك بسيجي نمونه طبق فرمايشات مقام معظم رهبري كه فرمودند:بسيجي يعني علي(ع)كه تمام وجودش وقف اسلام وبودبايد اولا بنده خوب خدا باشد و صالح باشد و اخلاص در عمل داشته باشد حضوري منسجم در مسجد داشته باشد.ثانيا به مردم خدمت كند و در كارهاي خير سبقت بگيرد.(وسارعون في الخيرات)اهل انفاق و معرفت باشد.پاك دامن و به دنبال حيران و عقب ماندگي هاي خود باشد از روز هاي قبل خود بهتر باشد اهل سخنان لغو و بيهوده نباشند.دور انديش و آينده نگر باشد.

وي گفت: فعاليت خواهران براي رضاي خدا و سازندگي خودشان است.

وي گفت:بسيج به عنوان يك نهاد مردمي كه همه آحاد و اقشار در آن عضويت دارند بايد مشكلات كشور را قبل از ساير نهاد ها شناسايي كند و در هر عرصه اي و در هر زماني بر حسب نياز وارد عمل شود.بحث ولايت فقيه بايد در جامعه به خوبي نهادينه شود و اين يكي از وظايف بسيج است . خواسته رهبری از بسیجیان این است که  بسیجیان فقط به دنبال مسائل فرهنگي به تنهايي نباشند.و به دنبال حل مسائل مردم نيز باشند.تك بعدي عمل نكنيد.در همه ي زمينه ها اجتماعي اقتصادي و فرهنگي و.... جلو تر از ساير نهادها باشيد.

وي گفت:در عرصه هاي اقتصادي و اجتماعي و كار آفريني براي جوانان نيز بسيج بايد فعاليت داشته باشد در عرصه فرهنگي خوب وارد شده ايم اما جا دارد در عرصه فرهنگ كار و كار آفريني نيز فعاليت كنيم.البته در حلقه هاي صالحين علاوه بر بحث هاي تربيتي و رشد معنوي و فرهنگي يك دانش و يك مهارتي به جوانان نيز آموزش دهند بسيار بهتر خواهد بود.

دري افزود :وظيفه ما به عنوان بسيجي نخبه تلاش در راه نهادينه كردن تفكر و فرهنگ بسيجي است.در اين زمينه بايد الگوي عملي براي ديگران باشيم طبق فرموده امام صادق (ع)كونو دعاه الناس بغیر السنتکم به آن معنا كه با زبان و حرف زدن نميتوانيم الگو باشيم با عمل خود در رفتار و كردار مان ديگران را جذب كنيم همچنين طبق فرمايش مقام معظم رهبري در ديدار با بسيجيان نمونه كشور فرمودند:بسيج سياسي است اما سياست زده نيست.بسيج طرف دار علم است ولی علم زده نيست متخلق به اخلاق اسلامي است.بسيج ريا كار نيست .بسيج يعني مجموعه اي از روش ها و منش ها.

فرمانده پايگاه ام النبين گفت:خوش بختانه شهرستان درميان در سال ۸۷برنامه های تربیتی بسیج  را در پايگاههاي خود شروع كرده است.و مهمترين تاثيراتي كه اين طرح داشته شكوفايي استعداد بسيجيان،  شناسايي نخبه هاي بسيجي و نهادينه شدن فرهنگ بسيجي در سطح جامعه بوده است.به دليل فراگير بودن طرح های فرهنگی تربیتی بسیج  در تمامي سنين و همچنين برگزاري جلسات در مسجد و مكانهاي مذهبي موثر در تربيت و رشد جوانان ما بوده است.امروزه هم بزرگترين دغدغه كشور رشد و تربيت جوانان كشور بر اساس تربيت اسلامي و ديني است و اين طرح ها ميتواند در اين امر ياري گر خانواده باشد.

در ادامه وي بيان كرد :در كشور هاي غرب انرژي جوانان را با گرم ساختن آنها به برنامه هاي مختلف تخليه مينمايند.حال اينكه ما در برنامه ي بسیج  مي توانيم اين انرژي را براي سازندگي جوانانمان و همچنين در سازنگي جامعه استفاده كنيم.مهمترين وظيفه بسيج تربيت اشخاص صالح است . امام خميني (ره) فرمودند:منتظران مصلح بايد خود صالح باشند.اميد واريم بتوانيم در قالب اين طرح افرادي را تربيت نماييم كه هولا صالح باشند و ثانيا منتظران واقعي امام عصر (عج) باشند.

فرمانده پايگاه ام البنین گفت:يك بسيجي نخبه بايد سعي كند كارهايش را براي رضاي خدا باشد.بيشترين فعاليت پايگاه در زمينه فعاليت هاي قرآني بوده است و توانسته چند حافظ قرآن نيز تربيت نمايد.

انتظاري كه ما به عنوان يك بسيجي از رده هاي ما فوق خود داريم توجه بيشتر به رده هاي پايين تر و همچنين با خبر بودن از مشكلات بسيجيان و تشويق آنها در رده هاي بالاتر است.اميد واريم كه بزرگترين آرزوي بسيجيان كه ديدار با مقام معظم رهبري است جامعه عمل بپوشد.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.