این مطلب ۲۷ بار خوانده شده
سردار نقدی در شهرستان درمیان:

توسعه و رونق کشور در گرو ایجاد کارگاه‌های کوچک روستایی است

رئیس بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه کشور چین بازار دنیا را به دلیل همین کارگاه های کوچک فتح کرده است، گفت: صنایع تبدیلی کوچک روستایی یکی از راه های موثر در ارتقای تولید و اشتغالزایی کشور است زیرا حجم بالایی از ضایعات کشاورزی را در کشور داریم
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، سردار سرتیپ محمدرضا نقدی عصر امروز در مراسم امضای میثاق نامه متولیان دستگاههای اجرایی ، تولید کنندگان و تجار زرشک در شهرستانهای درمیان و زیرکوه خراسان جنوبی با اشاره به اجرای طرح همگام با کشاورز، اظهار داشت: طرح همگام با کشاورز یکی از موفق ترین طرح های بسیج سازندگی است که تا سال ۱۴۰۴ برداشت محصولات کشاورزی در کشور به دو برابر افزایش می یابد.

وی ادامه داد: در طرح همگام با کشاورز، کشاورزان ماهر بسیجی روش های جدید و نوین و بهتر تولید را در اختیار کشاورزان قرار می دهند که محصول در کشور ۲ برابر افزایش خواهد داشت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین  ایجاد واحدهای کوچک اقتصادی را یکی از راهبردهای مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: واحد های کوچک و روستایی بسیاری از هزینه های گزاف صنایع صنعتی و بزرگ را ندارد و عموما به صورت خانوادگی اداره می شود به همین دلیل کالا با هزینه کمتری تولید می‌شود و  ارزان تر به بازار ارائه می‌شود و مهمترین و بهترین راه برای افزایش تولید در کشور است.

وی بیان کرد: سازمان بسیج حمایت خود را از طرح ها و صنایع تبدیلی کوچک انجام می دهد و در زمینه آموزش، مهارت افزایی و تسهیلات کمک می کند.

سردار نقدی به دغدغه کشاورزان از نبود بازار فروش اشاره و افزود: امروزه بسیاری از مردم به دنبال کالاهای شناخته شده هستند و به برند ها توجه دارند ولی میتوان با راه اندازی چندین کارگاه کوچک اقتصادی به مرور زمان اتفاق مهمی رخ داد و محصولات با عنوان منطقه آنها شناخته و عرضه می‌شوند و مشتری‌ها جذب همان منطقه مشخص می‌شوند.

وی افزود: به کشاورزان خراسان جنوبی تسهیلاتی داده خواهد شد تا بتوانند مکان هایی خانگی و تجمیعی در روستاها راه اندازی کنند تا از خام فروشی محصولات جلوگیری شود.

وی گفت: در زمینه اقتصاد مقاومتی از روزی که رهبر معظم انقلاب امر فرمودند با حضور کارشناسان ورود کردیم و همانگونه از نام بسیج مشخص است در صحنه بودیم و قرارگاه اقتصاد مقاومتی بسیج مستضعفان را تشکیل دادیم.

وی بیان کرد: صنایع تبدیلی کوچک روستایی یکی از راه های موثر در ارتقای تولید و اشتغالزایی کشور است زیرا حجم بالایی از ضایعات کشاورزی را در کشور داریم.

سردار نقدی گفت: در خوشبینانه ترین حالت ۵ میلیون تن دور ریز محصول کشاورزی داریم در حالی که با بسیاری این محصولات از قبیل سیب می توان سرکه، چیپس، لواشک، آب میوه، کنستانتره و غیره تولید کرد.

وی افزود: صنایع بزرگ هزینه های سربار از جمله زمین بزرگ، حصار کشی، برق، آب و موارد دیگر نیاز دارند اما صنایع کوچک این هزینه ها را ندارد و کشور چین بازار دنیا را به دلیل همین کارگاه های کوچک فتح کرده و اغلب توسعه این کشور در کارگاه های کوچک خانگی ایجاد شده است.

وی گفت: ما به عنوان بسیج به آموزش و مهارت افزایی، ارائه تسهیلات ارزان قیمت به مردم و تبلیغات از طریق صدا و سیما و رسانه ها کمک خواهیم کرد

جلسه بررسی و تصویب طرح ایجاد قطب صنایع تبدیلی محصول استراتژیک زرشک در شهرستان درمیان و زیرکوه با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) استان، فرماندار، امام جمعه، مسئولان و کشاورزان این شهرستان برگزار شد.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.