این مطلب ۲۸ بار خوانده شده
گزارشی کوتاه از فعالیت جهاد جوانان نسل سوم انقلاب؛

لبخند رضایت مردم، مُزد خدمت بی منت جوانان جهادگر بسیجی

دیروز جوانان پشت سنگر با توپ و خمپاره جواب دشمن بعثی را می‌دادند اما امروز نسل سوم انقلاب جانانه و با دلی عاشق وقت فراغت خود را در دل کوه‌ها و مناطق محروم با روحیه ایثار خدمت رسانی می کنند.
نسخه مناسب چاپ


 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی، حسین خدادادی ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه درمیان به همراه جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی از اردوی گروه های جهادی دانشجویان بسیجی در روستاهای مرزی شهرستان درمیان بازدید کرد.


 


با گشت و گذاری در روستا متوجه شدیم که مشکلات مردم خیلی بیشتر از آن چیزی است که ما تصور می کنیم و از حداقل ترین امکانات زندگی بعضا محروم هستند.


 


دیروز جوانان پشت سنگر با توپ و خمپاره جواب دشمن بعثی را می‌دادند اما امروز دانشجویان، جوانان و نوجوانان جانانه و با دلی عاشق وقت فراغت خود را در دل کوه‌ها و مناطق محروم و کورسپری کرده و هنر اصیلی را از روحیه ایثار به نمایش می‌گذارند.


 


چه تفاوتی است از اینکه تفنگ دست بگیری و شبانه فتح‌المبین و کربلای ۵ را در خاک‌های شلمچه و طلائیه به باور آوری و یا با دستی خالی اما پر از عزم و اراده و تخصص گرد محرومیت را  کودکان, زنان و مردان روستایی کشورت برداری.


 


خشکسالی و نبود آب از مهمترین مشکلات مردم روستاهای مرزی درمیان بود به نحوی که  از بدو ورود ما به روستا و صحبت با مردم، اغلب آنان از مسئولین ناامید شده بودند و دل به ساخت و سازهایی که به همت دانشجویان بسیجی انجام می گرفت، بسته بودند.


 خدادادی: هدف اصلی نظام مقدس انقلاب اسلامی خدمت رسانی به مردم است


خدادادی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه درمیان  در جمع گروه های جهادی شهرستان درمیان اظهار کرد: هدف اصلی نظام مقدس انقلاب اسلامی خدمت رسانی به مردم است و خوشا به حال شما که این ماموریت و وظیفه به شما محول شده است؛ زیرا این کار از اجر و پاداش عظیمی در نزد خداوند برخوردار است.


 


وی با اشاره به اینکه اردوهای جهادی گام هایی در راستای اقتصاد مقاومتی و مصداق بارز اقدام و عمل است، ابراز کرد: بهره گیری از توان اردوهای جهادی ظرفیتی بزرگ برای رفع محرومیت هاست.


 


فرمانده سپاه درمیان در این بازدید از روند اجرای برنامه های گروه های مستقر در این مناطق بازدید و در جریان روند اجرای اردوهای جهادی قرار گرفت.


 


گفتنی است اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با حضور ۶۰ دانشجو به مدت ۱۰ روز در روستاهای مرزی درمیان دایر است و در این مدت خدمات آموزشی، فرهنگی، عمرانی، مشاوره و بهداشتی به مردم روستا ارایه می گردد.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.