این مطلب ۷۵ بار خوانده شده
گزارش تصویری

احیا ومرمت چهار رشته قنات در شهرستان درمیان

از ابتدای امسال تاکنون چهار رشته قنات در شهرستان مرزی درمیان در جهت محرومیت زدایی و احیای روستاهای کم برخوردار و خشک با صرف ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار در این شهرستان مرزی مرمت و احیا شد.
نسخه مناسب چاپ

 به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، حسین خدادادی در مراسم احیا و مرمت قنات روستای پاتنگ اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون چهار رشته قنات در شهرستان مرزی درمیان در جهت محرومیت زدایی و احیای روستاهای کم برخوردار و خشک با صرف ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار در این شهرستان مرزی مرمت و احیا شد.

 

وی افزود: در روستاهای مقدر، علیان درمیان، پاتنگ و خورشیدان این قنات ها احیا شده است.

 

وی ادامه داد: پس از احیا و مرمت این چهار رشته قنات، منابع آبی این روستاها به صورت قابل توجهی افزایش یافته است.وی تصریح کرد: این قنات ها با همکاری جهاد کشاورزی مرمت و احیا شده است.وی عنوان کرد: مشکلات کم آبی در برخی از روستاها مهاجرت روستاییان را در پی داشته، احیا قنات در کاهش مهاجرت روستاییان تاثیرگذار است.وی احیا قنات را به عنوان راهکاری دیرین در آبرسانی و تامین آب مورد نیاز برای مهار بحران کم آبی و مقابله با آثار خشکسالی های اخیر، عنوان کرد.

 

لازم بذکر است در این افتتاحیه فرمانده سپاه درمیان، بخشدار گزیک و مدیر جهاد کشاورزی حضور داشتند و پس از افتتاح قنات روستای پاتنگ به دیدار خانواده شهدا رفته و از خانواده شهدا دلجویی کردند.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.