این مطلب ۲۱ بار خوانده شده
همراه باجهادگران اردوهای جهادی/۳

استفاده از توان نیروهای تخصصی و تیم اقتصادی در اردوهای جهادی ضروری است

مسئول گروه جهادی نبی اکرم (ص) نهبندان با بیان اینکه استفاده از توان و نیروی های تخصصی وتیم اقتصادی در اردوهای جهادی لازم است، گفت: برگزاری کلاس های اموزشی مختلف تنها مشکلات مناطق محروم برطرف نمی شود و لازم است کارشناسان مربوطه مسائل مختلف مردم را دنبال کنند.
نسخه مناسب چاپ

صادق قاسمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی از برگزاری اردوی جهادی با حضور گروه جهادی نبی اکرم(ص) حوزه مقاومت حمزه سید الشهدای نهبندان خبر داد و اظهارداشت: این گروه جهادی در عرصه عمرانی و فرهنگی مشغول خدمت رسانی انجام داده اند.

 

وی با بیان اینکه این گروه جهادی به مدت سه سال است درمناطق روستایی شاه کره، آتشکده و چاه دراز خدمت رسانی انجام داده است گفت: بیشترین فعالیت این گروه جهادی در عرصه عمرانی، آموزشی و فرهنگی بوده است.

 

مسئول گروه جهادی نبی اکرم (ص) نهبندان گفت: کمک به ساخت حسینیه، مساجد، خانه بهداشت و ساخت سرویس بهداشتی برای خانواده های مستضعف از افتخارات و خدمات این گروه جهادی در عرصه عمرانی است.

 

قاسمی گفت: کمک به دولت و مناطق محروم، تحولات فکری و خودسازی روح و جسم و کسب تجربه ازمحوری ترین نقاط قوت اردوهای جهادی است.

 

وی با بیان اینکه با اشاره به مشکلات و نقاط ضعف در روستای زهری اشاره وتاکید کرد: ضعیف بودن مباحث فرهنگی ، تامین مالی کافی ، مشکلات اقتصادی وتوجه نکردن اهالی این روستا برای توسعه و پیشرفت از مهمترین مشکلات این روستا است.

 

قاسمی گفت: استفاده از توان و نیروی های تخصصی وتیم اقتصادی در اردوهای جهادی لازم است وگاهی هم مردم مناطق محروم به توسعه و پیشترفت اقتصادی و فرهنگی روستا ها توجه نمی کنند.

 

وی با بیان اینکه صحبت و برگزاری کلاس های اموزشی مختلف تنها مشکلات مناطق محروم برطرف نمی شود، ادامه داد: لازم است کارشناسان مربوطه مسائل مختلف مردم را دنبال کنند.

 

مسئول گروه جهادی نبی اکرم (ص) نهبندان با بیان اینکه کشاورزی در روستای زهری راکد است، افزود: دام پروری محور فعالیت مردم در این روستا است ولی دام مردم این مناطق کم به فروش می رسد.

 

وی با بیان اینکه حدود ۳۰ خانواده با جمعیت ۹۰ نفری در این روستا ساکن هستند، متذکرشد: با وجود مشکلات فراوران و توسعه نیافتگی این روستا اکثر جوانان به شهر مراجعه کرده اند.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.